Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İzlediğiniz Son Film

Çocuk ve Balıkçıl - Kimitachi wa Dou Ikiru ka

Çok highken hayal edilen veya havale geçirirken görülen rüyalar gibi karmakarışık ve görsel olarak çok doyurucu bir filmdi. Anneler, baba figürü, büyük amcalar, Japonya tarihi vs vs.. Özellikle Japonya'nın geçmişini bilen biri benim aldığımdan çok daha zevk alacaktır muhtemelen. Ben birçok göndermeyi ıskaladığımı düşünüyorum. Onun dışında kuşlar çok güzeldi film boyu. Gri balıkçıl hayvanını çok sevdiğim için daha da hoşuma gitti. Ve tabii ki Miyazaki filmi, çok doğal gelişiyor her şey. Sesler, müzikler ve en önemlisi görsellik kusursuz. Emekli olduğu için üzüldüğüm bir sanatçı Miyazaki. Fakat arkasında bıraktığı eserler çok kıymetli. Bu film benim için zirveye oynamaz kendi filmleri arasında ama sinemada izlenir. 7/10
Dün izledim ben de. Normalde gösterimden kalkmıştı, sadece İzmir Karaca'da seans çıkıyordu ama Oscar haberlerinden sonra diğer illerde tekrar gösterime girmiş sanırım. Miyazaki'nin tarzını çok özlemişim cidden ya müzikleri de çok hoştu ama birçok şey cevapsız bırakılarak bitirilmiş gibi hissettim açıkçası. Uzun uzadıya hepsini yazmayayım şimdi ama karakterler ve olaylar arasındaki bağlantıların daha güçlü kurulması gerekirdi yani. Benim puanım da 7 oldu, Miyazaki'nin bir filmini sinemada izleyebildiğim için mutlu oldum.😊

Green Book (2018)

Oldukça beğendim. Çok tatlı bir yol filmi.

Entelektüel, efendi, piyano konusunda bir dahi olan; ancak ne yazık ki 1960'lar Amerikasında yaşayan bir Zenci olan Sherley ile tek oturuşta 26 sosisli yiyebilen, alfanın sözlükteki karşılığı olan, geniş bir ailenin babası Tony'nin hikayesini anlatıyor.

Özellikle Tony rolündeki adam harika oynamış.

Puanım 8.5/10.

Yojimbo - 1961

Yojimbo'da gezgin bir samurayın yolu küçük bir kasabaya düşer. Bu küçük kasaba iki azılı çete tarafından yönetilmekte ve iki tarafın arasındaki güç gösterileri ve üste çıkma savaşlarıyla bölünmektedir. Samuray bu karışıklığın içerisine düştüğünde, geç olmadan kasabayı terk etmesinin iyi olacağı uyarılarına rağmen geri adım atmaz. Parlak zekasını kullanarak iki düşman tarafı birbirine düşürüp böylece iki grubun da yok olmasını sağlamak için zekice bir plan tasarlar.

Indagine su un cittadino al di sopra di ogni sospetto

cinayet masası komiserliğinden güvenlik bürosu'na terfi ettirilen bir dedektif (gian maria volontè), birlikte olduğu augusta terzi'yi (florinda bolkan) öldürmüş, geride de bilerek son derece bariz deliller bırakmıştır. ancak bütün bu soruşturma esnasında hiç kimse dedektifi suçlamayı aklına getirmez. o herkes için tüm şüphelerin üstünde olan bir kişidir. dedektif, sonrasında birçok kez cinayeti işlediğini gösteren kanıtlar sunsa da devlet için çalışan birinin yerinin sağlam olduğunu anlayacaktır.

alıntıdır.
konu da işleyiş de başroldeki abinin oyunculuk da çok iyi.

Yojimbo - 1961

Yojimbo'da gezgin bir samurayın yolu küçük bir kasabaya düşer. Bu küçük kasaba iki azılı çete tarafından yönetilmekte ve iki tarafın arasındaki güç gösterileri ve üste çıkma savaşlarıyla bölünmektedir. Samuray bu karışıklığın içerisine düştüğünde, geç olmadan kasabayı terk etmesinin iyi olacağı uyarılarına rağmen geri adım atmaz. Parlak zekasını kullanarak iki düşman tarafı birbirine düşürüp böylece iki grubun da yok olmasını sağlamak için zekice bir plan tasarlar.
Bu filmin birebir alıntısı amerikan versiyonu ile de çekildi, ki client eastwood ,Toshiro Mifune abimizin taklitçisidir

Spalovač mrtvol

nazi işgali altındaki prag'da krematoryum işletmeciliği yapan, kendini buda'nın reankarnasyonu olarak görüp, ceset yakma işleminin, ölülerin ruhlarının kurtuluşuna yardımcı olduğuna inanan karl kopfrkingl'in, parti içinde yükselme/muktedir olma, obsesyonun ne gibi sonuçlara yol açtığını nevi şahsına münasır bir sinema dili ile anlatan; içinde tüyler ürpertici, keskin bir kara mizah barındıran bir juraj herz şaheseri.

alıntıdır.
başroldeki karl kopfrkingl isimli karakter hakkındaki düşüncelerim ektedir:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık