Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İzlediğiniz Son Film

Nefesim Kesilene Kadar
Emine Emel Balcı
2015

Bu filmin sol okumasını çok yapıyorlar ama sinemasal yönüne odaklananı daha görmedim. Evet filmin zahirinde toplumsal cinsiyet, işçi kadın vs. konuları var. Ya da kısaca görünürde "kadın" var diyeyim lakin sinemasal yüzü daha ağır basıyor bence. Zaten Yönetmenin izlediğim röportajında "iyilik ve kötülüğün kaygan zemini" tabirini kullanıyordu filmin odağı için. Bu da dediğimi doğrular nitelikte. Hem planları hem de zamanı kullanış tarzı bu filmi "film" yapan özü. Diğerleri işin kabuğu gibi.

Oyunculuk açısından filmin asıl yıldızı bence Ece Yükseldi. Fena değildi. Tavsiye ediyorum.

Film Youtube'da var. İzlemek isteyen buyursun:

Only Yesterday

27 yaşındaki Taeko, Tokyo’da yaşayan yalnız bir kadındır. Şehirden bir süreliğine uzaklaşmak isteyen Taeko, uzakta yaşayan üvey kız kardeşinin yanına gitmeye karar verir.
Buraya gelince huzuru bulan Taeko, çocukluk anılarına geri döner. Eski hatıralarını yeniden yaşamaya başlayan kadın, kariyerine ve özel hayatına dair önemli kararlar alması gerektiğini fark eder.

İzlemesi keyifli,duygusal ve etkileyici bir filmdi.Dram/romantik sevenlere öneririm :gamyon:

Suna no onna (1964)

17.219 IMDB kullanıcısı 8.5 vermişler. Güzel puan, uygundur.
Filmi izlerken zaman zaman akıllara şu yorum geliyor tabi:
Yönetmen, en iyi yönetmen oskarını alamamış ilgili yılın. "The Sound of Music" adlı filmin yönetmeni almış. Merak ettim o filmi de otomatikman.
Film, en iyi yabancı film oskarını da alamamış ilgili yılın. "Obchod na korze" adlı bir Çekoslavakya filmi almış. E bu filmi de merak ettim tabi.
1 film izlicez dedik, 2 film borçlu çıktık. İşe bak..
Gelmiş geçmiş en iyi müzikallerden biri.En çok gişe yapmış olanı hatta.Klasikseverler için hazinedir ama herkese göre değil.Bu filmin üzerine konulacak film değil tabii yine de sinema değeri olarak.Japon sinemasının enlerinden kumların kadını.Ama oscarları amerika dışına vermezler istediği kadar iyi olsun.Normal yani.

Onagh

Creation (2009)

Charles Darwin'in 'Türlerin Tarihi Üzerine' isimli kitabını yazdığı zaman yaşadıklarının anlatıyor film. Başrolde Paul Bettany ve Jennifer Connelly oynuyor. Aynı anda Darwin'in çocuğunu kaybettiği dönem de olduğundan acısıyla baş edemeyen bir adamı da izliyoruz. Oldukça etkileyici oyunculuklar var.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık