Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kaido vs. Edward Newgate

Kaido Vs WB

• Kullanılan toplam oy
    376
Şimdi NBA kıyaslamalarında Mj kıstası diye bir olay vardır.X basketbolcusu patladığı zaman Mj kadar iyi midir? denilerekten kıyaslanır.Herhangi bir X basketbolcusunun Mjyi geride bırakması için yeni kıstasın yerini alması gerekir.Örneğin Y basketbolcusu Mj kadar iyi midir değil,X kadar iyi midir diye sorulmalıdır.

Aynı şekilde:WB,Rogerla kıyaslanıyor ciddi ciddi.WBnin daha güçlü olduğunu fakat kral olmada gözü olmadığını savunan bir çok kişi var.
Kaidou ise Wb gibi bir efsane ile kıyaslanıyor güncel en güçlü olduğu için.
Shankste serinin en güçlüsü olarak kabul edilen Kaidou ile kıyaslanıyor.
Yukarıdaki mantıkla basit bir sonuç çıkarmak mümkün:Roger>WB>Kaidou>Shanks

Bunun dışında WBnin o hali yaşayan en güçlü kişi olarak tanıtılmıştı.Eskiden yaşayan en güçlü kişiydi diye bir şey geçmedi. KK seviyesi olan bu eleman en güçlü Yonko seviyesine geriledi sadece.Kalbi tekleyip,Squardonun kılıcını yiyince yinede filo amiralinden üstün bir seviyeye sahipti.
Yani ölüsü yeter.
Hocam bu nasıl bir mantık?
Kıyaslanan> gibi bir sonuca nasıl varabildin?
Diyelim ki Roger WB ile kıyaslanıyor. Kimin daha iyi olduğuna dair daha iyi bir veri yokken nasıl bir sıralama yapılabilir kesin olarak.

Ayrıca bu bir Manga ve kendi içinde değerlendirmek gerekiyor. Ünvanlar ve kullanılan ifadelerle ilgili bir çok sıkıntı olduğu da ortada. En azından seri tamamlanıp boşluklar doldurulana kadar ki o zaman bile bir çok farklı görüş olacaktır.

WB için Roger ile denk dövüşen adam denildi zaten. Yani Roger >WB gibi bir durumun söz konusu olabileceğini kesinlikle düşünmüyorum.
WF'de de Sengoku Dünyanın en güçlü adamı saldırıyor derken. Bir yandan Marco artık eskisi kadar güçlü değil diyor. Kendisi de bunu ifade ediyor. Mf'den önce yakın zaman da Ciddi bir dövüşe girip girmediği de meçhul. Daha önce dövüşse daha önce ölecekti belki de.

Ayrıca Şu anda BM işleniyor ve çok fazla yaş farkı olmamasına rağmen net bir şekil de BM'nin savunması daha iyi bana göre. Ölürken aldığı darbelerin çoğu işlemezdi belki de BM'ye. Kaido'da ise muhtemelen daha iyi bir savunma var ki idam edilememiş, öldürülemeyen bir adam Kaido.

Çok büyük komedi var gerçekten.

Adam diyor ki WB yaşlı, hasta, haki kullanamayor vesaire iyide kardeşim WB'nin bu halinden Oda'nın haberi yok mu ? Oda'ya kimse haber vermemiş heralde tek vuruşla marsa gidecek karektere en güçlü diyor avanak :hhh:

Zaman geçtikce daha fazla umursamayacağınız ''Even''ler gelecektir hiç merak etmeyin.

WB tüm hq'ye karşı bir evladı esir haldeyken çizildiğinde bile savaşa ekstra hasar almadan koyulmamış bir karekter. Şimdiye kadar yaptığı en büyük iş üç süpernova'yı sindiren yada iki tanesini kaçıran ucubelerle kıyası dahi kabul edilemez :gamyon:

Çok büyük komedi var gerçekten.

Adam diyor ki WB yaşlı, hasta, haki kullanamayor vesaire iyide kardeşim WB'nin bu halinden Oda'nın haberi yok mu ? Oda'ya kimse haber vermemiş heralde tek vuruşla marsa gidecek karektere en güçlü diyor avanak :hhh:

Zaman geçtikce daha fazla umursamayacağınız ''Even''ler gelecektir hiç merak etmeyin.

WB tüm hq'ye karşı bir evladı esir haldeyken çizildiğinde bile savaşa ekstra hasar almadan koyulmamış bir karekter. Şimdiye kadar yaptığı en büyük iş üç süpernova'yı sindiren yada iki tanesini kaçıran ucubelerle kıyası dahi kabul edilemez :gamyon:
Hocam ciddi misin bunları derken. Hayır tamam sana göre öyle olmayabilir ama. WB MF'de en güçlü değildi demenin nesi komik. WB'yi Marco'yu Oda konuşturmuyor mu? Adam sonsuza kadar en güçlü olamam dedi. İki dakka sonra kıkkık etti gitti ya hu. : ))

Hocam ciddi misin bunları derken. Hayır tamam sana göre öyle olmayabilir ama. WB MF'de en güçlü değildi demenin nesi komik. WB'yi Marco'yu Oda konuşturmuyor mu? Adam sonsuza kadar en güçlü olamam dedi. İki dakka sonra kıkkık etti gitti ya hu. : ))

Birader Oda'nın MF'de olan WB'den haberi yok mu ? Adam karekteri tüm o eksilere rağmen en güçlü diye sürüyor ortaya. Eee izlediğimiz seri adamın serisi olduğuna göre ? Marco'nun söylediğini hesaba katıyorsun da Sengoku'nun söylediklerini neden hesaba katmıyorsun ? Neyse bu konuda son mesajım olsun :bilmem:

Zaman her şeyin ilacıdır bakıp görelim :gamyon:

Birader Oda'nın MF'de olan WB'den haberi yok mu ? Adam karekteri tüm o eksilere rağmen en güçlü diye sürüyor ortaya. Eee izlediğimiz seri adamın serisi olduğuna göre ? Marco'nun söylediğini hesaba katıyorsun da Sengoku'nun söylediklerini neden hesaba katmıyorsun ? Neyse bu konuda son mesajım olsun :bilmem:

Zaman her şeyin ilacıdır bakıp görelim :gamyon:
Sengoko'nun söylediğini de hesaba ilk katan benim belki de farklı farklı konularda. Ama seriyi genel çerçevede değerlendirip belirli bir çerçevede kendi mantığımı oluşturup ifade ediyorum. Her denilen cümleyi salt doğru kabul edeceksek. Teach dünyanın en güçlü kişisi. Kaido yaratığı çık çıkabilirsen işin içinden.

Ayrıca senin özelinde söylemiyorum forumda bir konuda son mesaj yazarken bildirme zorunluluğu var galiba. Genel olarakta yaptığı bu son bildirimi çiğneme alışkanlığı da cabası.
Yazacakların bittiyse yazmazsın. Karşındakini sabahtan beri laf anlatıyorum muamelesi yapmaya gerek yok diye düşünüyorum selametle.:sapkali:

Yenişemezler yerine Berabere seçeneği koysaydın keşke. Ne o öyle sevişemezler gibi. :( Tabi WB alacağı için koymasaydın da olurdu.

Olum dünyanın en güçlü adamı nasıl haki kullanamıyor lan! Bana bunu bi' deyin :) Sonra da serinin en etkili güç unsurunu kullanamayan birinin nasıl en güçlü olduğunu izah edin. Hadi..

@RedTeroR

Mangaka Wb'nin zayıflıklarını bildiği halde ona en güçlü demiyor. Ünvan eskiden beri onda olduğu için en güçlü diyor. Aksi halde o en güçlü halinden eser olmadığı için kendisi en güçlü kalamam diyor, Marco Babalık eskisi gibi değil diyor, Croco benim yenildiği adam bu kadar güçsüz değildi diyor.

Basit bir soru. Wb dediğin gibi en güçlü olsa ve Mangaka da gerçekten böyle düşünse karakterin kendisine Marco ve Croco'ya bu adam eskisi gibi değil dedirtir mi ? Evet ya da hayır ?

Olum dünyanın en güçlü adamı nasıl haki kullanamıyor lan! Bana bunu bi' deyin :) Sonra da serinin en etkili güç unsurunu kullanamayan birinin nasıl en güçlü olduğunu izah edin. Hadi..

@RedTeroR

Mangaka Wb'nin zayıflıklarını bildiği halde ona en güçlü demiyor. Ünvan eskiden beri onda olduğu için en güçlü diyor. Aksi halde o en güçlü halinden eser olmadığı için kendisi en güçlü kalamam diyor, Marco Babalık eskisi gibi değil diyor, Croco benim yenildiği adam bu kadar güçsüz değildi diyor.

Basit bir soru. Wb dediğin gibi en güçlü olsa ve Mangaka da gerçekten böyle düşünse karakterin kendisine Marco ve Croco'ya bu adam eskisi gibi değil dedirtir mi ? Evet ya da hayır ?
Eskisi gibi olmadığı halde bile en güçlü denecek.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık