Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Korsanfan İle Tanışma Hikayeniz

Hatırlayamadım bir türlü ama emin olduğum bir şey var. bu hesabımdan önce başka bir hesapla kayıt oldum bir kere giriş yaptım sonra bir daha giremedim. hesap komple yok oldu. sonra epeyi süre bi daha kayıt olmak istemedim. sanırım ben korsanfanın o kaotik dönemine denk geldim. üye sayısı falan kısıtlıydı belki de
Uzun bir dönem yıl içinde on mesajdan daha az mesaj atılmış üyelikler periyodik olarak siliniyordu. Seninki de o arada gitmiştir.

Anime de güncele gelince mangasına geçince burayı buldum. Baktım çeviri güncel çeviri yayınlıyorlar teşekkür etmek için üye olmuştum.

2012'nin başlarında anime izlemeye başladım(çocukken tv de seyrettiğim serileri saymazsak). 2013'ün başında, ocak ayında One Piece'in animesine başladım. 6 ayda güncel anime bölümüne geldim, toplam 600 bölümdü. Ondan sonra mangasını okuyayım dedim, gogılladım, Korsanfan'a denk geldim bi şekilde. Mangasına denk gelmemiştim, bi karakter tanıtım başlığıydı galiba :S. Mangasının da türkçesini buldum mu hatırlamıyorum valla :D İlk Turkcraft'ta okumuştum, o ne zamana tekabül ediyor bilmiyorum :S İlk keşfettiğimde pek sevmemiştim korsanfanı xd. Ama siteye ilk girdiğimde Smoker abinin profilini gördüğünü hatırlıyorum ne hikmetse :D

8 yıldır bu seriyi takip ettiğime inanamıyorum cidden. Smoker abi 2003'ten beri takip ediyordu galiba, nasıl kanser olmamış şaşırıyorum :D Aşşırı yavaş, sünger gibi uzatılmış bir hikaye. Hafta hafta takip etmesi cidden çok sıkıcı.

edit: Smoker abinin profil resmi 2013 ten beri aynı, öncesini bilmiyorum :D

İngilizce hazırlıktayken animelere sarmaya başlamıştım, oradan One Piece'e başladım. Anime kalesinden indirirdim seriyi. Seride güncele geldiğimde Dressrosa arctaydı, mangada da tam G4 zamanlarıydı galiba, çünkü oradan mangaya geçmiştim direkt ve g4'ü gördükten sonra artık yeni bölüm beklediğimi hatırlıyorum. Mangayı takip ederken Tortuga Çevirinin sitesine giriyordum, oradan bir şekilde buraya geçtim. O zamanlar okuduğum seriler ile alakalı forum sitelerine takılmaya başlamıştım zaten, yani forum kültürüne aşinaydım, genel Fantastik Edebiyat için Kayıp Rıhtım, animeler için donanımhaberdeki anime bölümü, Asoiaf ve Zaman Çarkı için de bazı forum sitelerine takılıyordum. One Piece ile alakalı bir forum sitesi görünce de direkt atladım haliyle.

Seride ilk 2014 sonu 2015 başı gibi güncele geldim.O zamanlar One Piece konuşulan Türkçe platform arıyordum ve One Piece Türkiye yazdığımda burası karşıma çıkmıştı.Uzun süre burayi okuduktan sonra iki üç şey karalayayım diye 2020 yılında üye oldum.

Ben bu konuya yorum yapmıştım. Niye imha ettim acaba.

İnternet ile büyüyen bir selefimiz yoktu. Haliyle çok aşina değildim. Bu pokemon döneminde Op da televizyondan kaldırılınca internet yoluyla ulaşacağımı pek tahmin etmiyordum. 2005-2008 arası sanırım internetle iç içe olunca film diziler üzerine sitelerde dolaşmaya başlayınca Op'un devam ettiğini gördüm. İzlediğim sitede linkler sorunlu olunca 2009'da google buraya yönlendirdi. O zaman anime çevirisi yapıp upload yapan üyeler sayesinde buradayım. Forum ortamını pek bilmeyen biriydim. 3 5 sitede çok az aktif takılırdım. İlk ve tek üyeliğim. 2011'de üye olmamın nedeni çok komik de olsa 2009'da olmamamın nedeni diğer forum siteleri gibi upload edilen veya paylaşılan linkleri görmek için "üye olmanız gerekmektedir" yazısı çıkmamasıdır.

Son düzenleme:
bi ara ayniydi, sonra degistirdim Nekomamushi yaptirdim. uyelik tarihimi hatirlayamiyorum ama 2013 ya da 2014 olmasi lazim.
Anladım ben o yıllardan hemen önce bıraktığımdan hatırlamıyorum.O yıllar da son aktif olduğu dönemler zaten sonra her forumun kaderini yaşamış.2010 civarı epey aktif kullanılıyordu baya güzeldi o dönem buraya arada bir girerdim ama zaman değişiyor işte...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık