Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Jack ile kim dövüşür?

Sizce kim?

• Kullanılan toplam oy
    270
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bi zahmet Luffy dövüşmesin .Katakuri gibi karakterden sonra kabul etmiyorum . Zoro dövüşsün . O kadar Mihawk kişisinden eğitim aldı , artık karşısına güçlü rakipleri görelim.

Cracker ilk ortaya çıktığında luffy’i nasıl ezdiğini hatırlayın. Zoro ondan daha beter bi duruma düşer. Tüm süpernovalar bi yıkımcı komutan karşısında o duruma düşer.

Dof uyanışını saklarken bile law’ı düşük zorlukta yendi. Luffy bu dof’u ezerek dövdü gear 4’te. Ve bu gear 4 uyanışlı dof’a zar zor yetse bile komutanlara az geldi.

Hikaye açısından yeri ne olursa olsun zoro’nun jack’i tek başına yenmesi güç seviyelerine ters. Şuan en azından gear 4 seviyesi değilse zaten dövüşürken komutan seviyesine çıkamaz. Zoro’nun gear 4’e denk çıkması demek ise law’ı ezerek yenecek güçte olması demektir.

Zoro tek başına jack’e dalarsa mangaka şimdiye kadar luffy’e bile yapmadığı yardımı zoro’ya yapmak zorunda kalır. kata ve cracker’e verdiği dezavantajları unuturuz.
Gear 4 luffy’e bile komutan yendirtebilmek için mangakanın neler uydurduğunu hatırlayın. Yağmur, orman, nami, mochi yeme, rakibin kendini yaralaması, ayna kullanıp mola verme vb say say bitmez. Zoro fanları bile istemesin bence böyle bi dövüşü.

Bi kişiye 2-3 kişi dalmak zoro’ya ters değil. Zamanında hem pica’ya hem de moria’ya tüm tayfa daldı. Aokiji’ye de monster trio beraber daldı.
Luffy zoro’ya güveniyor ama bu kadar da güvenmez. Daha kendisi bile dış etken olmadan bi komutan indirmemişken zoro’ya komutan bırakmaz. Zoro yenecekse bile 10 saat falan süreceği için luffy bekleyemez zaten o kadar.

Ben hala kedi ve köpek alacak diye düşünüyorum. Onlar olmayacaksa luffy’ler toplu dalabilir. Luffy’nin g4’ü yetmezse dinlenirken law zoro zaman kazandırmaya yarar.
Zoro eğer kendisini zorlayacak biriyle dövüşecekse ya yıkımcılardan sonraki en güçlü kişiyle dövüşür ya da shogun’la dövüşür.

Edit: bazı insanlar tek atma sahneleri dışında bişeyden etkilenmiyor biliyorum. Ama sanji kata’nın geleceği engelleme amaçlı attığı jelibon’dan bile sıyrılmayı başardığında kenbunshokusunun saygı duyulacak seviyede olduğunu göstermişti.
Belki zoro da jack’in sıradan insanlara salladığı bi saldırısını durdurup busoshokusunu ve kaba kuvvetini gösterir. fark edilmese de mangaka zoro ve sanji arasında bu tarz şeylere dikkat ediyor bazen.

Son düzenleme:
İnu-Neko dedim ama geçen birisi Sanji-Zoro demişti, o da makul geliyor. Şöyle ki:

1- Luffy, Dof basamağını aşıp buralara gelirken Zoro'nun Jack ile başlaması mantıksızlığı aşılmış olur.

2- Zoro ve Sanji tıpkı kedi ve köpek gibi dalaşan bir ikili. Güzel bir gönderme olur.

3- Zoro sonradan Shogun karşısına çıkarılırken kalan iki yıkımcıdan King Sanji'ye, Queen Jinbe'ye kalır. Güzel ayar çekilmiş olur zira Queen ile dördüncü adam arasında ciddi fark vardır ve Jinbe ile Franky arasında da böyle bir fark var.

4- Bizim tayfa rakip tayfanın çoğunu hallederse novalar Kaido karşısında Luffy'ye yardımcı olabilirler ki bu cidden gerekli.

Orada Kaido'ya hatırı sayılır düzeyde hasar verebilecek olan bir Luffy var ve onun dördüncü vitesi de sınırlı. Dördüncü vitesi arada bırakıp güçlü toplaması ve sonradan tekrar kullanması noktasında novaların kalkanlığı iyi iş yapar. Özellikle canlarını Luffy için feda edebilecek Hawkins ve değişimle müttefiklerini Kaido'nun sümsüğünden kurtarabilecek Law çok faydalı olur. Drake ve Apoo da doğrudan vücutlarını siper ederek katkı sağlarlar. Drake cidden dayanıklıdır gibi geliyor da Apoo'dan pek umudum yok. Ama inşallah dayanıklıdır. Bu lavuğu mazlum rolünde izlemesi zevkli olur.
Sanji sağ kol mu indirecek? Gerçeklikten bu kadar uzak bir yorum görmemiştim.

Gönlüm minklerden yana zoro da olsa fena olmaz tek başına yenmesin ama sanjiyle opening deki gibi olsa fena olmaz bir tek lütfü karışmasın yeter yükünü aldın kardeş artık bırakda tayfayı izleyelim.

Zoro ve Jinbe'ye inandın da Sanji'ye mi takıldın?
Zoronun indireceğini düşünülmesinden ve hatta buna kesin gözüyle bakılmasından çok değil.
Zoro'nun Jack'i alması daha makul, çünkü King sağ kolsa Jack 3. adam büyük ihtimalle. Yani Sanji Battle Suit'i giyip 4. adamı indirirse öpün başınıza koyun. Tabi size göre Zoro'yla Sanji güç olarak çok yakınsa, diyecek birşeyim yok. Bu arc beklentileriniz suya düşecek, üzgünüm.

Cracker ilk ortaya çıktığında luffy’i nasıl ezdiğini hatırlayın. Zoro ondan daha beter bi duruma düşer. Tüm süpernovalar bi yıkımcı komutan karşısında o duruma düşer.

Dof uyanışını saklarken bile law’ı düşük zorlukta yendi. Luffy bu dof’u ezerek dövdü gear 4’te. Ve bu gear 4 uyanışlı dof’a zar zor yetse bile komutanlara az geldi.

Hikaye açısından yeri ne olursa olsun zoro’nun jack’i tek başına yenmesi güç seviyelerine ters. Şuan en azından gear 4 seviyesi değilse zaten dövüşürken komutan seviyesine çıkamaz. Zoro’nun gear 4’e denk çıkması demek ise law’ı ezerek yenecek güçte olması demektir.

Zoro tek başına jack’e dalarsa mangaka şimdiye kadar luffy’e bile yapmadığı yardımı zoro’ya yapmak zorunda kalır. kata ve cracker’e verdiği dezavantajları unuturuz.
Gear 4 luffy’e bile komutan yendirtebilmek için mangakanın neler uydurduğunu hatırlayın. Yağmur, orman, nami, mochi yeme, rakibin kendini yaralaması, ayna kullanıp mola verme vb say say bitmez. Zoro fanları bile istemesin bence böyle bi dövüşü.

Bi kişiye 2-3 kişi dalmak zoro’ya ters değil. Zamanında hem pica’ya hem de moria’ya tüm tayfa daldı. Aokiji’ye de monster trio beraber daldı.
Luffy zoro’ya güveniyor ama bu kadar da güvenmez. Daha kendisi bile dış etken olmadan bi komutan indirmemişken zoro’ya komutan bırakmaz. Zoro yenecekse bile 10 saat falan süreceği için luffy bekleyemez zaten o kadar.

Ben hala kedi ve köpek alacak diye düşünüyorum. Onlar olmayacaksa luffy’ler toplu dalabilir. Luffy’nin g4’ü yetmezse dinlenirken law zoro zaman kazandırmaya yarar.
Zoro eğer kendisini zorlayacak biriyle dövüşecekse ya yıkımcılardan sonraki en güçlü kişiyle dövüşür ya da shogun’la dövüşür.

Edit: bazı insanlar tek atma sahneleri dışında bişeyden etkilenmiyor biliyorum. Ama sanji kata’nın geleceği engelleme amaçlı attığı jelibon’dan bile sıyrılmayı başardığında kenbunshokusunun saygı duyulacak seviyede olduğunu göstermişti.
Belki zoro da jack’in sıradan insanlara salladığı bi saldırısını durdurup busoshokusunu ve kaba kuvvetini gösterir. fark edilmese de mangaka zoro ve sanji arasında bu tarz şeylere dikkat ediyor bazen.
+1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık