Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Kyros

'Diğer Kişiler' forumunda BolD tarafından 1 Şub 2010 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Kolezyumun gerçek kahramanı

  27 oy
  79.4%
 2. Bence fazla abartılıyor

  7 oy
  20.6%
 1. BolD Üye

  BolD (Üye)
  Mesaj Sayısı 92
  Üyelik Tarihi23 Oca 2010
  [​IMG]

  Kyros
  (Kyurosu), 20 yıl öncesine kadar Dressrosa'daki Corrida Kolezyumu'nda dövüşmüş efsanevi bir gladyatördür. Bronzdan yapılmış heykeli (animede taştan yapılmıştır) kolezyumun içindeki hazırlık odasında bulunmaktadır.

  Bir oyuncağa dönüştürüldükten sonra varlığı herkes tarafından unutulmuştur. Oyuncak hali Tek-Bacaklı Asker anılsa da, daha çok Öfkenin Yıldırım Askeri olarak bilinirdi. İnsan olduğu dönemde Riku Kraliyet Ordusu'nun komutanlığını yapmıştır. Ayrıca Rebecca'nın babası ve Scarlett'in kocasıdır. Bu yüzden Riku Dold III'nin damadı konumundadır.

  Kyros oyuncak olarak on yıl yaşadıktan sonra, Dressrosa'ya gelen Hasır Şapka Korsanları'nın da yardımı ile uzun yıllardır planladığı SOP Operasyonu'nu devreye sokmuş ve Donquixote Korsanları'nı ortadan kaldırmıştır. Şu anda kızı Rebecca ile Dressrosa'da yaşamaya devam etmektedir.

  Görünümü

  Kyros oldukça iri ve kaslı bir adamdır. Siyah renkte kıvırcık ve uzun saçlara sahiptir. Çenesinde yukarıyı gösteren sivri bir sakalı vardır. Tipik bir gladyatör gibi giyinir. Sırtında kırmızı bir pelerin bulunur. Altına üzerinde metalden düğmeler olan deri bir etek giyer. Gladyatör olarak yaptığı son dövüşte alnına Kral Riku'dan bir darbe aldığı için, alnında bir yara izi vardır. Oyuncağa dönüşmeden kısa süre önce kendi bacağını kestiği için, şu an tek bacağa sahiptir.

  Kyros'un Yıldırım Asker hali ile tipik olarak bir askere benzerdi. Üzerinde dört tane düğmesi olan koyu renkli bir ceket vardı. Suratı kare biçimindeydi. Aynı şekilde gözleri de kareydi. Yanaklarında utanma sembolü olan iki kırmızı nokta bulunurdu. Üçgen şeklinde iki bıyığı vardı ve bıyıkları farklı yönleri gösterirdi. Uzuvları boğumlu görünmektedi. Kafasına üzerinde "SOL" yazan büyük ve yuvarlak bir şapka takardı. Tek ayağının altında bir paten vardı, bu yüzden dengesini sağlamakta zorlanırdı. Ayrıca küçük bir tüfek taşıyordu.

  [​IMG]

  Kyros oyuncak olarak geçirdiği on yılda fiziksel olarak yaşlanmamıştır. Yani kronolojik olarak 44 yaşında olmasına rağmen, biyolojik olarak 34 yaşındadır.

  Kişiliği

  Kyros gençlik zamanlarında soğukkanlı bir katil olarak gösterilmiştir. Kral Riku'ya saldıracak kadar gözü dönmüş biri gibiydi. Ancak daha sonradan çok sevdiği arkadaşının intikamını almak için cinayet işlediği öğrenilmiştir. Aslında geçmişte işlediği suçlardan dolayı büyük pişmanlık duyuyordu ve günahlarının asla silinemeyeceğini düşünüyordu. Duyduğu bu suçluluk hissi yüzünden Scarlett'e sevgisini gösterememiş ve herkesin kendisini unutmasını dilemiştir. Gerçekten de oyuncak olduktan sonra tamamen unutulmuştur.

  Kyros ilk gösterildiği zaman oyuncak halindeydi. Otoriteye karşı çıkan bir tutumu vardı ve güvenlik görevlilerine bağırıyordu. Ayrıca oyuncak olduğu için kendisi ile gurur duyuyor ve insanları mutlu etmenin yaşama amacı olduğunu söylüyordu. Kendisine aslında ciddi biri olduğu söylendiği zaman buna sinirleniyordu. Kyros bu şekilde davranabilen tek oyuncak olduğu için kafalarda soru işaretleri oluşmuştur. Ancak daha sonradan Sugar'ın, Kyros ile kontrat yapmadığı ve bu yüzden Kyros'un özgür iradesi ile hareket edebildiği öğrenilmiştir. Köle olarak kullanılan cüceleri ve oyuncakları aynı anda kurtarabilmek için on yıl boyunca cüceler ile birlikte kapsamlı bir plan yapmıştır.

  İyi yürekli ve yardımsever bir insandır. Oyuncak olduğu için ağlayamamaktan ve bir dokunuşun sıcaklığı hissedememekten dolayı çok üzgündü. Yıldırım Asker olarak kızı Rebecca'yı yetiştirmiştir. Ona asla gerçeği söylememiş ve sadece onun mutluluğu için çabalamıştır. Kızı olduğu için ona karşı oldukça korumacıdır. Kızını yıllarca insan kaçakçılarından ve diğer tehlikelerden korumuştur. Hatta bu korumacı içgüdüsü o kadar fazlaydı ki, kızını ağlatanları ve ona aşk mektubu vermeye çalışanları bile döverdi.

  Kyros'un savaşçı hali ise oldukça korkutucudur. Yeniden insan olduğu anda doğrudan Donquixote Doflamingo'ya saldırmış ve klonunun kafasını kesmiştir. Yoluna çıkan engelleri acımadan ortadan kaldırmıştır. Sevdiği insanlar için her şeyi yapabilir. Doflamingo, Riku'yu öldüreceği zaman bir an bile tereddüt etmeden bacağını kesmiş ve saldırıya geçmiştir.

  Yetenek ve Güçleri

  Kyros, Corrida Kolezyumu'nda dövüşmüş gelmiş geçmiş en güçlü gladyatördür. Kolezyumda yaptığı 3000 dövüşün, 2999'unu tek bir darbe bile almadan kazanmış, sadece son yaptığı dövüşte "Ricky" takma adı ile karşısına çıkan Kral Riku'dan bilerek darbe yemiştir. Arenada bir devi, su altında ise bir balıkadamı yenebilmiştir. Bu bilgiler ışığında oldukça usta bir savaşçı olduğu anlaşılabilir. Gücüne verilecek başka bir örnek de, kraliyet muhafızlarını kolayca yenerek Scarlett'i kaçıran bir korsan filosuna tek başına saldırması ve tek bir çizik bile almadan korsanları yenip, gemilerini batırmasıdır. Bu kurtarma operasyonu esnasında Scarlett de herhangi bir zarar görmemiştir.

  Kyros inanılmaz derecede dayanıklı bir adamdır. Yemeden içmeden altı gün boyunca bir sürü düşmana karşı savaşmıştır. Doflamingo'ya saldırabilmek için kendi bacağını kesmiştir. Dayanıklılığı o kadar ileri seviyededir ki; sağlam bacağından vurulmasına ve yüzlerce dikenli çelik top tarafından yaralanmasına karşın dövüşe daha da ateşli bir şekilde devam edebilmiştir. İyi bir eğitmen olduğu söylenebilir. Oyuncak olmasına rağmen kızı Rebecca'ya dövüş konusunda çok şey öğretmiştir. Rebecca'nın lakabı da "Yenilmez Kadın"dır. Buradan onun Kyros'tan birçok şey öğrendiği sonucuna ulaşılabilir.

  Tek bacaklı hali de oldukça hızlıdır. Doflamingo'nun klonu daha onun geldiğini bile göremeden kafasını kaybetmiştir. Buffalo'nun yüksek hızda dönen pervanesini durdurmuş, boynunu kırmış ve onu pencereden aşağı atmıştır. İtibarı olan bir adamdır. Doflamingo onu ilk gördüğü zaman tayfasına davet etmiştir. Doflamingo, Kyros'un gücünden çekindiği için Şeytan Meyvesi kullanıcısı olmadığı halde onu Deniztaşı ile zincirlemiştir. Kyros'un tek bacaklı hali yürüyüşünü ve dengesini etkilememektedir.

  Kyros, eski Donquixote Korsanları'nın en güçlü üç üyesinden biri olan Diamante ile dövüşmüştür. Dövüşün geçtiği alandaki her şey Kyros'un aleyhine olmasına rağmen bu dövüşü kazanabilmiştir. Sürekli dalgalanan bir zeminde, tek bacağından vurulmuş, ağır şekilde yaralanmış ve Rebecca'yı korumaya çalışmıştır. Ayrıca iyi bir taktik bilgisine sahiptir. Eski Donquixote Korsanları'nı Dressrosa'dan defetmek için SOP Operasyonu'nun planını oluşturmuş, dışarıdan gelen yardımların sayesinde operasyon başarı ile sonuçlanmıştır.

  Oyuncak Yetenekleri
  Kyros'un oyuncak hali tek bacaklı olduğu halde oldukça hızlı ve çevikti. Aranan biri olmasına rağmen her seferinde güvenlik görevlilerinden kaçmayı başarmıştır. Geçmişte birçok tehlikeyi oyuncak hali ile bertaraf etmiş, Rebecca'yı iyi bir savaşçı olarak yetiştirmiştir. Ancak bedeni basit bir oyuncak olduğu için dayanıklılığı düşüktür ve ağır saldırılar karşısında çaresiz kalırdı. Oyuncak halindeyken sırtında taşığı tüfeği ateş etmek için ya da sopa gibi rakiplerini dövmek için kullanırdı.

  Kılıç Ustalığı
  Corrida Kolezyumu'nun efsanevi figürü olan ve kolezyumda 3000 dövüş kazanan Kyros'un kılıç ustalığı çok üst seviyelerdedir. Tek bacaklı olmasına rağmen, Şeytan Meyvesi güçlerinin yanında kılıç da kullanabilen Diamante'yi yenmiştir.

  Silahları
  Kyros 15 yaşındayken silah olarak ucu dikenli bir boru kullanıyordu. Gladyatör olduktan sonra keskin olmayan bir kılıç kullanmaya başlamıştır. Ordu komutanlığına geçtikten sonra da çift tarafı keskin bir kılıçla dolaşmıştır. Yıldırım Asker'ken, Dressrosa Sarayı'nda bir kılıç bulmuş ve yeniden insan olduktan sonra bu kılıç ile dövüşmüştür.

  Ek Bilgiler

  - Kȳros (Κῦρος), "otorite", "prestij" ve "geçerlilik" anlamına gelen Yunanca bir isimdir. İsmin Laticesi Cyrus olarak yazılır. Bu isim de Pers İmparatorluğu'nun kurucusu olan Cyrus the Great (Büyük Kiros)'e bir atıftır.

  - Kyros'un heykelinin altındaki yazıların içerisinde "Pancratium" kelimesi geçer. Bu kelime Antik Yunan'da boks ve güreş karması olarak yapılan bir dövüş sanatıdır. İlk olarak M.Ö. 648'de yapılan Yunan Olimpiyatları'nda tanıtılmıştır.

  - Kyros'un dönüştüğü tek bacaklı asker, "The Steadfast Tin Soldier" hikayesinden alınmıştır. Biz bu hikayeyi "Kurşun Asker" olarak biliyoruz.

  - Kyros, 5. One Piece Popüler Karakterler anketinde 31. sıradadır.

  Künye

  Adı: Kyros
  Okunuşu: Kyurosu
  İngilizce Adı: Kyros
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 702, Anime 631
  Bağlantıları: Corrida Kolezyumu (Eski), Riku Kraliyet Ordusu (Eski)
  Unvanları: Gladyatör (Eski), Riku Kraliyet Ordusu Komutanı (Eski)
  Lakabı: Öfkenin Yıldırım Askeri (Jap. Ikari no Kaminari Hei, İng. Thunder Soldier of Rage)
  İngilizce Lakabı: Öfkeli Yıldırım Asker (The Angry Lightning Soldier)
  Kronolojik Yaşı: 44
  Biyolojik Yaşı: 34
  Durumu: Canlı
  Doğum Günü: 22 Eylül

  Hak Sahibi

  Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Kyros
  Çeviren: Smoker
  Yayınlayan: korsanfan.com
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 16 Kas 2016
 2. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 14,147
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Güncellenmiştir.
   
 3. Monkey D. Dragon Fikir D. Adamı

  Monkey D. Dragon (Fikir D. Adamı)
  Mesaj Sayısı 10,512
  Üyelik Tarihi2 Nis 2014
  Sadece saf gücüyle bu seviyeye gelmiş tek kişi olabilir. Koca yürekli adam severiz. Ayrıca gösterilen açık ara en güçlü ülke muhafızı. Diğerleri hep çöptü bu herif bildiğin rakibiyle kafa kafaya girebilen tek adam oldu.
   
 4. Daredewill (Üye)
  Mesaj Sayısı 12,421
  Üyelik Tarihi29 Nis 2015
  Sağlam eğitmen, Rebecca'yı bile o seviyelere oyuncak haliyle çıkarmış. Sadece yanlış adama denk geldi.
   
 5. Jacques (mK)
  Mesaj Sayısı 2,463
  Üyelik Tarihi27 Ara 2009
  Oyuncak halinden çıkar çıkmaz Dof un kellesinin peşine düşmesi efsaneydi. Ayrıca ağladığı zaman tüylerimi diken diken etmişti hiç unutamam o hallerini.
   
 6. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 14,147
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Olaylar bittikten sonra bir kayanın arkasına gidip ağladığı sahneyi mi diyorsun?
   
 7. Don Sanjino Empyrean

  Don Sanjino (Empyrean)
  Mesaj Sayısı 901
  Üyelik Tarihi19 Mar 2016
  Scarlett'in ölüsünü kollarına alıp haykırdığı sahnede ben de etkilenmiştim. Orada gerçekte olmayan bir duyguyu vermiş sanki mangaka. Ağlamak istiyor gözünden yaş gelmiyor, sarılıyor bir şey hissetmiyor. Çok değişik idi. Dof'un zalimliği en çok orada gözüme batmıştı.

  Sugar'ın meyvesinin biyolojik olarak yaşlandırmadığını da şimdi fark ettim.

  Tek bacağı olmamasına rağmen gücünden bir şey kaybetmiş gibi görünmüyordu. Shanks'ın durumu için bir örnek olabilir aslında.
   
 8. Jacques (mK)
  Mesaj Sayısı 2,463
  Üyelik Tarihi27 Ara 2009
  Kabus sona erdikten sonra o inançsız hali ve taşın arkaya geçtikten sonraki sahnede ağlaması efsane ötesiydi. Anime de daha bi fena yansitmislardi.
   
 9. Kuzan Majesteleri

  Kuzan (Majesteleri)
  Mesaj Sayısı 1,173
  Üyelik Tarihi4 Kas 2014
  Efsane karakterdir keşke daha çok görsek reisi, eline sağlık Smoker.
   
 10. Uchiha Itachi carpe diem

  Uchiha Itachi (carpe diem)
  Mesaj Sayısı 9,069
  Üyelik Tarihi22 Şub 2015
  Dressrosa arcına değer katan, hatta katlanılır kılan adam. Efsaneler arasındadır kendisi. Her zaman hatırlanması, vefa gösterilmesi gereken bir karakterdir.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık