Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Kaido Nasıl Yenilmeli?

Canavarın Sonu

• Kullanılan toplam oy
    229
Luffy'den altta olduklarına nasıl karar verdin onu da anlat ciddi xD

@Master of Puppets yaptığın geyiği beğendik suç mu yani halla halla :bilmem:
Diyelim ki Luffy ile eşitler. Hatta üstteler diyelim ki ne kadar üste olabileceklerini senin insiyatifine bırakıyorum. Luffy'nin yeni tekniği ile yine onların önüne geçtiklerini söyleyebiliriz. Yoksa söyleyemez miyiz? O bağlamda yine düşün? Ne yapabilirler?

Tabi üstteki varsayımların hepsi komik. Bu çok net bir şey.

@İtachi_27

Kaido izleyecekmiş gibi yorum attın.:D Bu adam g4 Luffy'nin ensesine darbe atacak kadar da hızlı hareket ediyor.:D

Diyelim ki Luffy ile eşitler. Hatta üstteler diyelim ki ne kadar üste olabileceklerini senin insiyatifine bırakıyorum. Luffy'nin yeni tekniği ile yine onların önüne geçtiklerini söyleyebiliriz. Yoksa söyleyemez miyiz? O bağlamda yine düşün? Ne yapabilirler?

Tabi üstteki varsayımların hepsi komik. Bu çok net bir şey.
Dımı çok net Luffy'nın üstün olduğu :oleyo2:

Hasan, bir kaç gün sonra bu adamların tek yemediğini görsen bile bir şeyler uyduracaksın, Luffy tek yedi diye herkes tek yiyecek diye düşünüyor olabilirsin ama gayet Luffy'den güçsüz gördüğün kişiler tek yemeyebilirler. Oda sıvıyor demeye hazırlanmanı sana tavsiye ediyorum şimdiden :ehe:

Dımı çok net Luffy'nın üstün olduğu :oleyo2:

Hasan, bir kaç gün sonra bu adamların tek yemediğini görsen bile bir şeyler uyduracaksın, Luffy tek yedi diye herkes tek yiyecek diye düşünüyor olabilirsin ama gayet Luffy'den güçsüz gördüğün kişiler tek yemeyebilirler. Oda sıvıyor demeye hazırlanmanı sana tavsiye ediyorum şimdiden :ehe:
Her şeyi sarkazmını anlatan bu ifadeyle :oleyo2: geçiştirebileceğini sanıyorsun.:S Bakacağız artık nasıl bir yol çizecek Mangaka. Ama işlerin sandığınız gibi gitmeyeceği aşikar.:D Onun dışında bu zamana kadar sıvama lafını siz çok kullandınız biraz da biz kullanırız ne olcek.

Onun dışında açık açık sen de yazamıyorsun şu şu isimler Luffy'den güçlüdür diye. Yine beklendiği gibi her yorumdan kaçınıyorsun. X+2=5 ise X'i söylemekten kaçınma. :D

Tabiki de Luffy'nin ayan beyan bir şekilde en güçlüleri olduğu açık.

Her şeyi sarkazmını anlatan bu ifadeyle :oleyo2: geçiştirebileceğini sanıyorsun.:S Bakacağız artık nasıl bir yol çizecek Mangaka. Ama işlerin sandığınız gibi gitmeyeceği aşikar.:D Onun dışında bu zamana kadar sıvama lafını siz çok kullandınız biraz da biz kullanırız ne olcek.

Onun dışında açık açık sen de yazamıyorsun şu şu isimler Luffy'den güçlüdür diye. Yine beklendiği gibi her yorumdan kaçınıyorsun. X+2=5 ise X'i söylemekten kaçınma. :D

Çok dar düşünüyorsun olmuyor böyle.

Luffy, bu serinin lastiğidir her türlü karakter değişimini ve güç değişimini gösterebilir. Gidip CC ile dövüşürken de tek yiyebilir mal çünkü bu çocuk. Yada kendisinden güçlü olanı da yenebilir. Nasıl ki bosslar ona yenilmek zorunda kalıyorsa o da bazı zamanlarda etkileyici bir an için, pat teki yiyebiliyor.

Oda'nın çizerken havalı olduğunu düşündüğü anlar için güç seviyesinin bir anlamı yok. Mesela Kata ve Luffy'nin haki çarpıştırma anı normalde akılla mantıkla alakası yok hadi Kata fazla yıpranmadı o yapsın diyelim de Luffy zaten zar zor ayakta durup hakisini toplamaya çalışıyorken niye öyle bir salınım yapsın ? Ama hoş olacak tatlı olacak diye oluyor işte.

Luffy'nin Kaido'dan tek yemesi ise aynı durumun fazla düşünülmeden tekrarlanmış versiyonu sana kalsa Luffy, sağ kol üstü dersin ee nasıl tek yiyor anlatsana dinleyelim ?

Yani her zamanki gibi Luffy tek yedi diye başladığın çıkarım aslında yok, öyle bir şey yok yani yarın öbür gün sağ kol derecesi olmayanlar tek yemediklerinde bunu sen de görürsün.

Yalnız Alpa malum dövüşlerde cidden tek yeme olayı olmaz gibi. Luffy'nin yemesi de saçmaydı. Kata ile kıran kırana dövüşe girdi. Orada aldığı darbelerin toplamı Kaido'nun saldırısından fazladır herhalde. Orada bayılmadı. Kaido'dan ciddi bir yara almamasına rağmen tek darbede gitti.

Kaido'nun silahı özel çıkar üstüne Luffy'nin o anki dengesiz ruh halinde olması haki kullanımını etkilemiştir. Böyle mantığa oturtmaya çalışıyorum.

Öyle hapishanede kelepçe var diye bu fark kapanmaz. Kaldı ki Luffy biraz güçlendim dedi fiziksel açıdan.

Yalnız Alpa malum dövüşlerde cidden tek yeme olayı olmaz gibi. Luffy'nin yemesi de saçmaydı. Kata ile kıran kırana dövüşe girdi. Orada aldığı darbelerin toplamı Kaido'nun saldırısından fazladır herhalde. Orada bayılmadı. Kaido'dan ciddi bir yara almamasına rağmen tek darbede gitti.

Kaido'nun silahı özel çıkar üstüne Luffy'nin o anki dengesiz ruh halinde olması haki kullanımını etkilemiştir. Böyle mantığa oturtmaya çalışıyorum.

Öyle hapishanede kelepçe var diye bu fark kapanmaz. Kaldı ki Luffy biraz güçlendim dedi fiziksel açıdan.
O mantıkla bir yere gidemezsin ki zaten, hadi diyelim o zaman tek yedi şimdi %50 daha da güçlendi ne yiyecek ? 1.5 porsiyon mu ? Hadi iki katı güçlensin iki mi yiyecek üç mü ?

Kimsenin Luffy'i salmaması falan lazım bu gelişim hızıyla 1 yıl çalış öyle git demeleri lazım.

Eee Killer da tecrübe etmiş Kaido’yu? Kid ile birlikte dövüşmüş. Hem de SAĞ KOL olmasına rağmen. O zaman Kid Killer Luffy şov izleyeceğiz. Zoro’yu dövüşe sokmamak için dua ediyorsunuz sanırım ama, o adam o dövüşe girip etkin rol oynayacak. Ve herkesin içi rahat olsun Zoro’nun dayanıklılığı gayet sağlam. Adam Kaido kesen kılıç alıyor ama Kaido’ya girmek için değil? What?! Öyle iki antrenman yapıp tek başına Kaido almak yok. Luffy,Zoro,Kid,Law en az bu dördünün bu dövüşte olması lazım. Yoksa o Kaido inmez inerse de gülünür o işe. Elbette ki hepsinden bir tık ön plan da Luffy olacaktır ama diğerleri de etkin rol oynayacak bu kaçınılmaz bir şey.

Her arc olan şeyler onlar da yonkou ve komutanları bir tutmaya gerek yok. Yonkoular ileride farklı tipler çıkmazsa serinin güç olarak nirvanası sayılıyorlar.Kaido'nun teklemeden önce luffy'nin geleceği gördüğünü de farz ediyorum terlemesinden dolayı, hakilik bir durum değil güç klasmanı farkı.

O mantıkla bir yere gidemezsin ki zaten, hadi diyelim o zaman tek yedi şimdi %50 daha da güçlendi ne yiyecek ? 1.5 porsiyon mu ? Hadi iki katı güçlensin iki mi yiyecek üç mü ?

Kimsenin Luffy'i salmaması falan lazım bu gelişim hızıyla 1 yıl çalış öyle git demeleri lazım.
Aynen öyle. Oda o an ne gerekiyorsa o şekilde kullanıyor karakterleri. Dof ile dövüşmeden önce Bellamy, Luffy koka basmasına rağmen kan alıyordu. Fakat Dof uyanış açmasına rağmen Luffy'i delemiyordu. Yarım saat içinde seviye mi atladı? Hiç sanmıyorum.

Başka karakterlerden de bir çok örnek var.

Her arc olan şeyler onlar da yonkou ve komutanları bir tutmaya gerek yok. Yonkoular ileride farklı tipler çıkmazsa serinin güç olarak nirvanası sayılıyorlar.Kaido'nun teklemeden önce luffy'nin geleceği gördüğünü de farz ediyorum terlemesinden dolayı, hakilik bir durum değil güç klasmanı farkı.
Peki şimdiki Luffy ne kadar güçlendi de tek yemeyecek? Kaido ile Luffy teke tek dövüşecek bir şekilde. Kaido'yu belki Luffy öldürmeyecek, ama o indirecek.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık