Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Karasakal'ın Thatch'yi Öldürmesi

Meyve toplama işi ićin bu kadar safahata gerek yok. Burgess tek tabanca kolezyuma geliyor ve en çöp meyvelerden lastik meyvesine halleniyorsa şarla şurtla bunu açiklayamazsın. Sonradan eklemenin yarattıģı plot hole bu. Mangaka çok büyük hata yaptı. Meyve avcılıgını BBnin yami yamisiyle sinırlayacaktı. BB absalomu öldurüp örtüyle meyvesini alacak Shiryuya o gücü verecekti, veya kendi karanlığında tutup tüm yetenekleri kendi kullanacaktı, mangaka kalktı yamyamlık ve etrafta meyve olmalı diye abuk sabuk bir mantık salladı. BB yanında elmayla gideydi o zaman savaşa niye örtü götürdü, Shiryu olmazsa daģilırız dedi, yani nerden tutsan elinde kalıyor. :)
Lastik meyvesine halleniyor çünkü meyve güçlü bb tayfası boş meyve peşinde koşmuyor.Shiryuu diyor ki işe yarar baya kullanışlı meyve diyor görünmezlik için.Lastiği Burgess yiyip G4 yaptığını düşün işte Sabo'nun hali nice olurdu. :)

Meyve toplama işi ićin bu kadar safahata gerek yok. Burgess tek tabanca kolezyuma geliyor ve en çöp meyvelerden lastik meyvesine halleniyorsa şarla şurtla bunu açiklayamazsın. Sonradan eklemenin yarattıģı plot hole bu. Mangaka çok büyük hata yaptı. Meyve avcılıgını BBnin yami yamisiyle sinırlayacaktı. BB absalomu öldurüp örtüyle meyvesini alacak Shiryuya o gücü verecekti, veya kendi karanlığında tutup tüm yetenekleri kendi kullanacaktı, mangaka kalktı yamyamlık ve etrafta meyve olmalı diye abuk sabuk bir mantık salladı. BB yanında elmayla gideydi o zaman savaşa niye örtü götürdü, Shiryu olmazsa daģilırız dedi, yani nerden tutsan elinde kalıyor. :)
Orada mevzu daha derin, meyve alması bir şekilde yanında meyve götürmeyle açıklanıyor. BB'nin 2 meyve kullanabilmesinin sebebi hala belli değil.

Meyve alma çok mantık dışı da gelmiyor döngüyü dressrosada duymuştuk zaten. Meyve yenir>kullanıcı ölür> meyve ruhu serbest kalır>tekrar bir meyvede ortaya çıkar. Bunlar direk kullanıcıyı öldürüp meyveyi yanlarında taşıyorlar pek seriye aykırı bir durum yok bunda.

Bana göre MF savaşı iki karakterin ön planda tutularak yazıldığı bir kurguydu. Luffy ve BB olduğunu düşünüyorum. Bu ikisi arasındaki bağ da Ace. Savaşın ilk kıvılcımını yakan BB, savaşın tek kazananı yine BB. O yüzden Oda o bölümü komplike bir şekilde ele aldı bence. Yani Yami Yami'yi ve Gura Gura'yı çok çok önceden Teach'e vermiştir diye düşünüyorum. Bu yüzden eğer meyveyi öldürerek çalma olayı varsa bunu düşündüğümüzden çok çok önce kafasında kurgulamış olmalı. Daha o zamandan bu tekniği BB biliyor olsaydı hatta uygulamış olsaydı, Shiryu'nun dediği "Eğer başarısız olursa dağılma" sözünü Wb'nin ölümüne saklamaz ilk önce Magellan üzerinde test ederdi diye düşünüyorum. Zehir meyvesi gayet albenisi yüksek.

Teach'in "Başka seçeneğim yoktu" sözü belki de o an Ace'e söylenmesi gereken bir sözdü. İleride Oda istediği gibi gösterebilir. Teoride değinildiği gibi BB biliyordur ve öyle çalmıştır ya da aksi de çıkabilir.

Lastik meyvesine halleniyor çünkü meyve güçlü bb tayfası boş meyve peşinde koşmuyor.Shiryuu diyor ki işe yarar baya kullanışlı meyve diyor görünmezlik için.Lastiği Burgess yiyip G4 yaptığını düşün işte Sabo'nun hali nice olurdu. :)
Sen deyince bakayım dedim de hakikaten en nadir meyve lastik meyvesiymiş, Yonko Shanks oyle diyor. :)

E yani biz ne diyoruz. :) Uyduruk bir meyve olaydı köpeğin önüne kemik atar gibisinden Mihawk'tan korkan adamlarının önüne atardı bunu.Özel kutusunda saklıyordu adam aradığı meyve değilse bile.
Bu meyve Altın Racır'ın ölmeden hemen önce yediği meyveydi. Racır, Reyli'nin omzuna dokunup ben ölmeyeceğim dediğinde bunu kastetti. Shanks kutuda sıradan bir meyveyi Racır'ın yanına koydu. Racır da ölmeden önce yiyerek mirasını aktardı. Görev, meyveyi Ace'e en kötü ihtimalle bir D'ye yedirmekti. Hemen Racır'ın geldiği Doğu Mavi'ye saçma salak bir gezintiye çıktı ve orada olanlar oldu. Perde iner iner iner...

Bu meyve Altın Racır'ın ölmeden hemen önce yediği meyveydi. Racır, Reyli'nin omzuna dokunup ben ölmeyeceğim dediğinde bunu kastetti. Shanks kutuda sıradan bir meyveyi Racır'ın yanına koydu. Racır da ölmeden önce yiyerek mirasını aktardı. Görev, meyveyi Ace'e en kötü ihtimalle bir D'ye yedirmekti. Hemen Racır'ın geldiği Doğu Mavi'ye saçma salak bir gezintiye çıktı ve orada olanlar oldu. Perde iner iner iner...
Olabilir olmayacak teori değil yani.Meyve ile irade aktarma işi de iyiymiş şapka ile olmazsa belki böyle olur.O yüzden üzerine titriyor olabilir Shanks lastik meyvesinin.

Orada mevzu daha derin, meyve alması bir şekilde yanında meyve götürmeyle açıklanıyor. BB'nin 2 meyve kullanabilmesinin sebebi hala belli değil.

Meyve alma çok mantık dışı da gelmiyor döngüyü dressrosada duymuştuk zaten. Meyve yenir>kullanıcı ölür> meyve ruhu serbest kalır>tekrar bir meyvede ortaya çıkar. Bunlar direk kullanıcıyı öldürüp meyveyi yanlarında taşıyorlar pek seriye aykırı bir durum yok bunda.
Buradaki soru, bunun aşirı basit bir eylem olması ve 2 yıl sonra BB tayfası dışinda bunu hiçkimsenin uygulamaması. :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık