Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Kaido’ya Son Vuruşu Kim Yapar?

Kaido’ya son vuruşu yapacak kişi kim olur?

• Luffy

Kullanılan: 87 62.1%
  • Zoro

Kullanılan: 30 21.4%
  • Oden

Kullanılan: 8 5.7%
  • Big mom

Kullanılan: 3 2.1%
  • Diğer

Kullanılan: 12 8.6%

• Kullanılan toplam oy
    140
punkhazard arcında luffy 4 yonkouyuda indireceğini söylüyor bu yeterince ağır basıyor. Zaten düşünürsen Zoro orada ne kadar dayanabilir ? Emma haki sömürüyor bunu gördük luffynin gear4ü ne ise emma da onun gibi birşey. Zoronun bir noktada çok iyi hasar vereceğinden eminim ama ondan sonra hakisi biter ya kaidodan raimei hakke yer yada benden bu kadar gerisi sende diyip çıkar.
Gören de zannedecek Luffy herkesi teker teker bam güm indiriyor.

Zoro'nun Kaido'yu indirme altyapısı için ayrıca konu hazırlanır. Luffy'yle kıyaslamaya gerek yok.

Gören de zannedecek Luffy herkesi teker teker bam güm indiriyor.

Zoro'nun Kaido'yu indirme altyapısı için ayrıca konu hazırlanır. Luffy'yle kıyaslamaya gerek yok.
Ben böyle bir konu görmedim tek gördüğüm odenin kılıcını alan Zoro kaidoyu keseceğini söyledi. Zoronun kaidoyu indirme ihtimali odenin bon-clay çıkma ihtimalinden daha düşük.

Son düzenleme:
Zoro, şu ankette 23 oy almış ya... İnanamıyorum cidden kılıç sever tayfa bambaşka bir boyuta ulaştı.

Luffy’den başka seçenek yok. Dressrosa’da da acaba Law vurur mu dendi Luffy vurdu. Burada da Oden(büyük ihtimal yan sanayi de son sayıdaki de neyse) vurur mu acaba denecek ama yine Luffy vuracak. Buna bu saate kadar alışamadıysanız bundan sonra alışmak zor ama bu manganın ana karakteri Luffy ve Oda ana karakterini çok ama çok seviyor, benim diyen Luffyciden fazla seviyor.

Zoro, şu ankette 23 oy almış ya... İnanamıyorum cidden kılıç sever tayfa bambaşka bir boyuta ulaştı.

Luffy’den başka seçenek yok. Dressrosa’da da acaba Law vurur mu dendi Luffy vurdu. Burada da Oden(büyük ihtimal yan sanayi de son sayıdaki de neyse) vurur mu acaba denecek ama yine Luffy vuracak. Buna bu saate kadar alışamadıysanız bundan sonra alışmak zor ama bu manganın ana karakteri Luffy ve Oda ana karakterini çok ama çok seviyor, benim diyen Luffyciden fazla seviyor.
Aslında konu, son vuruş derken, Kaido'yu öldürmeyi mi kastediyor yoksa öldürmeden önceki bitirici vuruşu mu kastediyor tam bir kesinlik katılmamış. Benim tahminimce öldürülmekten bahsediliyor, etikete de bakarsak "Kaido'nun sonu" adlı bir etiket mevcut.

Son vuruş derken eğer öldürme kastediliyorsa -ki büyük ihtimalle kastedilen bu- Zoro'nun bu kadar oy alması gayet normal. Bunu geçtim, eğer öldürmeden önceki son vuruş ise yine Zoro denmesi normal.

Oda her arc Luffy'e vurdurtuyor diye, gidip bu sefer Luffy'e vurdurtmayacakta olabilir. Geçmişte bunu tekrarladı diye bunu yine yapacak hali yok. Yapması yüksek ihtimal doğru ama Wano arcında bunu yapması en doğru olan kişi -bana göre- Zoro.

Neden mi? Kaido'yu öldürmek isteyen birisinin kılıcını devraldı.

Kaido o kılıçtan, Oden'in aurasını hissettiğini söyledi. Belki Zoro son vuruşu yaparken, Kaido o kılıçtan sızan aurada dolayı Oden'i görüp, öyle kaybedebilir.

Böylece Oda, Oden'in intikamını Zoro'nun aracılığıyla aldırtmış olur.

Mesela Luffy'nin kolay kolay bir kişiyi öldüremeyeceği de söyleniyor. Zoro bir kişiyi öldürebilebilir. Kaido'nun bu arc öldürülebilme ihtimalinin olduğunu düşününce bu sefer Zoro'nun olma ihtimali yine artıyor.

Zoro için mantıklı sebeblerde mevcut, illa Zoro denildi diye kılıççı tayfa boyut atlamadı yav. Gayet mantıklı sebebleri var.

Son düzenleme:
Aslında konu, son vuruş derken, Kaido'yu öldürmeyi mi kastediyor yoksa öldürmeden önceki bitirici vuruşu mu kastediyor tam bir kesinlik katılmamış. Benim tahminimce öldürülmekten bahsediliyor, etikete de bakarsak "Kaido'nun sonu" adlı bir etiket mevcut.

Son vuruş derken eğer öldürme kastediliyorsa -ki büyük ihtimalle kastedilen bu- Zoro'nun bu kadar oy alması gayet normal. Bunu geçtim, eğer öldürmeden önceki son vuruş ise yine Zoro denmesi normal.

Oda her arc Luffy'e vurdurtuyor diye, gidip bu sefer Luffy'e vurdurtmayacakta olabilir. Geçmişte bunu tekrarladı diye bunu yine yapacak hali yok. Yapması yüksek ihtimal doğru ama Wano arcında bunu yapması en doğru olan kişi -bana göre- Zoro.

Kaido o kılıçtan, Oden'in aurasını hissettiğini söyledi. Belki Zoro son vuruşu yaparken, Kaido o kılıçtan sızan aurada dolayı Oden'i görüp, öyle kaybedebilir.

Mesela Luffy'nin kolay kolay bir kişiyi öldüremeyeceği de söyleniyor. Zoro bir kişiyi öldürebilebilir. Kaido'nun bu arc öldürülebilme ihtimalinin olduğunu düşününce bu sefer Zoro'nun olma ihtimali yine artıyor.

Zoro için mantıklı sebeblerde mevcut, illa Zoro denildi diye kılıççı tayfa boyut atlamadı yav. Gayet mantıklı sebebleri var.
Knk bu konu aşırı basit ne diye bu kadar zoluyorsunuz. Punkhazardtan beridir korsanların ittifakı hep ihanetle biter deniyor ki bunu yapan iki yonkou orada kaidonun yerde olduğunu gören bigmom sence gidip ilk luffy mi dalar?

Öncelikle cevabın için çok teşekkür ederim bazı ihtimaller aklımdan tamamen çıkmış özellikle Enma etkisini göz ardı etmişim :sapkali:

1000 küsür bölümdür tayfadaki herhangi biri bugüne kadar birini öldürdü mü? Ben hatırlamıyorum(ciddi anlamda hatırlamıyorum biri ya Robin tayfaya katıldıktan sonra şunu öldürdü derse özür dilerim ben hatırlayamadım derim.) o yüzden ölüm içeren bir son için bile Zoro inanılmaz zorlama geliyor bana. Kaldı ki ben konuyu açan arkadaşın onu kast ettiğini düşünmüyorum.

Dediğim gibi 1000 küsür bölüm 10larca arc hatta saga'da bu şekilde işleyen Oda Luffy'i bu kadar taparcasına severken bitime yakın bölümlerde ilk indirilen Yonkou'ya son darbeyi Zoro'ya yaptırırsa çok şaşırırım. Açıkçası bu ihtimaller benim için önemsenecek hatta üstünde üstün körü olsa bile durulacak ihtimaller değil.

Aynısının bir tık fazlasını Law içinde söyleyebilirdik Oda bunu tercih etmedi kaldı ki Oden'in intikamını Enma kullanan Zoro'ya aldırmaktan ziyade sadık kardeşlerine(Kınlara uşak demek istemedim doğrusu uşak ama... işte) aldırması daha uygun olur. Haaa! Ben Zoro'nun yada Kınların Kaidou'nun düşüşünde etkisi olmayacak demiyorum. Sizinde dediğiniz gibi Enma'nın rolü, Kınların da rolü, hala olacak bence hatta belki Zoro bir nevi Law etkisi yapacak ama o kadar yine sonunu Luffy getirecek hep öyle oldu hep öyle olacak yapacak bir şey yok.

Zoro bugüne kadar kimi öldürdü? Ciddi anlamada soruyorum ben hatırlamıyorum. Sadece kılıcıyla kan alıp duruyor, öldürme yok... Artık kılıcının tersini mi kullanıyorsa... Monet'i öldürür dedik, öldürmedi. Zaten okuduğumuz manganın türü ve popülerliğini göz önünde bulundurursak bu kadar sevilen karakterlerin arc rakiplerini öldürmeyeceğini düşünüyorum.

Bu arada bu konuda Reddit'te tartışma dönmüş "Does Zoro Kill?" başlığı altında. O başlıkta öldürdüğü söylenen kişilerin akıbeti wiki'de belirsiz olarak geçiyor ki zaten o kişiler figüran gibi bir şey. Subreddit'in mod'u şöyle bir şey demiş benim hoşuma gitti diye paylaşıyorum.

obzeen dedi ki:
Canonically Zoro does not kill, he only injures.

After his confrontation with Luffy during whisky peak, it's stated that he uses "the back of his blades" when striking most opponents.

It has not been confirmed (as far as I know) that anyone he has made bleed is dead. As Oda prefers to not have the heroes kill.

However, it's a bit ridiculous to think that he hasn't killed a shit ton of fodder.

Sonuç olarak bunların hiçbiri bence üstüne düşünmesi gereken sebepler değil. Bana göre çok ama çok zorlama ihtimaller o yüzden 27 kişinin Zoro'ya oy vermesi sebebiyle kılıç tayfanın kendi gerçekliklerini yarattığını düşünmeye devam edeceğim.

Bu noktada sanırım bir açıklama getirmem gerek. Başlığı açarken öldüren son vuruş şeklinde düşünmüştüm. Nitekim kaido’nun olayı ölememesi. Adam ölmüşlere imreniyor resmen.

Onun dışında toki’nin kehanetinde kaido düştükten sonra wano’yu uzun bir kış kaplayacak diyor. E denizcilerin gelip kaido’yu almayacakları da malum. Denize mi dökecekler bu adamı. Ben sanmıyorum ki bu adam bu arkta öldürülmesin. Ne yapacak kendini daha mı fazla içkiye verecek veletlere nasıl kaybettim diye? Ya da hasır şapkaların müttefiği mi olacak yenilince?

aslında ipin koptuğu nokta da bu tam olarak. Kaido eğer ölmeyecekse, ki bu bence çok zor bir ihtimal, bitirici son vuruşu luffy ya da zoro yapar. Şayet ölecekse bunu yapma kabiliyeti olan tek karakter big mom’dır.

Peki şimdi soruyorum big mom’ın oyu neden bu kadar az? Diğer bile daha fazla ya. Momo yonkou’dan daha fazla oy alacak neredeyse. Kendimi parçalayacağım artık.

Peki şimdi soruyorum big mom’ın oyu neden bu kadar az?
Big Mom, Kaido'ya "seni küçük kardeşim olarak görüyorum" diyordu. Kaido'ya meyvesini yediren de Big Mom. Rocks dağıldıktan sonra bile ilişkilerini sürdüklerini biliyoruz.

Big Mom'un kabiliyeti var ama Kaido'ya son vuruşu yapmak için bir sebebi yok.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık