Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Lastik Meyvesi

Direk konuya dalıyorum
Lastik meyvesi kulağa pek cazip gelmeyebilir hatta One Piece dünyasındaki en ezik güçsüz meyvelerden biri gibi görülebilir ama aslında bu meyvenin artıları fazladır ve her geçen gün artıyor diyebiliriz :) neyse önce eksilerini sayayım

Denize düşme olayı

Her meyvede olan eksi denizde düşünce hareket edememe bunu hepiniz biliyorsunuz

Kesilme olayı

Böyle bir eksi özellik var kesilmelere karşı dayanıksızdır

Şok dalgası olayı

Luffy Şok dalgalarına karşı dayananıksızdır örnek olarak satori'nin vurduğu darbe kadranı gösterilebilir

Artıları

Gear Second

Bu yetenek meyveye özgü değildir her insan yapabilir ama bedeni patlar ama sadece lastik adam dayanabilir bu form luffynin hızını aşırı arttırır soru tekniğiyle eşit hızdadır diyebiliriz hız arttığı için doğal olarak güçde artar bu hız ve güç artışı rob lucci'nin tekkai'sini bile kırabilmiştir
Dezavantaj: Ömrü kısalmaktadır bunu Lucci söylemiştir

Gear Third

Bu teknikte ise Luffy havayı kemiklerinden geçirerek organlarını büyütür. Bu sadece lastik bir adamın kullanabileceği bir tekniktir. Bu form vücudunu bir devinkiyle eşitlendiği söylenmiştir bu formla lucci'ye vurduğunda tekkai'yi kırabilmiştir lucci bilincim kayboluyor eğer denize düşerşem işim bitti demiştir ve bayılmıştır bu form'da meyvenin +larından biridir
Dezavantaj: 2 sene önce bir süreliğine küçük kalıyordu 2 sene sonra bunuda atlatmıştır

Elektriğe karşı dayanıklılık

Bunu skypeia'da enel'e karşı savaşında görmüşüzdür(en azından ben orada gördüm) elektrik saldırıları işlememektedir bu enel'in gücünü neredeyse sıfırlamıştır bu sayede enele çok zorlanmadan yenmiştir

Fiziksel Darbelere karşı dayanıklılık

Buda Meyvenin özelliğidir eğer vurulan darbe çok güçlü değilse luffy'e karşı işe yaramaz garp sengoku'nun vuruşları işlemiştir fakat enel'in fiziksel vuruşları işlememiştir Vücudunun mermilere, toplara karşıda bir bağışıklığı vardır

Umarım beğenmişsinizdir :utan: :utan:

gear2 yi ayaklari pompalamadan kim yapabilecekte herkes yapabiliyor:) yay meyvesi falan anca
lastik meyvesinin daha pek cok ozelligini gorecegimizi dusunuyorum. Benim dusunceme gore zaten en guclu meyve tipi paremecia. gear 4-5 goruruz bence yakinda

zayif noktalarindan biri ates ki odanin bu yuzden bu meyveyi bir dosta verdigini dusunuyorum

gear2 yi ayaklari pompalamadan kim yapabilecekte herkes yapabiliyor:) yay meyvesi falan anca
lastik meyvesinin daha pek cok ozelligini gorecegimizi dusunuyorum.zayif noktalarindan biri ates ki odanin bu yuzden bu meyveyi bir dosta verdigini dusunuyorum
Benim dusunceme gore zaten en guclu meyve tipi paremecia.gear 4-5 goruruz bence yakinda
G2 yi herkez yapmayı deneyebilir ama bedenleri patlar lucci'nin dediklerini hatırla :)

tamam denerde luffy bunu kollarindan/ayaklarindan kan pompalayarak yapiyor.Normal bir insan nasil kollarini pompa yapsin :D

Şoklara dayanıksız galiba ? Rokugan , Darbe kadranları vs
Ustam Luffy'nin iç organları da lastik olduğu için şoklara daha fazla dayanıklı bence yoksa Lucci'nin şok saldırısına dayanamazdı bence. Birde ben şu kesilme olayını anlamıyorum niye Luffy kesme saldırılarından daha fazla hasar alıyor bence onda normal bir farklılık yok Sanjiyi kessen aynı hasarı alır Luffyı de bence

Bu meyve, öyle bir özelliğe sahip ki, eğer vücut çok sıkı çalıştırılıp normal tekniklerde uzman olunursa (Luffy gibi) dövüş gücü çok yüksektir. Bir kere, lastik olduğu için esnektir ve çok çok sert olmadıkça darbelere karşı dayanıklıdır. Kesiklere karşı zayıf olması da bir dezavantaj değildir ki o zayıf normal bütün insanlarda vardır. Vücudu kesik almayan kaç kişi var ki bazı meyve kullanıcıları dışında?
Felsefik açıdan bakarsak; lastik esnektir ve onun dövüşte kullanımı da bir o kadar esnektir. Yani lastik, aklımıza bile gelmeyecek dövüş teknikleri oluşturabilir.
Bir kere gerildiği için yüksek bir potansiyel enerji barındırır ve bu da vuruşları kat be kat arttırır. Luffy'nin yaptığı Gear 2 saldırısı, aslında kan pompalamaya gerek olmadan da yapılabilirdi mesela. En nihayetinde bu lastiktir ve gerilince jet hızında geri döner. Sanırsam Luffy bunu kullanamıyordu ya da öyle sıkıca germeye gücü yetmiyordu ki Gear 2'yi buldu. Ayrıca lastik, sadece esnek ve yumuşak olacak diye bir şey de yok. Lastiğin taştan sert formları da vardır ki Luffy bunu 2 yıl sonra haki ile kullanmaya başlamış. Aslında bunu da daha önce yapabilirdi. Tüm mesele, lastik üzerinde tam kontrol sahibi olmakta.
Lastiğin en büyük artısı, normal bir insan vuruşunu en az on katına çıkarabilmesidir bence, potansiyel enerjisi sayesinde. Eğer ki Süper insan gücüne sahip biri, mesela Rob Lucci bu meyveyi kullanıyor olsaydı, şahsen onun önünde durabilecek kimseyi bulamazdım. Tabi buna haki de eklersek, hiç rakip tanımaz. Demek istediğim Lastik, vücudu çok sağlam ve fonksiyonlu hale getiriyor. Gerisi kullanıcının normal bedenini eğitmesine kalmış. Luffy ise bu konuda geri kalmamıştır. Çocukluğundan beri gördüğü sıkı çalışma lastik ile birleşince ortaya böyle muazzam bir güç çıkmıştır.
Kısacası değil ezik, normal meyve klasmanında bile sayılmaması gereken, aksine en kullanışlı meyveler arasında olması gereken bir meyvedir lastik meyvesi. Bu meyveyle zeka ve beden eğitimi birleşince ortaya inanılmaz ötesi şeyler çıkabilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık