Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kaido Kimlere Tek Atabilir?

Kaidou Kimlere Tek Atabilir?


  • Kullanılan toplam oy
    264
Luffyin düştüğü durumda herkeze tek atabilir ya açık ve net bir vuruş herkezin şaftını karartabilir.
Bu kaidoyu benim gözümde çok yükseltirmi hayır medenine gelirsek açık ve net vuruşla bu seviyelerde atak gücü olan herkez birilerine tek atabilir.
Kuzan tek hamlede Jozunun kolunu alıyor
Bigmom Quen e tek atıyor
Aka Ace tek atıyor
Aka Wbnin tek hamlede kafasının yarısını aliyor başka biri olsa anında yok olurdu
Gibi gibi daha da örneklendirebiliriz şunu anladım ama artık cidden işin şakası yok tayfa olarak geldiģimiz noktada en ufak hata ölüme tek yemeye gidebiliyor inşallah bizimkiler daha ciddi bir şekilde yola devam eder
Not: Lütfü maymununa Yeni dünyanın en kral müzisyeni tek atıyor ve evlere şenlik oluyor.
 
Sonuçta genç haliyle arada fark var. Bu adam genç haliyle Saka'yı bayıltmaz, öldürürdü.

Şimdi şöyle bir bakacak olursak;
Sakazuki 20 küsür yıl evvel atarlı bir Koramiral idi. Daha sonra meyve alıp ortamlara akıyor, muhtemelen adalet anlayışından ötürü MF'de daha önplandaydı.

Sengoku yılların tecrübeli Amirali, kimleri görmüş; Roger, Shiki, Wb falan. Bu adamdan tecrübeli bir Garp ve Kong falan var denizcilerin içinde. Bu adam yıllar sonra Oden için " Oden hala Wano'da" gibi yorumlar yapıyor.

Roger dediğimiz karakter serideki Korsan Kral ünvanını elde eden tek karakter, diğerleri ancak bu seviyeye yaklaşabilmiş adamlar. Wb, Garp gibi adamlar Roger ile dövüştükleri için övülüyorlar, düşün artık gerisini.

Wb ise yaşlı, hakinin ne olduğunu unutmuş, kalbi tekleyen haliyle En Güçlü olarak anılıyor son zamanlarında. Genç haliyle arada epey fark olduğunu düşünürsek, yaşlı Wb = standart Yonko, genç Wb = KK seviyesi diyebiliriz.

Şimdi bir de Oden'e bakalım. Bu adamın kronolojik hayatını yazmayacağım, sadece neler yaşadığına şöyle bir göz atalım; Denizlerle Wb gibi bir adamın tayfasında tanışıyor, akabinde Roger gibi bir adam tarafından tayfaya davet ediliyor. Wb o zamanlar Oden için kardeşim çekiyor, Ray ve Gaban yerine Oden'in saldırıyı Roger karşılıyor. Böyle bir ortamda Oden prime Kaido'nun karşısında 5y hazırlık aşamasından sonra çıkıyor ve sağlam bir yara verdikten sonra dikkat dağınıklığıyla tek yiyor. Yediği atak hiçte normal bir atak değil, gayet ter döke döke o atağı yapıyor Kaido, Oden'de oraya yara vermeye değil bu işi bitirmeye diye çıkıyor.

Yanisi bu adam net Amiral seviyesidir, hatta herhangi bir Amiralin salt gücünden de üstün saldırıya sahiptir. Bu bilgiye de defalarca yakalanıp da zarar göremeyen Kaido bilgisinden ulaşıyoruz. Defans seviyesini de KK seviyesi adamdan tek yemeyişiyle anlayabiliriz. Belki en güçlü saldırısı değildir Roger'in ama epey güçlü bir saldırısı olduğu bir gerçek. En güçlü saldırısıyla muhtemelen Oden veya herhangi bir Amirali tekleyebilir Roger ve Kaido gibi adamlar, keza Wb de buna dahil. Bu adamlar bitiricilik olarak serinin zirvesi konumundalar, ben inanmıyorum ki herhangi bir Amiral Oden'in Kaido'ya yaptığı saldırıdan sağ çıkabilsin.

Sonuç olarak, serinin zirve adamlarının yapacağı en güçlü saldırılar herhangi bir karakteri tekleyecek seviyededir, buna Oden de, Amiraller de dahildir.
+1 aynı yorumu şimdi yaptim senin yorumunuda yeni okudum bu seviyedeki adamların atak güçleri çok fazla gerçekten.
Ben şöyle bir benzetme yaptım kafamda lol oynarmısınız bilmiyorum ama iki tane asasin karakter ikiside yeterince güçlendiyse birbirine tek atabiliyor yani önce yakalayan karşısındaki tepki bile veremeden tek atıyor bu durumda bana böyle geldi.
 
Oden eğer 20 yıl daha gelişseydi Roger'ı tükürüğüyle yenerdi.Kendisi dahi söylüyor daha gelişemeyeceğini.Chris efendinin sayfasını alıntılamıştım hatırlarsan.
Sen istediğin kadar sayfa at. Ben sana ne diyorum ? Jimbe, Croco, Magellan, Shiliew, Teach, hatta sana göre kuvvetle muhtemel Aokiji ve Akainu gelişebiliyorken bu saydığım isimlerin %90'ından daha potansiyelli olan adamın gelişmemesi mümkün değildir. 55-60 yaşına gelen bir karakter ben artık sınırıma ulaştım, gelişemem dese tamam. Oden öldüğünde 39 yaşındaydı, 39!
 
  1. Mihawk
  2. Rayleigh (Yaşlı)
  3. Akainu
  4. Kızaru
  5. Aokiji
  6. Fujitora Bunlar Kaido dan tek yiyecek adamlarsa seri hiç yazılmasa daha iyiydi derim
 
Hikayeye göre Yonkou'dan tut Amiral'e kadar tek atabilir. Hikayeye göre kimseye tek atamaz. Bu serinin olayı budur.

Örneğin Big Mom. Oğlunu tekler. Luffy'nin G4'ünü söndürür. Sanji'nin babasını tekler. Queen'i yerden yere vurur.

Aynı Big Mom hikayeden ötürü, Bege'yi, Chopper'ı, Jinbei'yi falan filan tekleyemez.

Wano arcta da benzer şeyler olacaktır. Kaido Luffy'nin Katakuri'yi yendikten sonraki halini bile tekleyecek güçtedir. Oden açık verdiğinde onu bile tek saldırı ile bitirir.

Şimdi Wano'da hikayeye göre tekler ya da tekleyemez. Sallıyorum Hawkins ihanet eder. Ona kızar onu tekler. Jack'i başarısız olursa gider kafasına bi tane patlatarak tekler. Adaya Shanks gelir eğer hikaye bir şeyler üzerine ise Shanks ile kapışırken Shanks bir hata yapar gider onu tekler. Shanks Luffy'yi kurtarmak için bir şeyler yapar Kaido o ara yapıştırır bir tane.

Sonra Hikaye gereği Robin bir bilgi bulur. Kaido sinirlenir. Robin kendini savunur ve tek yemez. 9 kından birisi ile başbaşa kalır. Diğer kınları korumak için o kın Kaido'nun önüne atar kendini diğerlerini kurtarır ve Kaido'nun saldırsına rağmen hala kendinde olur.

Özet: Oda Bey'in keyfine ve hikayeye göre şekillenir.
 
Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2020.
Tasarım Korsanfan V.5.5
Yukarı Çık