Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Kaido

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Merhaba gençler. Bu yazı biraz teori biraz da senaryoyu andıracak.

Öncelikle ruh meyvesi ve gölge meyvesinden başlayalım.

Şuan için ruh meyvesinin tam özelliklerini bilmiyoruz , zaten bu teoride ruh meyvesine değineceğim yerde şuan bize gösterilen özelliklerinden pek uzak değil.

Gölge meyvesi kullanıcısı hepinizin bildiği üzere Moria. Moria canlı varlıklardan çaldığı gölgeyi ölmüş ruhunu teslim etmiş canlılara koyarak onları canlandırabiliyordu.

Ruh meyvesinin kullanıcısı ise Big Mom. Bu gücün neler yapabildiğini bilmiyoruz fakat insanların ruhlarını alıp cansız varlıklara dağıtabildiğini biliyoruz.

Yukarıda yazdıklarımı bir çoğunuz biliyor gene de yazayım dedim , asıl olay burdan sonra başlıyor ;)

Şimdi arkadaşlar Kaido bize ilk gösterildiğinde yaşayan en güçlü varlık olarak ve kendisi de dahil hiç kimsenin onu öldüremediğini/ölmediği bilgisi verilerek tanıtıldı. Sonra bir çok okur bende dahil bir oha çekerek bir önceki arcta Doflamingo tarafından verilen Ope Ope no Mi'nin ölümsüzlük operasyonu bilgisi ile Kaido'nun ölümsüzlüğü arasında bir ilişki olduğunu düşündü ve bu yüzden Law'ın Kaido'yu seçtiğini [ Oda tarafından ] düşündük. Fakat olaylar düşündüğümüz gibi olmayabilir.

Kaido'yu kendisi de dahil hiç kimse öldüremiyor , hatta kendisi ölmek için defalarca intihar etmiş.
Ve intihar ettiği sahnelerden birisine şahit olduk :D

Big Mom ve gücü gösterildikten sonra dedim ki bu adam madem ölmek istiyor neden Big Mom'a ruhunu teslim etmiyor? Nasıl Moria kişinin gölgesini alıyorsa Big Mom'da ruhunu alabiliyor.
Yanlış anlamayın Kaido niye gidip LinLin ile dövüşüp yenilmiyor demiyorum ölmek istiyorsa neden gidip ruhunu teslim etmiyor?

Sonra dedim ki ya bu adam zaten ölüyse ve bu yüzden ölemiyorsa? Belki de LinLin ile defalarca dövüştü fakat ölü olduğu için LinLin ruh meyvesi gücünün avantajını kaybetti.

Sonra neden olmasın dedim ve beyin fırtınası yapmaya devam ettim.

Kaido'nun Moria ve tayfasını hezimete uğrattığını biliyoruz. Aralarında bir ilişki olduğu belli.

Thriller Bark'ta Moria'nın zombileri arasında bir Unicorn ;

Unicorn kanı içildiğinde içen kişiyi ölümsüz yapıldığı inanılan efsanevi bir hayvan. Peki bunun konumuzla ne ilgisi var? Daha önce yaptığım kısa bir teoride Kaido'nun bu hayvanı öldürüp kanını içtiğini ve bu yüzden ölümsüz olduğunu söylemiştim. Tabi şuan sadece ölümsüzlüğünü Moria sayesinde kazandığını işaret ettiğini düşündüğüm destekten başka bir şey değil kendisi.

Evet arkadaşlar bence Unicorn'un zombi olarak gösterilmesi Kaido'nun ölümsüzlüğünün Moria ile alakalı olduğuna dair bir işaret.

Kaido'nun lakabını da Moriaya bağlayanlar var.

Kaido yukarıda da dediğim gibi aslında ölü ve ruhu yok.

Teoriye göre ;
a)

1-Moria başkasından ya da başkalarından çaldığı gölgeleri Kaido'nun içine yerleştirdi.
2-Gölgeler ile canlandırılan Kaido zombi hali ile birden fazla şeytan meyvesi tüketti ve şeytan meyvelerinin ruhları Kaido'ya bağlandı. Bu sayede Kaido hem yaşayan hem de ölü bir hal aldı ve kendisi de dahil hiç kimse onu öldüremedi.

b)

1-Moria özellikle şeytan meyvesi kullanıcılarının gölgelerini çalıp Kaido'ya yerleştirdi.

İlk ihtimalden devam edelim. Forumda bir çok kişi bende dahil şeytan meyvelerinin ruhları olduğunu düşünüyor.

Kaido'nun Moria sayesinde zombi olması ve bir çok şeytan meyvesini yiyerek ( özellikle zoan meyveler ) 100 Canavar Kaido lakabını kazanma ihtimalide var.

Şimdi zombi nasıl şeytan meyvesi yiyebilir ki? diyenlerde çıkacaktır elbet. Arkadaşlar cansız nesnelere şeytan meyvesi yedirilebiliyor. Spandam'ın kılıcı mesela fil meyvesi yemişti.

Moria'nın Kaido'ya bir çok gölge yerleştirdiğini düşünmemin sebebi Kaido'da kişilik bozukluğu olması. Nasıl Oars Luffy'nin gölgesini aldığında Luffy gibi hareket edip Luffy gibi düşünüp hareket ettiyse Kaido'da aynı hesap.

İkinci ihtimalde ise Kaido'da birden fazla şeytan meyvesi kullanıcısı gölgesinin olduğunu düşünüyorum. Hemen üstte söylediğim sebepten dolayı böyle düşünüyorum.

Ve böyle düşünmemin bir diğer sebebi ise şeytan meyvesi kullanıcısının gölgesi herhangi bir ölü varlığa yerleştirildiğinde gölgeyi alan vücudun eski vücudun sahibinin yediği meyve güçlerini kullanabilmesi.

Mesela Oars Luffy'nin gölgesi vücudundayken lastik meyvesinin özelliklerini kullanabiliyordu.

Kısaca toplayacak olursak ;

Son olarak desteksiz bir tahmin yapıcam ;

Kaido'nun sol tarafındaki yara izini Ryuma yaptı bence ve bu yüzden Ryuma'yı Tb'de gördük.
Moria onu Kaido'ya karşı kullanmak istemiş olabilir. Tabi sadece tahmin :D

Dediğin bence Kaido değil Weeble :D Bi düşün. Miss Bakkin'in Big Mom ile bağlantili olduğuna dair kanıtlar var. Kaido'nun ölümsüzlük olayının ucu da çok açık. Hersey uydurulabilir.

Dediğin bence Kaido değil Weeble :D Bi düşün. Miss Bakkin'in Big Mom ile bağlantili olduğuna dair kanıtlar var. Kaido'nun ölümsüzlük olayının ucu da çok açık. Hersey uydurulabilir.
Aslında onuda düşündüm. Kaido başarısız bir deney çünkü Moria ve tayfasını hezimete uğratmış. Moriada akıllanıp daha salak bir tip yapmış :D

Big Mom'ın ruh emebilmesi için karşısındaki kişinin ondan korkması gerekiyor bildiğim kadarıyla ama Kaido korkusuz bir karakter. Bu yüzden bu kısım olmaz bence. Kaido - Moria ilişkisi olduğu aşikar ama Unicorn olayı muamma. Çünkü o Unicorn'u Moria da öldürüp ölümsüz olabilirdi. Ryuma ve Kaido farklı devirlerinlerin karakterleri bildiğim kadarıyla bu yüzden o yarayı Ryuuma'dan aldığını düşünmüyorum. Kaido'nun ölümsüzlüğünü sağlayan şey bana göre fiziksel gücünün aşırı fazla olması çünkü Kaido anlatılırken giyotinler parçalanıyor, mızraklar kırılıyor, uçurumdan atlıyor ama bir şey olmuyor. Ben bunu Zırh hakisine bağlıyorum, Kaido'nun istemsiz bir şekilde kullandığı aşırı sert bir zırh hakisine sahip olduğunu düşünüyorum. Bu şekilde olan başka bir karakter daha vardı, Dressrosa arc'ta Funk kardeşlerden uzun olan.

Kaido "başarısız" bir DENEY!?
Başarısız deneyden kastım Moria olumsuz bir sonuç alıyor. Kendi yarattığı varlık tarafından sopa yiyor. Umduğunu bulamıyor yani.

Big Mom'ın ruh emebilmesi için karşısındaki kişinin ondan korkması gerekiyor bildiğim kadarıyla ama Kaido korkusuz bir karakter. Bu yüzden bu kısım olmaz bence. Kaido - Moria ilişkisi olduğu aşikar ama Unicorn olayı muamma. Çünkü o Unicorn'u Moria da öldürüp ölümsüz olabilirdi. Ryuma ve Kaido farklı devirlerinlerin karakterleri bildiğim kadarıyla bu yüzden o yarayı Ryuuma'dan aldığını düşünmüyorum. Kaido'nun ölümsüzlüğünü sağlayan şey bana göre fiziksel gücünün aşırı fazla olması çünkü Kaido anlatılırken giyotinler parçalanıyor, mızraklar kırılıyor, uçurumdan atlıyor ama bir şey olmuyor. Ben bunu Zırh hakisine bağlıyorum, Kaido'nun istemsiz bir şekilde kullandığı aşırı sert bir zırh hakisine sahip olduğunu düşünüyorum. Bu şekilde olan başka bir karakter daha vardı, Dressrosa arc'ta Funk kardeşlerden uzun olan.
Hacı yanlış okumuşsun galiba Unicorn olayını :D Ben Unicorn'un kanını emdi öyle ölümsüz oldu demedim. Bir önceki kısa teorimde öyle dedim dedim. Şuan için sadece Kaido'nun ölümsüzlüğünün Moria ile ilişkili olduğunun bir işareti demek istedim. Ryuma'nın devrinde Kaido'nun yaşadığını ya da yaşamadığını nereden biliyosun? Ben bilmiyorum sadece tahmin ediyorum :D

@Kensei
Hmm. Yanlış hatırlamıyorsam Moria verdiği gölgeleri istediği zaman geri alabiliyordu. Bu durumda Kaido'ya gölge vermiş olması ve daha sonra onları alamamış olması lazım. Ne diyorsun bu işe?

Ve böyle düşünmemin bir diğer sebebi ise şeytan meyvesi kullanıcısının gölgesi herhangi bir ölü varlığa yerleştirildiğinde gölgeyi alan vücudun eski vücudun sahibinin yediği meyve güçlerini kullanabilmesi.

Mesela Oars Luffy'nin gölgesi vücudundayken lastik meyvesinin özelliklerini kullanabiliyordu.

Şu cümle herkeste işliyor mu, yoksa Luffy de 1-2 saat sonra meyvesini kullanamayacak mıydı?

100 canavar olayı da çeviriden mi öyle, yoksa tüm yaratıkların kaido'su mu? Bu konuda farklı görüşler vardı.
@kuroashi.no.sanji1993 Sen Japonca biliyordun değil mi? Kaido'un adı tam olarak ne?

Güzel şeylere değinmişsin ama ben unicorn gibi doğa üstü güçlerin olmadığını düşünüyorum seri içinde, şeytan meyvesi olayını 2. plana atıyor. Ölümsüz yapan meyve var. İnsanlar doğa üstü yaratık peşinde koşardı, meyve aramak yerine.

@Kensei
Ellerine sağlık.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık