Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Jozu vs. Marco

marco alır dedim sebep ;

evet jozu hayvanın önde gideni aşırı güçlü aşırı dayanıklı ve haki kullanabiliyor fakat ve lakin marco mistik zoan meyvesi ve haki kombiniyle dehşet bir karakter oluyor 2 kişide birbirine hakili saldırılar yapıcaklar ve 2 side bu saldırılardan etkilenicek (haki kişiyi gerçek bedeninde yakalar mantıgıyla elmas meyvesinin veya mistiik zoan ın bir koruma saülıyıcagını sanmıyorum) buna karşın mistik zoan iyileşme yetenegi marcoya avantaj saglıyıcaktır (kizarudan kairosekili kelepçe takılıyken yedigi 2 lazer darbesine dayanmış kelepçeler çıkınca bu yaraları iyileştirmişir ) ayrıca mistikde olsa zoan tipi bir meyve yedigi için (zoan tipi meyvelerde kişi çalıştıgı kadar güçlenir bkz:lucci . ) güç olarak jozudan aşşagı kaldıgını düşünmüyorum evet belki bi buz dagını kaldırıp fırlatamaz ama genede jozu karşısındada ezik kalmaz. ayrıca hız olarakda jozudan çokca üstün oldugunu düşünüyorum. sonuç olarak kapışırlar jozu bi süre sonra yedigi hakili darbelerden etkilenip düşerken marco iyileştigi için ayakta kalmaya devam edicektir

Monkey :D Luffy

bende çok kararsız kaldım 2 side çok dayanıklı meyvelerinden dolayı jozu güçlü ve ben hantal olduğuna inanmıyorum ama marconun meyvesinin ekstrası bol uçuyor sürekli iyileşiyor tam form falan ve daha seri bence marco bu dövüşte yenilenemeycek kadar zarar alsada yinede bir şekilde devirir jozuyu

ikisininde savunması cok üst düzey.saldırı gücü olaraksa bariz jozu daha üstün ama bir ayrıntıyı kimse söylemiyor.jozunun gücü elmas ama busoshoku kullanabiliyor ve gördükki saldırırken elmas bedenine busoshoku ekleyebiliyor.marco saldırdıgında hakili,önce hakileri karsılasıcak marconun hakisi daha güclüyse jozudan bile,arada cok fark olmadıgı için jozunun aldıgı hasar zayıflıyacak.

marconun anka formu logiavari bir yapıya sahip o yüzden o bedeni hakiylen koruyamaz.jozu her vurdugunda hasar alıcak.gördük garp bir tane vurdu 300 km hızla geri uctu :D ben marcoyu severim tüm dövüs özellikleri hesaba katılırsa;hız,hareket kabiliyeti,zeka,dayanıklılık,haki,saf güç,meyve gücü marco daha üstün görünüyor.

yani diger rakiplere kıyasla marco daha güclü bir karakter ama jozuyla vs yaparsa kazanamaz.jozunun savunmasını asmanın yolu hakin ondan cok üstün olucak ve elmas gücünü tam anlamıyla etkisiz kılıp kesicen.o hayvanı wb gibi garp gibi adamlar haric vurarakta öldüremessin ;)

elmas savunması farklı bir sey,hakili elmas savunması farklı birsey...akainunun celigi eriten magması gördükki,içine haki yüklenmiş shanksın demirini ısıtamadı bile.jozunun hakisi bu seviyede olmasada etrafındakide demir cubuk degil dünyanın en mutlak savunması elmas gücü.baktıki e.oda eneldeki gibi ben bu adama fazla güc yükledim hikayenin gidisi acısından bir kolunu aldı.su an marconun üstünlügünü tartısmam.ama iki kolu varken olan bir vsde en kötü denktirler bence.

dipnot;daha önce bunun konusu acıldı cok uzun sürede tartısıldı,jozuyu yenen sey karsı koyamıyacagı bir sey soguk.haki kontrolün gittigi an donarsın.ama jozu,aradan cıkmamıs olup wb tümen komutanları vs akainuya katılsaydı,magmaya haki eklenemedigi için saldırılarından etkilenmiyecekti akainunun.adam tüm tümen komutanlarını çizdi jozuyu aradan cıkardı neden sizce ? o yüzden aokijiye bir anda yenilmesini zayıflık olarak görmeyin.aokiji wbyide bir anda dondurdu.bisentosunda aktif deprem titreşimi olmasaydı işi bitmişti.;)

Bana göre seride en sağlam savunması olan kişi Jozudur.
Marineford savaşını baz alıp analiz yapacak olursam...
Marconun bu savunmayı kıracak kadar hayvani bir gücü yok.
Jozu bu vsyi alabilir.

WB'nin en önemli iki adamı güçleri hemen hemen aynı olabilir.Jozu hayvanın teki zaten ama Marco'da öyle küçümsenecek rakip değil hakisinin Jozu'dan daha üstün olduğunu da düşünüyorum.Elması kesmek zordur , vurarak saldırsa Jozu elmas+haki ile mutlak savunma yapar.Hertürlü Jozu üstün geliyor savaştan ama ben hala Marco'nun yenebileceğini düşünüyorum :artiz:

o1no1

Bir kere vs'de tüm iş hayvani güçle bitmiyor. Bir Usopp'un vslerine bakın. Zeka, hız, strateji vs. vs. bunlar hep savaşın seyrini değiştiren nedenler ki Marco'nun, Jozu'dan bu konularda üstün olduğunu düşünüyorum. Marco'nun yaptığı tek şey tekme atmak değil, Vista ile birlikte Akainu'ya saldırdıklarıdna ikisi de onu kesmişlerdi. Ayrıca Marineford savaşında Jozu dev buz kütlesini denizcilerin üzerine fırlatarak hayran etmişti bizi kendisine; lâkin bunu olası bir savaşta Marco'ya karşı yapsa Marco uçarak bu saldırıdan kaçabilirdi. Ayrıca savaşın iplerini elinde tutan taraf da kesinlikle Marco olacaktır. Gerektiği zaman kendisini uçarak güvenli bir bölgeye çeker, gerektiği zaman farklı açılardan Jozu'ya saldırarak onu köşeye sıkıştırır. Çok uzun süren bir vs olur ama sonucunda Marco alır.

Hmm...Komutanlar arasında amiraller karşısında en kötü duruma düşen kişi o tüm vücudu buz oldu ve kolunu kaybetti.Marco tüm amirallerle aşık atabilecek seviyedeydi ve dövüştüde.
Jozu zaten amirallere fazla geldiği için gitti kolu(Akainu at koştursun diye). Komutanlar arasında Akainu'nun ağzına ağzına vurabilecek tek komutan oydu(Amiral vs Jozu dönmesin konu, kolunun neden gittiğini kendimce açıklıyorum sonuçta.). Bu Enel gibi bir adamın Luffy'e kaybetmesi gibi bir şey. Jozu fiziksel olarak efsaneler dışında, o savaş alanındaki herkesi aşıyordu bence. Fiziksel güç+elmas+haki eklenince, çokta şans veremiyorum Marco'ya. Zaten Marco bulunduğu konumun hakkını verememiştir bana göre. amiraller ile dövüştü ama çizik dahi yoktu hiç birinde. Kaptanının çeyrek attığı adama hiç yoktan biraz hazar vermesini beklerim ben 1. tümen komutanından. Hakiside öyle üst düzey olmadığı için, kendi klasmanındaki fiziksel güç ağırlıklı dövüşen Jozu'ya karşı kaybeder. Jozu'nun farklı bir klasmanı vardı.

A$CE

Jozu zaten amirallere fazla geldiği için gitti kolu(Akainu at koştursun diye). Komutanlar arasında Akainu'nun ağzına ağzına vurabilecek tek komutan oydu(Amiral vs Jozu dönmesin konu, kolunun neden gittiğini kendimce açıklıyorum sonuçta.). Bu Enel gibi bir adamın Luffy'e kaybetmesi gibi bir şey. Jozu fiziksel olarak efsaneler dışında, o savaş alanındaki herkesi aşıyordu bence. Fiziksel güç+elmas+haki eklenince, çokta şans veremiyorum Marco'ya. Zaten Marco bulunduğu konumun hakkını verememiştir bana göre. amiraller ile dövüştü ama çizik dahi yoktu hiç birinde. Kaptanının çeyrek attığı adama hiç yoktan biraz hazar vermesini beklerim ben 1. tümen komutanından. Hakiside öyle üst düzey olmadığı için, kendi klasmanındaki fiziksel güç ağırlıklı dövüşen Jozu'ya karşı kaybeder. Jozu'nun farklı bir klasmanı vardı.
O nasıl oluyor adam daha dofa denkdeğil heykel gibi korkusuzca duruyolar bu adam akauniyemi vurucak.
Ölümsüzlük,çeviklik yüksek seviyede haki + amirallerle aşık atıp kairoseki takılanan kadar etkilenmemesi ve savaşta istediği yeri istediği şeyi yapmasıda cabası Marco heryerdeydi savaştı, bunun yanında Jozunun tüm vücut dondu ve kolu gitti.Meşgul bile edemedi adamları yaptığı en iyi şey o buzu atmasıydı oda bir işe yaramadı.

O nasıl oluyor adam daha dofa denkdeğil heykel gibi korkusuzca duruyolar bu adam akauniyemi vurucak.
Ölümsüzlük,çeviklik yüksek seviyede haki + amirallerle aşık atıp kairoseki takılanan kadar etkilenmemesi ve savaşta istediği yeri istediği şeyi yapmasıda cabası Marco heryerdeydi savaştı, bunun yanında Jozunun tüm vücut dondu ve kolu gitti.Meşgul bile edemedi adamları yaptığı en iyi şey o buzu atmasıydı oda bir işe yaramadı.
Doflamingonun gücünü bildiğine göre anlatda bizde öğrenelim :)
Edit - Beklemedeyim ..
Edit 2 - Bekliyorum ..
Edit 3 - Hala bekliyorum
Edit 4 - ...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık