Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Kılıç "Ustalığı" Karmaşası

Seride Kılıç Ustalarının Yeri Nedir/Ne Kadar Önemlidir?

• Kullanılan toplam oy
    86

Üye silindi 1004

Ryuma ne yaptı bilmem ama Zoro macerası gereği güçlenmek için harcadı.Mihawk'ı yenmeden onları yapması anlamsız ünvan için Mihawk ile maça çıkmasını sağlar en fazla.Ünvana katkısı olmaz.Ünvana katkısı olacak tek şey sadece alınacak tek bir galibiyet.En iyiyi yenersen en iyi olursun lafını hiç duymadın mı ?
En iyiyi yenmek mi mesele? Yoksa en iyiye doğru giderken yaptıkların mı? Rastgele çıkıp indirse birisi çakma yarasayı kaç kişi ciddiye alır? En iyiyi indirince en iyi olmakla, meşru olmak arasında dağlar kadar fark var. Mihawk’ı hile hurdayla indirsen bile en iyisi olursun sonuçta.

Yahu Mihawk, hiç bir kılıç ustası ile dövüşmeden bu seviyeye nasıl çıkacak? Zoro bile kaç dövüş yaptı. Mihawk da yapmış işte. Adam daha işlenmedi ki geçmişini bilelim. İşlendiği zaman kimlerle dövüştüğünü göreceğiz. Belki de Mihawk'ı hep Bogart kovaladı.

Yahu Mihawk, hiç bir kılıç ustası ile dövüşmeden bu seviyeye nasıl çıkacak? Zoro bile kaç dövüş yaptı. Mihawk da yapmış işte. Adam daha işlenmedi ki geçmişini bilelim. İşlendiği zaman kimlerle dövüştüğünü göreceğiz. Belki de Mihawk'ı hep Bogart kovaladı.
Zoro dövüşerek mi günümüzdeki seviyesine geldi yoksa antrenmanla mı :D Zoro'nun ömrünün ne kadarını dövüş ne kadarını antrenman almıştır sence :T ben sadece bu varsayımın hakkında konuşuyorum hee, gerisiyle ilgilenmiyorum :D

Ama Beyazsakal’a en güçlü demelerinin bir başlangıç noktası var. Roger öldükten sonra demeye başlıyorlar. Mihawk’ın en iyi kılıç ustası olması baya boş muhabbet. Oden’le savaşmış mıdır? Sanmıyorum... Vista’yla daha yeni tanıştı... Vista’yı tanımayan adam King’i de tanımaz. Big Mom’ın kılıç ustasını da tanımaz.

Hangi kılıç ustasıyla dövüşmüş bu Mihawk? Yonkou olmamış 20 yaşlarındaki Shanks’la kapışmış. Onun dışında da iki tane Newkama’yla dövüşmüş.
Roger ölünce diyorlar ama niye diyorlar ? Herkesi dövmesi lazım en güçlü olması için. Usopp u dövmediği kesin. :)

Mihawk piyasaya çıktığında Odenin uzerine kimyon üfeleniyor, sarımsaklı salça sosu dökülüyordu. O yüzden Odenle karşılaşmaması normal. Mihawk önüne kim geldiyse biçmiş işte. Halk arasında ün yapmış, belki de Shanks bu ünü duyup Mihawka meydan okumuş veya tayfasi yapmaya çalışmış olabilir ama Mihawk Shanksa yenilmemiş işte. Shanks olayından sonra da ünvan yapışmış adamın üstüne. Ben Omoyla Aceyle çıkartırım diyen Vista yahut shiryuu mecbur meydan okuyacak bu adama. :)

Yav hiç bunlara gerek yok.

Boksörsün Muhammed Ali'yi yendin diyelim en iyi olursun.Otoritelerce kabul görmüş birini yenersen en iyi olduğun tescillenir.Mihawk bu tarz bir olaya imza atmıştır.

Vista'nın döşünün kıllarının peşinde koşacak hali yok bu adamın. :D Galiba öyle olması gerekiyor sanıyorlar.
O da olabilir. Ben şahsen Mihawkın Rayleighi tokatlayıp gemisini kestiğini, Haccinin Rayi kurtardığını düşünüyorum. Böylelikle Mihawk ünvanı almış olabilir. :)

roger ile garp ile dövüşmüş :dddddd
İkisinden de dayak yemiş ve en güçlü mü olmus :)

Zoro dövüşerek mi günümüzdeki seviyesine geldi yoksa antrenmanla mı :D Zoro'nun ömrünün ne kadarını dövüş ne kadarını antrenman almıştır sence :T ben sadece bu varsayımın hakkında konuşuyorum hee, gerisiyle ilgilenmiyorum :D
Antreman da var işin içinde. Ama gerçek gelişim dövüş içinde olur.

Slash Atma - Braham ve Ohm'a karşı dövüşürken gelişti.
Çeliği kesme ve haki uyandırma - Mr1'e karşı dövüşürken
Ashura - Kaku'ya karşı dövüşürken

Serideki en önemli üç güç unsurları fiziksel güç - haki - meyve gücü. Bunların dışındaki hiçbir güç unsuru bu listeye alınacak kadar önemli değil. Olsa ne olmasa ne. O yüzden kılıç ustalarını tartışırken serideki yerlerinden çok hangi karakter bu tanıma giriyor hangisi girmiyor onu konuşmak lazım bence. Bu çok önemli çünkü Shanks'ın Roger'ın kılıç ustası olarak geçeceği bir evrende Mihawk'ın unvanını ipleyen adam bulamazsın. En iyi derken en şekilli kılıç sallayan demek istedim estetik kaygılarım var benim tarzı bir açıklama yapıp sıvama sanatına yeni bir boyut getirmeyecekse Oda, bence kılıç ustalarını ve kılıç kullanarak dövüşen karakterleri kesin bir şekilde ayıracaktır. Sonuç itibariyle bu karakterlerin ulaşabilecekleri en üst noktayı belirleyen şey hakileriyle harmanlayabildikleri fiziksel nitelikleri olacak bence farklı bir güç unsuru olarak ayırmaya bile gerek yok kılıçla yiyişen karakterleri.

En iyiyi yenmek mi mesele? Yoksa en iyiye doğru giderken yaptıkların mı? Rastgele çıkıp indirse birisi çakma yarasayı kaç kişi ciddiye alır? En iyiyi indirince en iyi olmakla, meşru olmak arasında dağlar kadar fark var. Mihawk’ı hile hurdayla indirsen bile en iyisi olursun sonuçta.
Evet.

Hile,hurda olmadan düelloda yenecek ciddi bir savaşta.Hile olursa evreni kandırır ama takipçiyi kandıramaz.

@Reiper

Biliyorum o teoriyi. :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık