Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Jesus Burgess

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

  • Kendini tam gösteremedi, sağlam şekilde dönecektir.

    Kullanılan: 15 12.4%
  • Hayal kırıklığı.

    Kullanılan: 106 87.6%

  • Kullanılan toplam oy
    121

Jesus Burgess (Jīzasu Bājesu), Karasakal Korsanları'nın dümencisi ve aynı ekibin Birinci Gemisi'nin kaptanıdır.

Görünümü

Burgess iri gövdeli, uzun boylu, geniş göğüslü, yanık tenli, kaslı ve kalın kollara sahip bir adamdır. Kısa ve sıska bacakları vardır. Bu yüzden vücudunun üst ve alt kısmı arasında büyük bir orantısızlık göze çarpar. Omuzlarından dökülen mor renkte saçları vardır ve her zaman üzerinde turuncu renkte desenler olan siyah bir maske takar. Her ne kadar maske taksa da, gözleri ve burnu açıktadır. Adı ve maskesinden dolayı Meksika kökenli Luchador güreşçilerini andırır.

Siyah renkte bir atlet giyer. Altında kenarında paçasından diz hizasına kadar püskülleri olan beyaz bir pantolon vardır. İki dirseğine de siyah kol bantları takar. Belinde her zaman bir unvan kemeri vardır. Kemeri bir şampiyonada mı kazandığı, yoksa güreşçi gibi görünmeyi sevdiğinden mi taktığı bilinmemektedir.

Zaman atlaması esnasında Burgess daha da gelişmiştir. Yeni hali daha iri ve kaslıdır. Kaptanı gibi sakal bırakmıştır. Ayrıca saçlarının reni bir ton daha açıktır. Corrida Kolezyumu'ndaki dövüşlere katıldığında geleneksel gladyatör sandalları ve gladyatör peştamâli giymişti. Belinde ise hiç çıkarmadığı unvan kemeri vardı. Bunlara ek olarak kolunda bir zırh vardı. Zırhın omuz kısmında metal bir korumalık bulunuyordu. Zırhın deri kayışı göğsünden geçiyordu. Ellerinde de siyah eldivenler vardı. Koleyzum'a Bay Satıcı adıyla katıldığı için, yüzüne kese kağıdı geçirmişti. Kese kağıdının üzerinde ters şekilde "Store" yazıyordu.

Dövüşler bittikten sonra, normal kıyafetlerine geçmiştir. Bu görüntüsü iki yıl önceki halinin hemen hemen aynısıdır. Sadece atleti farklıdır. Yeni atletin siyah-beyaz çizgilidir ve göğüs kısmında maskesindeki turuncu sembolden vardır. Ayrıca sırtında yeşil renkte, üzerinde Şeytan Meyvesi desenleri olan yeşil bir çanta taşıyordu.

Sabo ile yaptığı dövüşün ardından ağır yaralanmıştır. Bu görüntüsünde komple yanmış bacağından çıkmış bir kemik vardır. Bedeninin bazı bölgelerinde de ciddi yanıklar olduğu görülmüştür.

Kişiliği

Burgess iriliğine paralel olarak zorba ve kaba bir adamdır. Bağırarak konuşmayı çok sever. Kendine çok güvenir, Jaya'da gördüğü herkese meydan okumuş ve kendini şampiyon ilan etmiştir. Ayrıca mücadele etmekten büyük zevk alır. Gördüğü herkes üzerinde yeteneklerini test etmeye çalışır. Özellikle güçlü düşmanlar onun keyfini yerine getirir. Monkey D. Luffy'nin kolezyum dövüşlerine katıldığını öğrendiğinde mutlu olmuştur. Kendine olan aşırı güveni ve dövüşme sevdası yüzünden ne kadar ağır yaralanırsa yaralansın yenilgiyi asla kabul etmez. Gerektiğinde pis taktiklere başvurur. Bu yüzden dövüş onurundan yoksun olduğu söylenebilir. Marineford'da Karasakal Korsanları'nın kalanı ile birlikte tek başına karşılarında duran Edward Newgate'e saldırmakta beis görmemiştir.

Kaptanından daha ciddi bir ruh hali vardır. Hasır Şapka Korsanları'nı ellerinde kaçırdıklarında kaptanı buna gülerken, kendisi çok ciddi görünmüştür. İki yıllık zaman atlaması esnasında kişiliğinin bu yönünde ufak tefek değişimler olmuştur. Kolezyum koridorunda karşılaştığı Luffy'nin kaptanı ile konuşmasına izin vermiştir.

Burgess, kolezyum dövüşlerinin ardından yaşanan olaylarda zalim ve fırsatçı yönünü göstermiştir. Luffy zayıf düştüğünde bundan faydalanarak onu öldürüp, meyvesini çalmaya çalışmıştır. Hatta Luffy'yi korumaya çalışan Sabo'yu da öldürmeyi ve Mera Mera no Mi'yi ondan geri almayı denemiştir. Çünkü meyvenin kendi hakkı olduğuna inanmaktadır.

Kaptanı Marshall D. Teach, Yonko olduktan sonra "Amiral Teach" unvanını kullanmaya başlamıştır. Burgess bu küçük detayı sürekli unuttuğu için Teach'e sürekli "Kaptan Teach" diye seslenir. Laffitte kendisini bunu yapmaması konusunda uyarmıştır.

Yetenek ve Güçleri

Burgess, inanılmaz derecede yüksek bir fiziksel güce sahiptir. Banaro Adası'nda koca bir binayı yerinden sökmüş, sırtındaki o bina ile oldukça yükseğe zıplamış ve binayı Portgas D. Ace'in üzerine fırlatmıştır. Bacakları sıska olmasına rağmen epey güçlüdür. Dressrosa Kraliyet Sarayı'nın ikinci seviyesinden aşağı atladığı halde kendisine bir şey olmamıştır. Alay Şehir'de kendisine meydan okuyan herkese karşı galip gelmiş, Corrida Kolezyumu'nun A Listesi'ndeki dövüşçülerin hepsini saniyeler içerisinde, bir çizik bile almadan yenmiştir. Zaman atlaması esnasında Karasakal Korsanları'nın Birinci Gemi Kaptanlığı görevine getirilmiştir. Şimdiki halinde olduğu gibi, zaman atlamasından önceki hali de oldukça dayanıklıydı. Newgate'den gelen deprem vuruşunu ve eski Filo Amirali Sengoku'nun Daibutsu formunda attığı şok dalgalarını doğrudan almasına rağmen ufak tefek yaralarla kurtulmuştur.

İri bir adam olmasına rağmen oldukça hızlıdır. Çok kısa bir sürede uzak bir mesafeden Luffy'nin olduğu yere gelebilmiştir. Luffy'nin Gomu Gomu no Mi'sini çalmaya teşebbüs etmesi ve Sabo ile yaptığı konuşmalar göz önüne alınırsa, Burgess de Şeytan Meyvesi güçlerini çalabilmektedir. Ancak bunu nasıl yapabildiği henüz bilinmemektedir.

Burgess, zaman atlaması esnasında Yeni Dünya'da ürkütücü bir figür haline gelmiştir. Corrida Kolezyumu'ndaki varlığı bile neredeyse tüm gladyatörleri dehşete düşürmüştür. Gatz'ın söylediğine göre Burgess, Yonko Teach'in kişisel korumaları olan On Titan Kaptan'dan biridir.

Haki
Burgess, Busoshoku Haki kullanarak uzuvlarını sertleştirebilir. Bu gücü ile kolezyumun son dövüşünde Sabo'nun saldırılarını durdurmaya çalışmıştır. Ancak Haki seviyesi Sabo'nunki kadar olmadığı için, dirseğindeki zırh Sabo'nun bir saldırısı sonucu parçalanmıştır.

Silahları
Marineford'da Newgate'e saldırırken iki tabanca kullandığı görülmüştür. Luffy'yi öldürmeye çalışırken de büyükçe bir bıçak çekmiştir.

Ek Bilgiler

- Burgess'ın adı, gerçek hayatta korsanlık yapmış olan Samuel Burgess'tan esinlenilmiştir.

- Birçok One Piece karakterinde olduğu gibi, Burgess'ın de kendisine has bir gülüş tarzı vardır; Wiiiiihahahahah!

- Burgess'ın doğum günü, gerçek hayatta İsa'nın doğum günü sayılan Noel günüdür (Jesus, İngilizce'de İsa anlamına gelir).

- Burgess'ın yüzü maskesiz kaldığında, yüzünün tamamı gösterilmemiştir. Luchador kültüründe maskeli bir güreşçinin maskesiz kalması utanç verici olarak kabul edilir. Güreşçi maskesiz kalırsa, ringde kullandığı alt kişiliğini de kaybetmiş olur. Burgess'ın maskesiz halini aşağıda görebilirsiniz;


Künye

Adı: Jesus Burgess
Okunuşu: Jīzasu Bājesu
İngilizce Adı (Viz): G. Zass Burgess
Sahte Adı: Bay Satıcı (Jap. Misutā Sutoa, İng. Mr. Store)
İlk Göründüğü Bölüm: Manga 222, Anime 146
Bağlantısı: Karasakal Korsanları
Unvanları: Korsan, Dümenci, Birinci Gemi Kaptanı
Lakabı: Şampiyon (Jap. Chanpion, İng. Champion)
Durumu: Canlı
Doğum Günü: 25 Aralık

Hak Sahibi

Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Jesus_Burgess
Çeviren: Smoker
Yayınlayan: www.korsanfan.com
 
Son düzenleme:
F

Fallout

BB nin en sevdiğim adamlarından...BB ve Luffy tayfası karşılaşırsa Sanji ile kapışır bu sanırım...Eline sağlık Smoker...
 
D

DaNTeFe

1970 modasını kalpten seven biri...
Ellerine sağlık Smoker-ossan :alkis:
 
Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2020.
Tasarım Korsanfan V.5.5
Yukarı Çık