Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kaidou vs. Shanks

Kim kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    318
Bunu daha öncede konuşmuştuk forumda.Nwde serinin ilk yarısı gibi işleneceğini düşünenler bence yanılıyor.Nwde bize 4 denk kuvvetten bahsedildi.Aralarında aman aman fark bulunduğu sanmıyorum.Yoksa denge denen birşey olmazdı.Oda buna göre konuyu işleyecektir.Bmyi yendim güçlendim kaiodaya gideyim yeneyim güçleneyim BB vs tarzı olmayacak.Zaten luffy tek başına bir yonkouyu devirdiğinde zirve gücün çok yakınına ulaşmış olacak.Birden fazla yonkou indireceğini düşünürsek , tek başına yonkou indirecek güce ulaşmadan önceki yonkou indirmesini yardımla yapacağı bariz bence.Supernovalar işin içine katılacağını herkes düşünüyor ama bu olmasa dahi Morianın Luffye gölge basacağı kesin bence.
Bana göre luffy kaidoyu yardımla indirecek.Bu vs 2 3 kere olabilir.Bu vslerden önce yine araya vs girebilir.Yendikten sonra diğer yonkou BB olacaktır.Bu vs den önce yine başka vsler girebilir.
Bmyi bizimkilerin düşüreceğine inanmıyorum.Ya başka kuvvetler düşürecek ya da anlaşılıp ateşkeş tarzı birşey ilan edilecek.
Shanksi de BB düşürecek.Kendi tahminim sonuç ne olur bilemem.

Bi kaç yorum okudum evt haklısın ama genel bu durumu sevmiyorum.Yok "bilmem kaçıncı sayı geliyor bu yüzden Luffy g5 açıp Bm yi indirecek Katayı da sanji alır artık "yorumunu okumaktansa hiç yazılmamasını ya da görmemeyi tercih ederim.Neyse genel bu tavrım değişmeyecek.İnsanların karakterle kurduğu bağla haraket edip düşünce çıkarmasından pek sevmiyorum.

Dofu amiral seviyesi veya fujiyi alacağını iddia edenler
2 yıl eğitim aldıcı tayfa.( En beteri bu sanırım)
Zoroyu luffye direk denk görenler.
Daha niceleri :D
Evet bu kurduğun bağla birlikte yaptığın yorum terazisi fazla şaşmalı. Ama Shanks ve Kaido ikisi de Yonkou.
Hani olsa da Mangaka bunları dövüştürse bile. 70'e oranında dövmez kadiou. 55'e 45 olur. Olayın normal hali bu yani. Full gizem bir yonkou Shank's boş bir karakter değil ki ezilsin. Zoro vs Luffy Dof vs Fuji den o kadarcıkta farkı olsun di mi : ))

@xxxxxx14
Ben de tek başına alacağını düşünmüyorum.Kastettiğim şey işleyiş sırasının önemi.Böyle bir vs olsa mezarda olan uzuvlar bir hayli olacak güç farkı dengeli olur bunu başarıyor da Oda.Dediğim gibi işleyiş sırası çok büyük önem arz ediyor bir sonraki konu merak uyandırsın diye Shounen animelerde güç , hakimiyet , özel güç vs şişirilir.Dolayısıyla çok fazla yorum da çıkabiliyor.

Evet bu kurduğun bağla birlikte yaptığın yorum terazisi fazla şaşmalı. Ama Shanks ve Kaido ikisi de Yonkou.
Hani olsa da Mangaka bunları dövüştürse bile. 70'e oranında dövmez kadiou. 55'e 45 olur. Olayın normal hali bu yani. Full gizem bir yonkou Shank's boş bir karakter değil ki ezilsin. Zoro vs Luffy Dof vs Fuji den o kadarcıkta farkı olsun di mi : ))
Bak ben zaten tüm yonkouların birbirlerine çok yakın güçte olduğunu düşünüyorum.Hatta bir çoğunuzun aklındaki güç farkından daha azdır düşüncelerim.Hatta tepki vermemin en büyük nedeni bu.2 denk kuvvet.Eğer bize oda güç seviyesiyle ilgi bilgi vermese eşit düşünebilirdi ama Oda kaido hanesine + bir kuvvet yazdırdı.Bize bi argüman verdi kaidonun 1 adım önde olduğuyla ilgili.Bana göre normal bu denkliğin kaido yönüne eğildiğini forumdan daha fazla kişi düşünmeliydi.Demek Oda bize hiçbir bilgi vermese sadece adını duyduğumuz kişiler seride denk olarak bahsedilen fakat serideki ağırlıklarıyla ilgili hiçbir bilgi verilmeyen kişiler için forumun yüzde 90 95i bir tarafı seçecekti.Odanın verdiği bilgiyle %50ye indi durum.
Normalde olması gereken %50 odanın vermesiyle %90lara çıkması gerekirdi bence.

@xxxxxx14
Ben de tek başına alacağını düşünmüyorum.Kastettiğim şey işleyiş sırasının önemi.Böyle bir vs olsa mezarda olan uzuvlar bir hayli olacak güç farkı dengeli olur bunu başarıyor da Oda.Dediğim gibi işleyiş sırası çok büyük önem arz ediyor bir sonraki konu merak uyandırsın diye Shounen animelerde güç , hakimiyet , özel güç vs şişirilir.Dolayısıyla çok fazla yorum da çıkabiliyor.
Eğer luffy 1v1 atmazsa yonkoularla ,insanların pek güç çıkarımı yapacağını sanmıyorum.Hala dof ve cracker vslerini tartışıyoruz :D

E.oda boşuna okadar novayı kaido etrafında toplamadı demekki inişinde hepsinin katkısı olacak sonra hükümet novaları daha çok ciddiye alacak falan filan. Tabi inmesinde ki büyük payı luffy ye bırakırlar.

Bak ben zaten tüm yonkouların birbirlerine çok yakın güçte olduğunu düşünüyorum.Hatta bir çoğunuzun aklındaki güç farkından daha azdır düşüncelerim.Hatta tepki vermemin en büyük nedeni bu.2 denk kuvvet.Eğer bize oda güç seviyesiyle ilgi bilgi vermese eşit düşünebilirdi ama Oda kaido hanesine + bir kuvvet yazdırdı.Bize bi argüman verdi kaidonun 1 adım önde olduğuyla ilgili.Bana göre normal bu denkliğin kaido yönüne eğildiğini forumdan daha fazla kişi düşünmeliydi.Demek Oda bize hiçbir bilgi vermese .Sadece adını duyduğumuz kişiler seride denk olarak bahsedilen fakat serideki ağırlıklarıyla ilgili hiçbir bilgi verilmeyen kişiler için forumun yüzde 90 95i bir tarafı seçecekti.Odanın verdiği bilgiyle %50ye indi durum.
Normalde olması gereken %50 odanın vermesiyle %90lara çıkması gerekirdi bence.
Aksine hiç verilmese bile yine durum aynı olurdu aşağı yukarı. Çünkü Shanks'ı seven olduğu kadar sevmeyen veya değersizleştiren de var. Mesela ben Zoro'yu da Fuji'yi sevsem de Fuji'yi sevdiğimi daha çok belli etmeye çalışıyorum. Çünkü zaten yeterince var seveni Zoro'nun. Fuji'nin de gömeni.
Shanks'ın da seveni olmasa bu ankette sevmeyenlerin ve manganın etkisiyle %10'u zor görürdü.
Ayrıca Mangada geçen bilginin anketlere fazla etki etmemesinin diğer bir sebebi de. Oda'nın karakteri tanıtırken vurguyu arttırma amacıyla abarttığını ve heybetine insanların verdiği tepkiyi ifade etme adına kullandığını düşünmek.
Yoksa Oda 1v1 alır dediyse alır. Tek geçerli veri onun koyduğu sınırlardır.
Ama bana göre az da olsa var bu ihtimal;
Oda İnsanlar 1v1 de Kaido alır derken onun heybetine vurgu yapmış. Kaido'nun yanına kimi koyarsan onu gören herkes Kaido der anlamında.
Elbette bu kesin değil hatta aksine Kaidonun gücünü tanıttığı ihtimali daha fazla. Ama bir Shanks severin Shanks'e oy vermemesi için hiç bir neden yok bence ortada.

Aksine hiç verilmese bile yine durum aynı olurdu aşağı yukarı. Çünkü Shanks'ı seven olduğu kadar sevmeyen veya değersizleştiren de var. Mesela ben Zoro'yu da Fuji'yi sevsem de Fuji'yi sevdiğimi daha çok belli etmeye çalışıyorum. Çünkü zaten yeterince var seveni Zoro'nun. Fuji'nin de gömeni.
Shanks'ın da seveni olmasa bu ankette sevmeyenlerin ve manganın etkisiyle %10'u zor görürdü.
Ayrıca Mangada geçen bilginin anketlere fazla etki etmemesinin diğer bir sebebi de. Oda'nın karakteri tanıtırken vurguyu arttırma amacıyla abarttığını ve heybetine insanların verdiği tepkiyi ifade etme adına kullandığını düşünmek.
Yoksa Oda 1v1 alır dediyse alır. Tek geçerli veri onun koyduğu sınırlardır.
Ama bana göre az da olsa var bu ihtimal;
Oda İnsanlar 1v1 de Kaido alır derken onun heybetine vurgu yapmış. Kaido'nun yanına kimi koyarsan onu gören herkes Kaido der anlamında.
Elbette bu kesin değil hatta aksine Kaidonun gücünü tanıttığı ihtimali daha fazla. Ama bir Shanks severin Shanks'e oy vermemesi için hiç bir neden yok bence ortada.
Ben sevmiyorum.Neyse daha yazılcak birşey yok benim açımdan .

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık