Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Kaido

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Kensei
Hmm. Yanlış hatırlamıyorsam Moria verdiği gölgeleri istediği zaman geri alabiliyordu. Bu durumda Kaido'ya gölge vermiş olması ve daha sonra onları alamamış olması lazım. Ne diyorsun bu işe?
Naruto'daki Edo Tense gibi bekliyorum ben , güçlü kişi istediği zaman bağı kırabiliyor olabilir. Ya da Moria bu Kaido'yu kendi adamı/savaş gücü yapmak istediğinden olası bir düşmana yenilme olasılığında Kaido'nun gölgelerinin vücudu terk etme ihtimalini kendi isteğiyle ortadan kaldırmış olabilir.

Ve böyle düşünmemin bir diğer sebebi ise şeytan meyvesi kullanıcısının gölgesi herhangi bir ölü varlığa yerleştirildiğinde gölgeyi alan vücudun eski vücudun sahibinin yediği meyve güçlerini kullanabilmesi.

Mesela Oars Luffy'nin gölgesi vücudundayken lastik meyvesinin özelliklerini kullanabiliyordu.

Şu cümle herkeste işliyor mu, yoksa Luffy de 1-2 saat sonra meyvesini kullanamayacak mıydı?

100 canavar olayı da çeviriden mi öyle, yoksa tüm yaratıkların kaido'su mu? Bu konuda farklı görüşler vardı.
@kuroashi.no.sanji1993 Sen Japonca biliyordun değil mi? Kaido'un adı tam olarak ne?

Güzel şeylere değinmişsin ama ben unicorn gibi doğa üstü güçlerin olmadığını düşünüyorum seri içinde, şeytan meyvesi olayını 2. plana atıyor. Ölümsüz yapan meyve var. İnsanlar doğa üstü yaratık peşinde koşardı, meyve aramak yerine.

@Kensei
Ellerine sağlık.
Sadece Luffy'nin gölgesini alan Oars'ta gördük ve tek destekte o zaten.

Hacı Unicorn muhabbetini az önce başka bir arkadaş daha yaptı. Dikkatli okuyun yazdığımı önceden öyle düşündüğümü yazdım. Şimdi sadece bir imge , işaret görevi görüyor bence.

Başarısız deneyden kastım Moria olumsuz bir sonuç alıyor. Kendi yarattığı varlık tarafından sopa yiyor. Umduğunu bulamıyor yani.

Hacı yanlış okumuşsun galiba Unicorn olayını :D Ben Unicorn'un kanını emdi öyle ölümsüz oldu demedim. Bir önceki kısa teorimde öyle dedim dedim. Şuan için sadece Kaido'nun ölümsüzlüğünün Moria ile ilişkili olduğunun bir işareti demek istedim. Ryuma'nın devrinde Kaido'nun yaşadığını ya da yaşamadığını nereden biliyosun? Ben bilmiyorum sadece tahmin ediyorum :D
Okuma konusunda pek iyi değilim doğrudur :D Ryuuma'nın daha eski bir devirde yaşadığını tahmin ediyorum. Çünkü Kinemon ondan bahsederken atamız olarak bahsediyor. Bedeninin ise her kısmının çürüdüğünü biliyoruz. Öyle olmayadabilir.

Kaido'nun ölümsüzlük olayının ucu çok açık ya sadece bunlardan bile teori çıkarabilirsin.

1-Ope Ope Meyvesinin eski sahibi tarafından ölümsüzlük ameliyatı yapılmıştır.

2-Ölmesine engel olacak bir mitolojik Zoan meyvesi yemiştir.

3- Haki'si sayesinde bedeni sürekli kendini onarıyordur.

4- Tipine bakarsak boynuzlar filan ölümsüz bir ırka mensuptur.

5-100 farklı kişiliği vardır. 100 farklı ruh, 100 farklı irade demek bundan kaynaklı olabilir.

Çok farkli senaryolar oluşturulabilir. Oda'nın en uçuk olanı tercih edeceğini düşünüyorum.

Sadece Luffy'nin gölgesini alan Oars'ta gördük ve tek destekte o zaten.

Hacı Unicorn muhabbetini az önce başka bir arkadaş daha yaptı. Dikkatli okuyun yazdığımı önceden öyle düşündüğümü yazdım. Şimdi sadece bir imge , işaret görevi görüyor bence.
Luffy direniyor gibi bir şey yok muydu, bilincini kaybedince meyve yeteneği gidecekti sanki. Ben böyle bir şey hatırlıyorum.

Güzel ya, sen yaz. Hata bulmaya çalışmıyorum. FArklı fikir yürütüyorum.

Luffy direniyor gibi bir şey yok muydu, bilincini kaybedince meyve yeteneği gidecekti sanki. Ben böyle bir şey hatırlıyorum.

Güzel ya, sen yaz. Hata bulmaya çalışmıyorum. FArklı fikir yürütüyorum.
Yok hacı hata arıyosun demiyorum , orada değindiğim nokta gölgesi alınan şeytan meyvesi kullanıcısının gölgeyi alan kişi tarafından şeytan meyvesi gücünün kullanılması. Bende pek hatırlamıyorum oraları da önemli olan bu nokta.

Şimdi kaido fiziksel hasar alamıyor.Burdan yola çıkarsak gölge almış zombiler hasar alıyordu.Bence Kaidonun fiziksel hasar alamaması ölümsüzlüğüne neden oluyor ki üzerindeki yara izleri eskiden kalma.Çünki adam gökten atladı burnu bile kanamadı.Ope ope no mi tek mantıklı teori bence

Şimdi kaido fiziksel hasar alamıyor.Burdan yola çıkarsak gölge almış zombiler hasar alıyordu.Bence Kaidonun fiziksel hasar alamaması ölümsüzlüğüne neden oluyor ki üzerindeki yara izleri eskiden kalma.Çünki adam gökten atladı burnu bile kanamadı.Ope ope no mi tek mantıklı teori bence
Muhtemelen Luffy Kaido'ya zarar veremediğinde Law gücünü Luffy üzerinde kullanıp ölecek. İki Ope Ope ameliyatı geçirmiş kişi'yi kapıştıracak. Luffy güc olarak Kaido'dan daha dayanıklı duruma geldigi için tokatlayacak. Kaido'nun gücünü aşmış olacak.

Adam hasar alıyor ya sadece vücudu inanılmaz dayanıklı. WB falan delmişti galiba bu dayanıklılığı. Nasıl başardın bunu ihtiyar diye sitem ediyordu öyle aklımda kalmış.
Ben şu kolezyumdaki kardeşler gibi doğal inanılmaz düzeyde b. haki bekliyorum.

Zaten ölü olması ve çok gölgeden dolayı kişiliğinin değişmesi güzel ama bir sürü şeytan meyvesi yediğini sanmıyorum. Marineford'da Teach için ilk kez 2. şeytan meyvesini kullanan biri oldu gibi bir şeyler söylendi diye hatırlıyorum, yanlışsam düzeltin. Kaido'da birden çok güç olsa böyle bir cümle kurmazlardı gibi geliyor. Ölü olduğunu bildikleri için onu saymıyorlarsa da, Moria'yı öldürüp Kaido'dan da çoktan kurtulabilirlerdi. Marineford'da bunu yapmaya çalışmışlar dersek ( Dof'un Moria'ya saldırması ) de pek mantıklı olmaz, sonuçta o kadar güçlü bir karakter değil bu, shichibukai yapmadan önce Thriller Bark'a bir kaç tane sağlam adam gönderip halledilebilirdi Marineford'u beklemeye gerek yoktu. Nerden nereye geldim çok konuştum :D

Bir dakika, bu zombiler tuza karşı zayıf değiller miydi? O halde Kaido da tuzla çok kolay yenilirdi, Yonkou olana kadar illaki bu açığı bulan biri olurdu. Pek olası değil gibi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık