Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Jewelry Bonney

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 • Kesinlikle çok önemli biri.

  Kullanılan: 107 86.3%
 • Kesinlikle sıradan biri.

  Kullanılan: 17 13.7%

 • Kullanılan toplam oy
  124

Jewelry Bonney (Juerī Bonī), Güney Mavi kökenli Bonney Korsanları'nın kaptanıdır. Eskiden On Bir Süpernova olarak bilinen, şimdi ise En Kötü Jenerasyon olarak anılan on iki korsandan biridir.

Görünümü

Bonney aşırı derecede yemek yemesine rağmen oldukça fit bir vücuda sahiptir. Uzun ve pembe saçları vardır, kaşları ise mor renktedir (animede kahverengidir). Şeytan Meyvesi yeteneği sayesinde ufak bir çocuğa dönüşebilir. Çocuk hali de boyutları dışında, yetişkin halinin aynısıdır.

Üzerinde beyaz renkte, göbeği açık bir askılı vardır. Altına ise üzerinde turuncu bir kemer olan, turuncu-siyah çizgili mini bir şort giyer. Ayaklarında yüksek topuklu ve uzun konçlu siyah botlar vardır. Dizlerinin üzerine kadar uzanan pembe-koyu kırmızı renkte çoraplar giyer. Çorapların üzerinde güneşi andıran sarı desenler vardır. Furezerka tipi üzerinde açık yeşil renkte çizgiler olan yeşil renkte bir şapka takardı. Dudaklarına kırmızı ruj sürerdi. Sağ gözünün altında altından bir küpe vardır. Bazı zamanlar kahverengi bir ceket giyerken de görülmüştür.


Bonney'nin saçları çocukken omuzlarının hizasındaydı. Şimdikinin aksine yüzü daha yuvarlaktı. Yüzü ve kıyafetleri oldukça kirliydi. Ayrıca çocukken de epey iştahlıydı.


İki yıllık zaman atlamasından sonra Bonney'de fazla bir değişiklik olmadığı görülmüştür. Şimdi Usopp'un şapkasına benzeyen siyah bir şapka takmaktadır. Üzerinde ise uzun, kahverengi bir kürk vardır. Rujunun rengi ise pembedir.

Kişiliği

Bonney son derece büyük bir iştaha sahip ve sofra adabını bilmeyen ya da takmayan bir kadındır. Daha önündeki yemek bitmeden, yeni yemek talep eder. Pizza yemeyi çok sever. İlk gösteriminde pizza yerken görülmüştür, zaman atlamasından sonraki ilk gösteriminde ise yine pizza yemektedir.

Her ne kadar görgüsüz biri olsa da, mantıklı düşünebilen biridir. Ne zaman savaşacağını, ne zaman geri çekileceğini iyi bilir. Sabaody Takımadaları gibi özellikle tehlikeli olan yerlerde ihtiyatı elden bırakmam. Bir Kutsal Ejder'e saldırmak üzere olan Roronoa Zoro'yu son anda durdurmuş ve ona öldü süsü vererek Kutsal Ejderi ikna etmiştir. Bunu adalara bir Amiral'in gelmesini engellemek için yapmıştır.

Bonney tam olarak bir korsanın sahip olması gereken bir zihniyete sahiptir. Zoro'yu engellemesinin tek sebebi, kendi başının ağrımasını istememesindendir. Bu olaydan kısa süre önce Kutsal Ejder tarafından vurulmuş masum bir adama yardım etmeyi reddetmiştir. Bunu yapmasındaki asıl sebep, adamın tanımadığı biri olmasıdır. Zoro da onun için yabancı olduğu halde, bir korsan olduğu için ona yardım etmiştir.

Bonney kendisine yanlış yaptığını düşündüğü kişileri asla affetmeyeceğini söyler:

 • Zoro'nun saldırmasını engellediği Kutsal Ejder'e, Monkey D. Luffy saldırınca adalara bir Amiral gelmiştir. Bu yüzden Bonney, Hasır Şapka Korsanları'ndan gıcık almış ve Yeni Dünya'da onlarla karşılaştığında hepsini yok edeceğine yemin etmiştir.
 • Edward Newgate'in ölümüne sebep olan adamı bulacağına ve öldüreceğine dair söz vermiştir. Sözünü tutmuş, ancak başarılı olamamıştır.
 • Denizciler'e ya da Dünya Hükümeti'ne karşı da bir kini varmış gibi görünmektedir. Sakazuki'ye onları asla affetmeyeceğini söylemiştir.
Yetenek ve Güçleri

Bonney herhangi bir fiziksel etkiye maruz kalmadan aşırı miktarda yiyecek tüketebilir. Ne kadar yerse yesin, metabolizması bu besinleri bir şekilde sindirmektedir. Bu kadar çok yeyip de, kilo almamasının sırrını genç kızlarımız da çılgınca merak etmektedir. Zayıf kalabilmesinin Şeytan Meyvesi sayesinde çocuğa dönüşerek, metabolizmasını bir çocuğun metabolizmasına adapte ettiği için olduğu düşünülebilir.

Bonney'nin bir takım fiziksel yetenekleri de vardır. Oldukça hızlı olduğu söylenebilir. Nispeten uzak bir mesafede olmasına karşın, son anda Zoro'yu durdurabilmiştir. Tayfası ile birlikte Karasakal Korsanları'na saldırmış, ancak yenilmiştir. Marshall D. Teach'in kafasına bir tekme atarak onu yaralamayı başarmıştır.

Şeytan Meyvesi
Bonney içeriği ve kullanımı tam olarak açıklanamayan Paramecia türü bir Şeytan Meyvesi yemiştir. Meyvesi sayesinde kendisinin ve etrafındaki kişilerin yaşlarını değiştirebilir. Düşmanlarını ihtiyarlamış insanlara ya da ufak çocuklara dönüştürebilir. Kendi yaşı ile de oynayabildiği için, gerçekte kaç yaşında olduğu belli değildir.

Meyvenin gücü uygulandığı kişilerin sadece yaşlarını değiştirmektedir. Kıyafetlere ya da diğer şeylere bir etkisi olmaz. Bonney dar ve küçük şeyler giydiği için, çocuğa dönüştüğünde bile kıyafetleri üzerine tam oturur. Çocuğa çevirdiği Denizciler'in kıyafetlerin içinde küçük kaldığı görülmüştür.

Anlaşıldığı kadarı ile güçlerini elleri vasıtası ile kullanmaktadır. Teach onu yakaladığında ellerinden zincirlemiştir. Zincirlerin Bonney'nin gücünü kullanmasını engellemek için deniztaşından yapılma olduğu da düşünülebilir.

Ek Bilgiler

- Bonney'nin adı, önceden bir soylu iken daha sonra 18. yüzyılda Karayipler'de korsanlık yapmış olan İrlandalı kadın korsan Anne Bonny'den gelmektedir.

- Bonney, 5. One Piece Popüler Karakterler anketinde 67. sıradadır.

- Bonney, En Kötü Jenerasyon içerisindeki tek kadın korsandır.

- Bonney'nin en sevdiği yiyecek pizzadır. En sevmediği yiyecek ise havuçtur.

- Bonney yemek yemekten ve taş dizme oyunu oynamaktan hoşlanır.

Künye

Adı: Jewelry Bonney
Okunuşu: Juerī Bonī
İngilizce Adı: Jewelry Bonney
İlk Göründüğü Bölüm: Manga 498, Anime 392
Bağlantısı: Bonney Korsanları
Unvanları: Korsan, Kaptan
Lakabı: Büyük Obur (Jap. Ō-Gurai, İng. Big Eater)
Bilinen Yaşı: 24
Durumu: Canlı
Doğum Günü: 1 Eylül
Boyu: 1.74 cm
Ödülü: 140.000.000 Belly

Şeytan Meyvesi
Adı:
Bilinmiyor
Anlamı: Bilinmiyor
Türü: Paramecia

Hak Sahibi

Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Jewelry_Bonney
Çeviren: Smoker
Yayınlandığı Site: www.korsanfan.com
 
Son düzenleme:
En güçsüz nova oabilir. Tam net değilim yinede. Big Mom'ın kızı olmasa bile büyük hayranı çıkabilir.

Eline sağlık Smoker.
 
Ya Roger'ın çocuğu ya da Ace'nin sevgilisi.

Ellerine sağlık.
Evet kesin Roger ile bağı var. Akainu ondan öldüremiyor çünkü Ace'i öldürdüğünde hissettiği pişmanlıktan günlerce gözüne uyku girmemiş :( Geceler boyu ağlamış... Manyak mısın adam mı seçiyorsun :S
 
Evet kesin Roger ile bağı var. Akainu ondan öldüremiyor çünkü Ace'i öldürdüğünde hissettiği pişmanlıktan günlerce gözüne uyku girmemiş :( Geceler boyu ağlamış... Manyak mısın adam mı seçiyorsun :S
Bir kılıfı bulunur, ben ona inanıyorum. Ace ya da Roger ile bağı var.
 
Akainu öldürmeden duramazdı bir bağ olsa.
Kesinlik nereden geliyor? Belki gorsei özel olarak istedi, meyvesi çok özel belki. Kutsallar ile bağı olabilir. Akainu normal korsanı da öldürmeden bırakmazdı hele ona atar yapacak olanı ama bir şey yapmamış.

Biraz sakin, düşüncelere saygı duyalım.
 
Bence soylu çıkacak ya da Big Mam ın kızlarından birisidir. Umarım güçlü çıkar kadın tek nova olduğu için Oda efendi özenir umarım. Meyvesini de hep çok beğenmişimdir. Yaş meyvesi falan olabilir mi acaba ?

Eline sağlık .
 
Kilit bi rolde yer alacak.Bu kesinde,nerenin kilidi muamma :D

Silinmiş sanırım :) Kız olursa adını Anne koy diyor.Anne Bonny-Jewelry Bonney :sapkali:

Yaş tutmuyor ama Roger'ın kızı olabilir.

 
Son düzenleme:
Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2020.
Tasarım Korsanfan V.5.5
Yukarı Çık