Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Karakterlerin Amaçlarına Ne Oldu?

Seri zaten Luffy'nin hayaliyle başladı. Tayfadaki herkes bunun için de bir araya geldi. Bunun için gelmeyenler de zamanla bunu benimsediler. Bu konuda çok eksiklikler olduğunun ben de farkındayım ama başından beri böyleydi. Zoro mesela, birileriyle dövüşürken bahsediyor sadece hayalinden. O da arada bir yani. Mihawk'tan eğitim alma konusu ise çokça tartışılan bir şey. Herkesin kendi bakış açısı var bu konuda. Beni rahatsız etmedi ama rahatsız olanlar da az değil. O yüzden insanları ikna etmeye çalışmayı bıraktım. Demek ki bu şekilde zevk almıyorlar. Ben mesela, Mihawk eğitimiyle ilgili flashback çıksın diye can atıyorum.

Karakterlerin amaçlarına derinlemesine değinmeye gerek yok saçma sapan panellerin yerine karakterlerin amaçları uğrunda bir çaba gösterdiğine değinilebilir. Nami harita çizerken sanji ordan bakıp hem all blue'yu araştırıp hemde sapıklığına devam edebilir örnek. İlla bi aptallık yaptıracaksa bu şekil yapılması çokta zor değil bence

Onu düşünmüştür aksiyona kasmıyor bunu da düşünmezse yapacak işi yok zaten.Luffy kk olurken hepsi amaçlarına ulaşacak.10 amaç = Tek amaç.Tek parçada biraraya gelecek hepsi.Belki one piece ile alakası bile olabilir.

8-Usoop: Denizlerin cesur savaşçısı olmak. Yani şimdi bişi desem çok ağır sövmeye başlıyacağım, hadi 2Y öncesine kadar ergenlik dönemiydi mutlak çaresizlikle yüz yüze gelmediler hafife aldılar o yüzden olgunluk evrimini tamamlıymadı eyvallah.Be adam koskoca adada ne yüdüğü belirsiz bitki ve yaratıklarla üç beş ay depil tamı tamına iki yıl kaldın yahu insan ister istemez bi olgunlaşır kendini keşfeder.Hani tamam korkarsın korkusuz olma demiyorumda en ufak bir tehtit görünce tırsıp kaçma ağzın burnun yamulmasın.Bu kadar güzel bi hayale bu kadar ağır ihanet eden daha bi kimseyi görmedim şahsi olarak.
:a:

Nami'nin harita çizimi gösterilseydi iyi olurdu buna katılıyorum. Fakat muhtemelen şu All Blue olayı ve ONE PIECE ile ilgili teorilerden ötürü çizdiği haritanın bir anlamı kalmayacağı için Oda bununla ilgilenmiyor. Yani dünyanın şekli değişebilir. Bu yüzden bence Nami seri bittiğinde tayfanın üyeleri şimdi ne yapıyor bölümü çizildiğinde Nami'nin harita çizip dünyayı yeni bir tayfa ile dolaştığı gösterilebilir.
Yine aynı teoriden Sanji'nin de hayali gerçekleşecektir. Dediğinde haklısın, keşke hayalini daha çok dillendirse lakin serinin şu anki gidişatı böyle bir diyaloğa sadece mücadele sırasında Sanji'nin gaza gelmesi için söyleyebileceği noktada.

Usopp yüksek ihtimalle son anda göstereceği bir cesaret sayesinde bu unvanı alacaktır lakin bunu hakkedip hakketmediği tartışılır.

Mihawk'ın en güçlü olduğunu düşünmüyorum. Bu seriyle pek de bağdaşmıyor bana kalırsa. Unvanı böyle olsa da 5 ihtiyardan samuray olan veya Teach'in kılıç ustasının bir şekilde Mihawk'ın önüne geçildiği vurgulanacaktır. Hatta Mihawk'ın ölümü bile olabilir. Ayrıca usta çırak ilişkisine böyle bakmamalıyız bence. Garp Koby'i ve Helmeppo'yu eğitiyor lakin ikisinin de onu geçebileceğini sanmıyorum. Zoro'da zaten potansiyel vardı ve Mihawk ilk bölümlerde bunu gördü. Yani Mihawk eğitmeseydi daha Zoro onu geçerdi, aynı Luffy'nin eğitim almasaydı KK olacağı gibi. Sadece 1-2 yıl içinde değil 10 yıldan fazla sürerdi o kadar.

Nami'nin çizim yaptığı paneller çizmek yerine wanolu ırgatların tek arclık figüranların hayat hikayelerine değinmek daha çok hoşuna gittiğinden mangaka geri plana attı tayfayı. Hepsi seri sonunda amacına ulaşacaktır bu uğurda da herkes birbirine yardımcı olacaktır. Tabi biz gene ırgatların bokun püsürün olduğu paneller okuruz o zamana kadar o ayrı.

Bu sorunun genel cevabını hepimiz biliyoruz aslında. Oda umursamıyor. Gidip 2 bölüm sonra unutuacağımız ismini bile 10 kişiden 1 kişinin belki hatırlayacağı karakterlere drama kasmakla meşgul

Mesela Naminin harita çizsişini arc başı yarım panelden bile halledebilirdi. Totalde 1 sayfa almazdı tüm nw boyunca progressivini çizmek. Ama çizilmedi. Çizmez.

Serinin başında Hasır Şapka korsanları ve diğer korsanlar vardı.

Diğer korsanlar istisnalar sayılmazsa Kaptan ve tayfası(köleleri). sadece kaptan vardır. o ne derse o olur ve her başarı onundur. diğerlerinin bir önemi yoktur. Kendinden güçsüz olanlar yakıp yıkılır ve her şeyi yağmalanır .zevke adam kesilir

Hasır Şapka korsanları ise her üyenin bir amacı vardır ve o amaçları uğruna toplanmış bir gruptur algısı vardı. Herkes özgür takılır kaptanın korku yönetimi olmayan ve herkesin ayrı bir başarısı olan bir tayfadır.
Korsan demek gerekirse yağma anlayışı sadece zenginlerin veya devlet yöneticilerinin çok fazla olan altınlarını çalmaktır. Korsan olmayan insanlara sevecen davranılır.

Şimdi ise Luffy ve tayfası(köleleri) Luffy'nin KK olması için çalışıyorlar. Son zamanlarda Luffy'nin amacı diğer herkesin amacına ulaştırmaya yardımcı olur gibi bir saçmalığın ortaya çıkması sinir bozucu.
One Piece'in sıradan bir kaç yıla malzemesi bitecek bir hikaye olsa idi bu durum kabul edilebilir ve tayfanın hikayesinin pek bir önemi olmadığı söylenebilirdi.20 yıllık derin hikayesi bulunan bir yapımın böyle kestirme yollara başvurması saçmadır. Muhtemelen seri sonu tayfanın hikayelerinden kesitler vererek hevesinizi kursağınızda bırakacaktır.

Luffy Piece , One Piece kadar iyi olmasa da takip ediyorum. :sapkali:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık