Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kaidou vs. Shanks

Kim kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    317
Kaido'nun ünvanını şöyle düşünelim.

WB'nin insan görünümü var ve Kaido'dan daha kısa.Op evreninde zaten WB boyunda veya ona yakın Jozu boyunda insanlar var.Bu yüzden halk adamı insan olarak görüyor ve erkek olduğu içinde doğal olarak en güçlü adam ünvanını veriyor.

Kaido ise WB'den bile daha uzun.Tahminime göre 1,5 katı kadar falan.Daha uzun,daha iri,boynuzlu vs. daha az insana benziyor.Zaten ilk ortaya çıktığında bile Oda Kaido'nun canavar olduğunu hissettirmeye çalıştı.Killer bile Kaido'nun açtığı çukura bakıp daha Kaido'yu görmeden ''Nasıl bir canavar bu böyle ?'' diyor.Umarım burda da çeviri hatası yoktur.Bu yüzden adama ''En güçlü yaratık'' deniyor.Yani bu yaratık kelimesi canavar anlamında bana göre.

Ünvan tüm insanları kapsayabilir ya da kapsamayabilir çokta önemsemiyorum açıkçası.Çünkü op halkının gözünde böyle.

Bakarsın kk yolunda Teach'i geçtikten sonra son rakip Shanks olur. Zaten son poneglyph'in yeri de belli değil. Belki Shanks'dan çıkar.
Son poneglyph Tenryuubi mi ne o sümüklüklerin adasında iddia ediyorum.Hatta Dof'un hükümete karşı kullandığı koz da bu.
Bence de bir antik silah Shankusu Efendiden çıkacak

Ben mangakanın Shanks'tan yana böyle söylemlere gireceğini düşünmüyorum, Shanks'ın olayı çok daha farklı geliyor bana. Öyle Kaido gibi heybetli bir tanıtım olmasını kesinlikle beklemiyorum dünyanın en .... adamı falan filan. Shanks bana genel olarak mütevazı geldiği için onun kişiliğine uygun bir tanıtım bekliyorum.

Mangaka adamakıllı belirlememiş derken bilerek belirlemediğini kastetmedim, olay mangakanın işi düzgün yapamaması, biraz da Oda'ya çakıyorum ben burada. Biraz da tartışma sulandı zaten, ama iyi oldu güzel oldu. Ünvana daha genişten bakılmasına sebep oldu. Kaido'ya öyle bir ünvan verilmiş ki farklı bakan bir kişi Kaido'yu Beyazsakaldan bile güçlü görebilir-ben görmüyorum, yani en azından genç Beyazsakaldan-, bu yüzden ünvanın ciddiyeti biraz daha kavranmış oldu bence. Yoksa bu kadar girift düşünmeye gerek yok aslında. Kaido çok büyük bir ihtimalle ünvanı Beyazsakalın ölümü sonrası aldı. Ölmeden önce de ünvanı En Güçlü İnsan Olmayan gibi bir şeydi herhalde, hem Kaido'ya bir ünvan olsun denilmiş, hem de bu şekilde ünvan olarak Beyazsakaldan ayrılmış olabilir. Beyazsakal da ölünce ünvan genişledi ve en güçlü canlı oldu. Peki benim sorduğum Beyazsakal niye böyle bir ünvana sahip değil sorusunun da cevabı, gerek yok. Böyle bir ünvan Beyazsakal ölene kadar yoktu çünkü.
Bu arada genç Beyazsakal diyoruz da kastedilen çok yaşlı ve hasta olmayan Beyazsakal, bu adam Ace'i tayfasına katarken de haki kullanabiliyordu, o zaman da o kadar genç değildi yani.

Sonuç
Çok yaşlı ve hasta olmayan Beyazsakal>Kaido
Yaratık kelimesi insanları kapsar ve en güçlü yaratık Beyazsakalın ölümü sonrası alınmış bir ünvan.
Kaido insanlar dahil şu anda en güçlü canlı.
Kaido>Shanks.
Söylediklerin tamamiyle doğru çılabilir. İhtimal vermediğim ya da daha fazla ihtimal vermediğim bir durum değik.
Bununla birlikte. Kaidoya verilen ünvanı en baştan verilmiştir diye görmek için Ne Ace ne de WB ye hiçbir sempati beslememek gerekiyor. Ace sevmeyende Wb yi sever ve zaten bir kere en güçlü denilmiş WB ye onun için neredeyse hiç kimse Kaido>WB demek istemiyor. Ama aslında karakterlerin üzerimizde bıraktığı etkiden bağımsız olarak düşünürsek WB tanırılırken En güçlü adam demiş. Kaido tanıtılırken ise hem ismine CANAVAR kelimesini eklemiş hem de yaşayan en güçlü canlı demiş. Yani bu açıdan bakarsak. Oda herşeyi kendisiyle çelimeden Kaido>WB dahil All demek için yazmış. Ancak ben seriyi karakterlerden aldığım etkiden bağımsız değerlendirmiyorum. Çünkü seriye bakışım bu değil. Bu sebeple WB > Kaidodur. Ya öldükten sonra kaido almıştır. Ya da en baştan söylediğim gibi söylentileri aktarma ve abartı söz konusu. Shanks içinde aynı şey geçerli benim için Oda ansızın seriden çıkarıp sonra niye şaşırdınız anlamıyorum baştan beri Ace gibi öleceği belliydi diyebilir. Ama böyle olmazsada ister en olsun ister olmasın serinin sonuna dair büyük etkisinin olacağını düşünüyorum. Şapka vererek misyonunu tamamlamadı yani. Ve Shanks tam olarak tanıtılana kadar herzaman Shanks>Kaido olabilir beklentim olacaktır.

Mangakanın karakter tanıtımlarına ne kadar önem verdiğini biliriz. Bu yüzden;

Kaido'nun ünvanı hakkında söylenenler "söylenti" olarak değerlendirilse bile mangaka bu söylentilerin gerçekliğine inanmasa ve söylentileri destekleyecek şeyler çizmeyecek olsa Kaido'yu bu şekilde tanıtmazdı. Çünkü tanıtılan kişi 4 imparatordan biri, sarı çizmeli Mehmet ağa değil.

Yani halk abartmıştır, aslında öyle değil de şöyledir gibi yorumları bu noktada eleştiriyorum. Kaido'nun ünvanı ister insanları kapsasın ister kapsamasın verilen ünvanı hak eden bir karakter. Wb ünvanının hakkını yaşlılık ve hastalığına rağmen verebiliyor ya da okuyuculara "bu adam hasta olmasa Allah bilir neler yaparmış" dedirtip o izlenimi veriyorsa Kaido da ünvanının beklentilerini karşılar diyorum.

Kaido'nun ünvanı hakkında söylenenler "söylenti" olarak değerlendirilse bile mangaka bu söylentilerin gerçekliğine inanmasa ve söylentileri destekleyecek şeyler çizmeyecek olsa Kaido'yu bu şekilde tanıtmazdı. Çünkü tanıtılan kişi 4 imparatordan biri, sarı çizmeli Mehmet ağa değil.

Yani halk abartmıştır, aslında öyle değil de şöyledir gibi yorumları bu noktada eleştiriyorum. Kaido'nun ünvanı ister insanları kapsasın ister kapsamasın verilen ünvanı hak eden bir karakter. Wb ünvanının hakkını yaşlılık ve hastalığına rağmen verebiliyor ya da okuyuculara "bu adam hasta olmasa Allah bilir neler yaparmış" dedirtip o izlenimi veriyorsa Kaido da ünvanının beklentilerini karşılar diyorum.
Oda çok çakal, üstüne basarak en demedi. Yarın başka bir şey yapmak isterse açık kapı bıraktı. Mom bile o şey diyerek iyice açtı. Bir yandan da değişiklik yapmazsa en demişti olacak.

Karakterin kendisi ben artık dünyanın en güçlüsü oldum diyor. Tamam tuhaf bir karakter ama işi gücü plan mlan olan Teach Kaido'dan gücünden haberdar değil mi?
Oda kafasına göre yarın Teach doğru söylemişti der. Kafasına göre herkes yalan tek gerçek Shanks der: )) O da açık bırakıyor biz de açık bırakalım her ihtimale hazır olalım : ))

Oda çok çakal, üstüne basarak en demedi. Yarın başka bir şey yapmak isterse açık kapı bıraktı. Mom bile o şey diyerek iyice açtı. Bir yandan da değişiklik yapmazsa en demişti olacak.
Kesinlikle meselenin açık kapı olduğunu düşünüyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık