Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Kutucuk Tartışmaları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Teee önceden demiştim rütbe ve nam gibi olaylar fazla ciddiye alınıyor diye. Bana hain demiştiniz bakın noldu şimdi nam ve rütbeler patladı işte.

Bana göre de o rütbeler halkın gözünden yansımalar.

Teee önceden demiştim rütbe ve nam gibi olaylar fazla ciddiye alınıyor diye. Bana hain demiştiniz bakın noldu şimdi nam ve rütbeler patladı işte.

Bana göre de o rütbeler halkın gözünden yansımalar.
Ben de son cümlene benzer bir şey yazmak için başlığa girmiştim. Acaba bu kutudaki yazılar one piece evrenince veya eldeki bilgilerce oluşan bir kanı mı? Mesela Wb'yi dünya en güçlü korsan olarak görmüş ve yorumlamış. Sonradan yanılmıyorsam güçlü değil, yaşadıklarından dolayı muhteşem korsan denmiş. Aynı şekilde Kaido'yu da bilen ve kanıksayanlar genel bir kanıda bulunmuş ve yerde gökte filan yaşayan en güçlü yaratık demişler. Bu Kaido ölene kadar olacağından net bir şekilde belirlenmiş bir makam olmamalı. Luffy geçecek diyebiliyorsak, dünyanın herhangi bir yerinde daha güçlü biri yetişiyor, doğuyor veya doğacak da diyebiliriz. Şu yarısı shiki yarısı Wb olan shichi eleman gibi adını unuttum. Wano'da da böyle adamlar çıkabilir. Aynı şekilde herkes Goro'ları en güçlü biliyorken, Goro'ların olduğu yerde başka biri beliriyor ve Goro'lar en iyi ihtimalle statü en kötü ihtimalle her anlamda güçlü gördükleri birine eğiliyorlar. Orada bir kutucuk belirtip "Goro'ların da üstü" yazarsa bu o adam hakkında yargıya sahip kişilerin ortak düşüncesi mi acaba. Neden olmasın diyor insan.

Edit: Başka bir konuda yeterince bahsedilmiş.

Son düzenleme:
+1
Açıklama da yapmadı Oda bey bunun ikiye bölünmesi hakkında :/
Yapmıştı, vücud içerisinde hareket ediyor diyerek resmini bile çizmişti.
Kutucuk diyince niye Nami attınız onu hiç anlamadım.:hhh:
Böyle bir gerçek varken, kutucukları tartışmak yersiz gibi bir mana içeriyor olabilir, Nami görseli.
Çerçevesiz olanlar ünvanlar zaten. Hani Shibukai yazıyor, kral yazıyor yada ismi falan yazıyor. Bu kabul görülecek bişi değil yada bakış açısına kalacak. Bu adamın rütbesi koramiral diye geçse biri çıkıp ''bence değil'' diyemez. Subjektif bir olay değil çünkü. Mesela Kaido da '' 1 e 1 kavgada kimse yenemez'' falan diyor. Bu bir rütbe yada ünvan gibi bişi değil, adı değil subjektif bir durum. Çoğu kişinin yada herkesin kabul etmesi subjektif olduğunu değiştirmiyor.
Şu subjektif ile objektif farkını kavrayan bir insan, bu konuda takılmaz zaten. Asıl takılacak konu, neyin objektif neyin subjektif olduğu...
Valla bende tam diyordum ki Vista'yı yenemeyen adam nasıl en iyi kılıçustası olmuş.İyi oldu benim açımdan artık Mihawk dekage değildir.
Böyle dedin de aklıma geldi. Bir aralar Mihawk haterliğinde master yapmış Erkan12 bu konu hakkında bir konu açmıştı. Haterliğe bağlanıp fazla iplenmemiş idi. Ancak konuda "kutucuk içerikli bilgiler OP halkının o karakter hakkındaki görüşleri..." şeklinde bir şeyi anlatıyordu. Tabii Mihawk'ın DEiKU'luğu tartışmaya açık bir şey olmadığından fazla sallamamıştım ancak, şu sıralar çoğu bilgi için bu kaidenin geçerli olabileceğini düşünüyorum. Oda'ya bunun hakkında bir soru iletmeliyiz bence.
O da net alırdı.
Jinbei hadisesinden sonra, o da muamma.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık