Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kaidou vs. Shanks

Kim kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    317
Ölmezse dediğin gibi olabilir de ölürse gahraman olur daha da yücelir :D
Bu arada bu dövüş olmayacak bence.

Teach'in orada söylediklerine pek sağlıklı bakmıyorum ben. Güçten delirmiş gibiydi orada. Hedefine ulaştığı için heyecanlanıp aklına ne geldiyse söylemiş gibi :D
Oda'nın da bu kadar açıkca beklenen birşeyi yapıp Shanks'ı BB'ye yedireceğini düşünmüyorum :D
Ben de sağlıklı bakmıyorum tabi ki. Her sözü ciddiye almamız gerek. Alırsak Bırak Kaido'yu Shanks bile daha orada harcaması gerekir. Ancak Teach'de durum öyle olmadığı gibi. Kaido'da olmaya bilir. Her şeye kesin demeyin açık bir kapı bırakın. O kapıdan geçip Shanks zirveye oturacak diyorum :ehe:

Ben de sağlıklı bakmıyorum tabi ki. Her sözü ciddiye almamız gerek. Alırsak Bırak Kaido'yu Shanks bile daha orada harcaması gerekir. Ancak Teach'de durum öyle olmadığı gibi. Kaido'da olmaya bilir. Her şeye kesin demeyin açık bir kapı bırakın. O kapıdan geçip Shanks zirveye oturacak diyorum :ehe:
Bakarsın kk yolunda Teach'i geçtikten sonra son rakip Shanks olur. Zaten son poneglyph'in yeri de belli değil. Belki Shanks'dan çıkar.

Bakarsın kk yolunda Teach'i geçtikten sonra son rakip Shanks olur. Zaten son poneglyph'in yeri de belli değil. Belki Shanks'dan çıkar.
Son silah Uranüs kullanıcısı çıkacak Shanks gör sen:ehe:

Tabi işin şakasındayım da ciddi boyutu da yok değil. Yani demek istediğim son yolculuğu tamamlama da önemli bir vasfı olacak Shanks'in ama bakalım ne. Çiköfte'nin teorisini sabote ederken iyice irdeleyeceğim Shanks'in Uranüslüğünü : ))

hatırlamıyorum doğrudur.. poseidon da şu shirahoshinin gücüydü değil mi.. ya da kendisi
http://tr.onepiece.wikia.com/wiki/Plüton

Evet Posseidon'da Deniz Kralları'nı kontrol eden Shirahoshi.

Yani Antik Silahlar;

Pluton, silah.

Possedion, Shirahoshi'nin kendisi olsa bile temelde asıl silah Deniz Kralalları'nı silah gibi kontrol etme/emir verme gücü.

Uranüs, ise farklı olarak bir kişinin bir soyun kendi gücününü silah olarak kullanması olabilir belki. Öyle bir şey yok tabi bu benim varsayımım.

Ben yazdığım şekilde düşünmüyorum. Ancak cümlelere takıldığımızda doğabilecek düşünceleri ifade etmek istedim. Ve bundan da Kaido'nun hakkında ki sözleri buna göre değerlendirin deyip Shanks'e yol yapıyorum anlayacağın : ))

Karakterlerin verdikleri havayla birlikte değerledirdiğim için her ne kadar Kaido'yu tam olarak göremesekte en zirve hallerini baz alarak Kaido>WB demem hiç bir zaman. .

İşte bana göre bütün olay şu bahsettiğin mangakanın bilerek belirlememesi sırf kafamızda bir şekilde hepsini en yapalım diye karakterlere cümleler sıralıyor. Daha önce de dedim WB için Roger ile denk dövüştü ifadesi var. Garp için de defalarca birbirlerini ölümün kıyısına getirdikleri olayı var. Böyle cümleler kullanılıyor sonra biz de sevdiklerimiz doğrultusunda debeleniyoruz. Bu sebeple Shanks ve Tayfası da eğer bir gazete haberiyle güme gitmezse benzer ifadeler kullanacak Oda ve buralar şenlenecek.

One Piece Evreninin yaratıcısının kararı.

Benim görüştüğüm balığın iletişim kurduğu balık, Oda'nın akvaryumundanmış : ))
Ben mangakanın Shanks'tan yana böyle söylemlere gireceğini düşünmüyorum, Shanks'ın olayı çok daha farklı geliyor bana. Öyle Kaido gibi heybetli bir tanıtım olmasını kesinlikle beklemiyorum dünyanın en .... adamı falan filan. Shanks bana genel olarak mütevazı geldiği için onun kişiliğine uygun bir tanıtım bekliyorum.

Mangaka adamakıllı belirlememiş derken bilerek belirlemediğini kastetmedim, olay mangakanın işi düzgün yapamaması, biraz da Oda'ya çakıyorum ben burada. Biraz da tartışma sulandı zaten, ama iyi oldu güzel oldu. Ünvana daha genişten bakılmasına sebep oldu. Kaido'ya öyle bir ünvan verilmiş ki farklı bakan bir kişi Kaido'yu Beyazsakaldan bile güçlü görebilir-ben görmüyorum, yani en azından genç Beyazsakaldan-, bu yüzden ünvanın ciddiyeti biraz daha kavranmış oldu bence. Yoksa bu kadar girift düşünmeye gerek yok aslında. Kaido çok büyük bir ihtimalle ünvanı Beyazsakalın ölümü sonrası aldı. Ölmeden önce de ünvanı En Güçlü İnsan Olmayan gibi bir şeydi herhalde, hem Kaido'ya bir ünvan olsun denilmiş, hem de bu şekilde ünvan olarak Beyazsakaldan ayrılmış olabilir. Beyazsakal da ölünce ünvan genişledi ve en güçlü canlı oldu. Peki benim sorduğum Beyazsakal niye böyle bir ünvana sahip değil sorusunun da cevabı, gerek yok. Böyle bir ünvan Beyazsakal ölene kadar yoktu çünkü.
Bu arada genç Beyazsakal diyoruz da kastedilen çok yaşlı ve hasta olmayan Beyazsakal, bu adam Ace'i tayfasına katarken de haki kullanabiliyordu, o zaman da o kadar genç değildi yani.

Sonuç
Çok yaşlı ve hasta olmayan Beyazsakal>Kaido
Yaratık kelimesi insanları kapsar ve en güçlü yaratık Beyazsakalın ölümü sonrası alınmış bir ünvan.
Kaido insanlar dahil şu anda en güçlü canlı.
Kaido>Shanks.

Ben mangakanın Shanks'tan yana böyle söylemlere gireceğini düşünmüyorum, Shanks'ın olayı çok daha farklı geliyor bana. Öyle Kaido gibi heybetli bir tanıtım olmasını kesinlikle beklemiyorum dünyanın en .... adamı falan filan. Shanks bana genel olarak mütevazı geldiği için onun kişiliğine uygun bir tanıtım bekliyorum.

Mangaka adamakıllı belirlememiş derken bilerek belirlemediğini kastetmedim, olay mangakanın işi düzgün yapamaması, biraz da Oda'ya çakıyorum ben burada. Biraz da tartışma sulandı zaten, ama iyi oldu güzel oldu. Ünvana daha genişten bakılmasına sebep oldu. Kaido'ya öyle bir ünvan verilmiş ki farklı bakan bir kişi Kaido'yu Beyazsakaldan bile güçlü görebilir-ben görmüyorum, yani en azından genç Beyazsakaldan-, bu yüzden ünvanın ciddiyeti biraz daha kavranmış oldu bence. Yoksa bu kadar girift düşünmeye gerek yok aslında. Kaido çok büyük bir ihtimalle ünvanı Beyazsakalın ölümü sonrası aldı. Ölmeden önce de ünvanı En Güçlü İnsan Olmayan gibi bir şeydi herhalde, hem Kaido'ya bir ünvan olsun denilmiş, hem de bu şekilde ünvan olarak Beyazsakaldan ayrılmış olabilir. Beyazsakal da ölünce ünvan genişledi ve en güçlü canlı oldu. Peki benim sorduğum Beyazsakal niye böyle bir ünvana sahip değil sorusunun da cevabı, gerek yok. Böyle bir ünvan Beyazsakal ölene kadar yoktu çünkü.
Bu arada genç Beyazsakal diyoruz da kastedilen çok yaşlı ve hasta olmayan Beyazsakal, bu adam Ace'i tayfasına katarken de haki kullanabiliyordu, o zaman da o kadar genç değildi yani.

Sonuç
Çok yaşlı ve hasta olmayan Beyazsakal>Kaido
Yaratık kelimesi insanları kapsar ve en güçlü yaratık Beyazsakalın ölümü sonrası alınmış bir ünvan.
Kaido insanlar dahil şu anda en güçlü canlı.
Kaido>Shanks.
en güçlü olmak fiziki anlamda herhangi bir vs de üstün olmak için yeterli midir?
op evreni dinamikleri gereği kaido kızılsaç vs sinde kaidoyu bir adım önde görmek hatalıdır
tüm parametreleri bir arada görmek gerekir hatta bu tarz mangalarda hikayeler geçmiş olaylar bile cok şyi etkiler
en güçlü canlı en güçlü yaratık ünvanları boşuna verilmedi orası ayrı ancak shanks her türlü bu vs de bir adım öndedir

@Densetsu no Samurai
Sende vur dedim öldürmüşsün adamı :D. O adamın ölüsünün bile iş yapması lazım hikaye açısından.Hem Big Momda yaşlı mesela alayına akıyor :(
Ee ama ununu eleyip eleğini aşmış adamı başımıza en güçlü yapıyorsun :) iş yapar yine orası ayrı. Lakin dediğim isimlerin yanında Garp'ın bir önemi yok artık. Ne kadar güçlü olursa olsun (ki bana göre gençliği yonkoudur en fazla) 70 küsür yaşında olan biri 40 küsür yaşında zımba gibi olan yonkoularla aşık atamaz.

Bire birde iddani Kaido'a yatır lafı bile tatmin etmiyor kimseyi.

Adam açıkça yazmış havada karada denizde yaşayan herşeyin içinde Kaido en güçlüsüdür.

Iki açıklamayı birleştirince Kaido = One Piece evreninin zirvesi şu an.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık