Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Jozu vs. Marco

Vs Jozu'nun 2 kolununda sağlam olduğu varsayılarak açılmıştır.

Marco

Marco bildiğiniz üzere Anka kuşu meyvesi yemiştir. Bu meyve yaralarını hızlı bir şekilde iyileştirebilir ve uçma yeteneği verir.
Marco'nun etkili bir şekilde Busōshoku Haki kullandığını gördük. Aynı zamanda kaioreskiyle kelepçelenmişken yediği lazerlerden pek etkilenmemesi dayanıklılık gücünü gösterir. Bunun yanında çok tecrübeli bir korsandır ve amirallerle rahat bir şekilde dövüşmüştür.

Jozu

Jozu fiziksel yeteneğiyle ve elmas meyvesiyle hayranlık uyandırmıştır. Meyve gücü ve kendi gücü birleştiğinde inanılmaz bir fiziksel güç ve dayanıklık ortaya çıkmıştır. Jozu tüm marineford içinde tek antisi sayabileceğimiz Aokiji'nin buz meyvesiyle karşılaştırmıştır ve senaryo gereği Jozu kolunu kaybetmiştir.
Jozu'nun da etkili bir şekilde Busōshoku Haki kullandığını biliyoruz. Kişisel görüşüme göre attığı buz kütlesini seriden Garp harici başka bir karakterin atabileceğini düşünmüyorum.

Tekrar belirteyim Jozu'nun 2 kolununda sağlam olduğunu varsayalım ve vs liderlik ya da zeka üzerine değildir.

Ben Marco'nun tamamen saf dışı kalması için tek yemesi gerektiğini düşündüğümden bende Marco alır diyorum.

A$CE

Birisi kizaruyla aşık atabiliyorken diğernin aokiji tarafından ezilmesi sebebiyle marco.İyileşme özelliğide cabası zaten kairoseki takılmadan yenilmez,tek yol tek yemesi belki oda jozuda onu yapamaz ki enelde tek yedi kalbi durdu ama kalktı küllerinden doğan anka hiç dövüşmemiş duruma gelir ^^:..Haki seviyesindede jozudan önce olduğunu düşünüyorum bir amirali uçurdu ama jozu Crocoya bile pek fazla zarar veremedi hemen ayağa kalktı geri.

İki tank:D Biri iyileşme gücünden diğeri sertliği yüzünden defansları çok sağlam olan iki karakter. Hakileri de azçok aynı seviyededir ama hem fiziki yapısındaki hayvaniyet hemde meyvesinin sadece savunma için değil saldırı içinde çok büyük katkı sağladığını düşünerek Jozu yener diyorum.

Marco'nun uçarak veya çeşitli manevralar yaparak, Jozu'nun saldırılarından kurtulabileceğini düşünüyorum. Ayrıca bu yeteneği ile birlikte hakisinide kullanırsa Jozu'yu kolayca yenebilir.

Fakat Jozu çok sert bir darbe vurarak, Marco'yu kanatlarını kullanamayacak ve kaçmasına izin vermeyecek kadar zayıflatırsa işin rengi değişir. Jozu kazanabilir. Ancak ben Marco'nun buna izin vermeyeceğini düşünüyorum.

A$CE

Atışmaya çevirmek istemiyorum ama yaraları sürekli iyleşen birine neyapabilirsinki?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık