Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Kozuki Oden ve Kaido Arasındaki Güç Dengesi

Sizce hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    210
Kaido dediğimiz karakter 20 sene öncesinde de 35-40 yaşlarındaydı. 40 yaşından sonra ne kadar power up alabilir ki? Sanki amatör 3 günlük korsanmış gibi konuşuluyor.

Oden'in Kaido'yu yaralıyor oluşu onu yenebileceği anlamına bence gelmez. Kaido %100 yener diyemem ama tek atıyor oluşu aradaki klas farkını belli ediyor. Mesela Akainu Beyazsakalın yumruğunu yediğinde tek yedi mi? Yemedi. Aynı Beyazsakal Koramiral olan arkadaşın kafasını yere gömmüştü. Kim ne derse desin bu sahneler bazı şeyleri gösteriyor.
Önümüzdeki bölümlerde Luffy power upla beraber aynı saldırılardan tek yemeyince klas farkı daha net belli olur.
Farzı misal Kaido'yu Oden gibi kandırdılar ve dikkatini başka yere çektiler, bu esnada Oden Kaido'nun kalbini deldi geçti ya da kafasını gövdesinden ayırdı. Bu sana göre klasman farkı mıdır? Oda her şeyi bariz bir şekilde gözümüze sokuyor, dayak attığı karakter bile hakkını veriyor adamın ama hala inkar ediyorsunuz be kardeşim.

Farzı misal Kaido'yu Oden gibi kandırdılar ve dikkatini başka yere çektiler, bu esnada Oden Kaido'nun kalbini deldi geçti ya da kafasını gövdesinden ayırdı. Bu sana göre klasman farkı mıdır? Oda her şeyi bariz bir şekilde gözümüze sokuyor, dayak attığı karakter bile hakkını veriyor adamın ama hala inkar ediyorsunuz be kardeşim.
Ben Oden güçsüz demiyorum ki, bana göre Yonkou değil amiral seviyesinde bir karakter. Ayrıca Kaido'ya ilk saldırıyı yapan Oden değil mi zaten? Fırsatını bulduğunda yaraladı ama etkisiz hale getirecek kadar etkili olmadı. Bu Oden'i kandırma mevzusun olmasaydı Oden nasıl %100 kazanıyordu onu anlamıyorum ben. Bir karakteri yaralıyor oluşun %100 yeneceğin anlamına mı geliyormuş?

Bu Kaido'nun Oden'i övme mevzusu da daha çok hikayeye derinlik katmak için bence. Kaido'nun Oden'den etkileniyor oluşunun tek sebebi gücü değil ki. Haşlanırken söylediği sözler, kişiliği ve karizmasıyla farklı bir karakterdi zaten. İlerde Luffy'den de etkilenebilir, Roger'a benzetir vs bunlar normal olaylar. Dünyanın en güçlü yaratığı kadar güçlü değil deyince Chopper seviyesine indirmişiz gibi konuşuyorsunuz.

Ben Oden güçsüz demiyorum ki, bana göre Yonkou değil amiral seviyesinde bir karakter. Ayrıca Kaido'ya ilk saldırıyı yapan Oden değil mi zaten? Fırsatını bulduğunda yaraladı ama etkisiz hale getirecek kadar etkili olmadı. Bu Oden'i kandırma mevzusun olmasaydı Oden nasıl %100 kazanıyordu onu anlamıyorum ben. Bir karakteri yaralıyor oluşun %100 yeneceğin anlamına mı geliyormuş?

Bu Kaido'nun Oden'i övme mevzusu da daha çok hikayeye derinlik katmak için bence. Kaido'nun Oden'den etkileniyor oluşunun tek sebebi gücü değil ki. Haşlanırken söylediği sözler, kişiliği ve karizmasıyla farklı bir karakterdi zaten. İlerde Luffy'den de etkilenebilir, Roger'a benzetir vs bunlar normal olaylar. Dünyanın en güçlü yaratığı kadar güçlü değil deyince Chopper seviyesine indirmişiz gibi konuşuyorsunuz.
1. Hazırlıksız yakalanan Kaido değil, aksine birebir kapışmaktan çekinen ve savaşı zamana yayan bu süreç boyunca kitle toplayan ve bunu açık açık itiraf eden Kaido.

Madem Oden'den güçlüydü yıllarca beklemeseydi direk Kozuki hanesinin soyunu kurutsaydı sonuca gitseydi ya?

2. Kaido'nun kellesini almak için yolu kendi gücüyle açan Oden.

3. Oden'in iki kılıç stilini kullanırken kendisini gören ve ejder nefesi yapmaya hazırlanan Kaido. Hani dedin ya hazırlıksızdı diye işte o sahne, gözünün içine içine bakıyor.

4. Oden Kaido'yu Allahına kavuştururken.

Kaido Oden korkusundan 5 yıl hazırlık yapmış, Oroçi ile ittifak kurmuş binlerce adam toplamış.
Karşısında Oden ve 9 kın var.

Herif zaten bire birde gözü kesse bu kadar kasmazdı.

İkisini bir adaya koy Oden Kaidonun kelleyi alıp dönerdi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık