Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

L mi Kira mı?

• Konbuyu başlatan buslu
  • Başlangıç tarihi
Bi tarafta elinde her türlü imkânı olan, tek işi detektiflik olan ve hayatını adayıp saplantı haline getirmiş bi L diğer tarafta şansının yardımları ve ufak tefek avantajları olan Raito. Bence raito her türlü ağar basıyo. L onca imkân, kaynak, para ve zamana sahipken; raito öğrenciydi. Bi yandan okulu, dersanesi, koruması gereken ünü, ülküsü varken diğer taraftan gece gündüz kendisiyle uğraşan L'den kurtulmaya çalışıyodu. Tabi şans kira'nın en büyük yardımcısıydı. Bi kaç kez şansı sayesinde ipte döndü gene de kira diyorum...

Kira tabiki de adam yıllardır bu defterle uğraşmyor ki defterin acemisiyken yakalandı daha birsürü kuralları vardı aceleci davranmayıp öğrene öğrene ilerlese kimse tutamazdı onu. L de bayağı zeki tamam hiçbişey yokken Kira yı buluyor ama Kira daha zeki bence.

Bi tarafta elinde her türlü imkânı olan, tek işi detektiflik olan ve hayatını adayıp saplantı haline getirmiş bi L diğer tarafta şansının yardımları ve ufak tefek avantajları olan Raito. Bence raito her türlü ağar basıyo. L onca imkân, kaynak, para ve zamana sahipken; raito öğrenciydi. Bi yandan okulu, dersanesi, koruması gereken ünü, ülküsü varken diğer taraftan gece gündüz kendisiyle uğraşan L'den kurtulmaya çalışıyodu. Tabi şans kira'nın en büyük yardımcısıydı. Bi kaç kez şansı sayesinde ipte döndü gene de kira diyorum...
bende tam tersi diyorum. bir kere lnin kira hakkında bildiği birşey yok. öldürme şeklinide bilmiyor.hiç bir şeyi. ancak kira gerek kurallar gerekse babası saolsun her şeyi biliyor.

bende tam tersi diyorum. bir kere lnin kira hakkında bildiği birşey yok. öldürme şeklinide bilmiyor.hiç bir şeyi. ancak kira gerek kurallar gerekse babası saolsun her şeyi biliyor.
sonuna kadar katılıyorum bende L dedimde light da az değil onu katmak lazım bir lise öğrencisinin yaptığı olaylara bakarsan artı olarak lıght çok fazla kendi içinde birbirine düştü en başta mesela çakma L olayından tut misa misa ya kadar ...

Kira'nın avucuna düşen güç diğer hiçbişeyle mukayese edilemeyecek kadar fazlaydı, Üstüne şanslıydı bal damlıyordu adamdan ama kendisine ne olduğunu hepimiz gördük :)
L hertürlü daha iyi :respect:

L ,
Kira bilinmeyen bir güce sahipken, onunla kafa kafaya kapışabilmesi, zaman zaman köşeye sıkıştırabilmesi dahi takdire şayan bi durum.
Bu yetmezmiş gibi Yagami babası sayesinde L'nin kaynaklarınada ulaşabildi.

L'deki imkanlar neydiki oturduğu yerden insanların ismini yazıp öldüren birine karşı nasıl imkanlara sahip olursan ol yetersizdir.

Bende bu seriye geçen hafta başladım ve bitirdim:flaugh: (Mangasını tabikide) Ammada uzun yazıları vardı. Bir an bitmeyecek sandım.

Bana göre de L daha zeki, L tüm işini sakin bir şekilde ve neredeyse hatasız bir şelikde yaparken, Kira o kadarda sakin ve hatasız değildi. Rem' in davranışları sayesinde kira avantaj sağladı. Yoksa kiranın işi zordu. L kendini göstermese, Kira onu bulamazdı bence.

Karşılaşmalarını söyle düşünüyorum.
Başlangıçta L - Kira : 0-3
Bitişte L - Kira : 4-5
L zekası sayesinde farkı kapattı ama süresi yetmedi. Başlanğıçta fazla geriden başladı. 3 farktan 1 farka indirdi ama sonunu getiremedi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık