Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İzlediğiniz Son Film

Başkalarının Hayatı, Alman sinemasının son döneminin en önemli filmlerinden biri olarak kabul görmüştür. Film iktidarın meşrutiyetini devam ettirebilmek için ülke genelinde kurduğu istihbarat servisini ve bu birim içerisinde önemli bir pozisyonda çalışan ve Bakan tarafından bir sanatçıyı takip etme görevine atanan Yüzbaşı Gerd Wiesler’in karşılaştığı oyunları konu edinir. Wiesler, gözetlediği tiyatro yazarının rejime karşı gelmediğini, şüpheli herhangi bir harekette bulunmadığını görür ve bu görevin altında başka bir amaç yattığını fark eder. Yazarın hayatına her gün daha bir fazla giren Wiesler, zamanla yazara kendisinin bile fark etmediği yardımlarda bulunur; böylece aralarında gizli bir dostluk kurulur.

Alexander, edebiyat çevrelerince tanınan, bilinen ve sevilen usta bir yazardır. Aniden yakalandığı kurtuluşu olmayan bir hastalık, tüm hayatını gözden geçirmesine sebebiyet verecektir. Artık Alexander içine gömüldüğü bu sahil kenarındaki evi bir kenara bırakarak yeniden hayata atılmak durumundadır. Edindiği ve ediniyor olduğu tecrübelerin iç içe geçeceği bir serüvene atılır. Geçmişi hatırladıkça kendini yeniler ve kimliğini hatırlamaya başlar. Alexander, kendi ölümünün döşeğinde, yeni bir kimlik kazanmaktadır. Yunanistan'ın çıkardığı en büyük yönetmenlerden biri olan Theodoros Angelopoulos'un bol ödüllü filmi Sonsuzluk ve Bir Gün, yarıştığı sene Altın Palmiye ödülünü de kucaklamayı başarmıştı. Filmin halen karşımıza çıkan müzikleri de sinema tarihinde iz bırakmışlardı.

• Like
Tepkiler: KFC
Dönemine göre orijinal bir yapımmış, beğendim. Senaryo kasmışlar, atmosfer iyi.

Berduş bir gezgin olan Frank Cotton Kuzey Afrika’da bir yerde, eski çağlardan kalma gizemli bir akıl küpünü satın alır. Küpün, doğru biçimde oynandığı takdirde, cennetin ve sonsuz zevkin kapılarını açacağına dair bir rivayet bulunmaktadır. Küpü, tam bir izbe durumundaki evinin çatı katında kurcalayan Frank, başka bir boyutun kapılarını açmayı başarır...

Dönemine göre orijinal bir yapımmış, beğendim. Senaryo kasmışlar, atmosfer iyi.

Berduş bir gezgin olan Frank Cotton Kuzey Afrika’da bir yerde, eski çağlardan kalma gizemli bir akıl küpünü satın alır. Küpün, doğru biçimde oynandığı takdirde, cennetin ve sonsuz zevkin kapılarını açacağına dair bir rivayet bulunmaktadır. Küpü, tam bir izbe durumundaki evinin çatı katında kurcalayan Frank, başka bir boyutun kapılarını açmayı başarır...
İkincisini de izledim. İlk filme göre çok uçmuşlar, yuh nidalarıyla bitirdim.

Hikayenin yazarı Clive Barker bu filmde bulunmamış sanırım, bayağı abartmışlar. ?

Onagh

Sunshine (1999)

Istvan Szabo'nun yönettiği film Macaristan'da ki yahudi bir ailenin 3 nesil hikayesini anlatıyor. 1. ve 2. Dünya Savaşları'nın Macaristan'da ki halk üzerine etkilerine de ışık tutuyor film. Sonnenschein ailesinin antisemitizm ve politik ideolojiler sebebiyle kimliklerinden kacmaları ve bütün başarılarına rağmen aslında gerçekten kacmalarının var olanı değiştirmeyecegini farketmeleriyle psikolojik anlamda da izlenmeye değer bir film ortaya çıkarıyor. Ralph Fiennes 3 farklı rolde bence muhteşem de bir oyunculuk sergiliyor.

Sunshine (1999)

Istvan Szabo'nun yönettiği film Macaristan'da ki yahudi bir ailenin 3 nesil hikayesini anlatıyor. 1. ve 2. Dünya Savaşları'nın Macaristan'da ki halk üzerine etkilerine de ışık tutuyor film. Sonnenschein ailesinin antisemitizm ve politik ideolojiler sebebiyle kimliklerinden kacmaları ve bütün başarılarına rağmen aslında gerçekten kacmalarının var olanı değiştirmeyecegini farketmeleriyle psikolojik anlamda da izlenmeye değer bir film ortaya çıkarıyor. Ralph Fiennes 3 farklı rolde bence muhteşem de bir oyunculuk sergiliyor.
1999 ‧ Savaş/Dram ‧ 3 saat 1 dakika

Çok uzun maksimum 2 buçuk saatlik filmlerle bekliyoruz seni.

Bunu izledin mi ? :D
Maşallah. :D Scarface'i daha izleyemedim ya uzun diye. Öyle kaldı kaç yıldır. :D

5 küsür saattir ne anlattınız da bu kadar uzun sürdü arkadaş?

Onagh

1999 ‧ Savaş/Dram ‧ 3 saat 1 dakika

Çok uzun maksimum 2 buçuk saatlik filmlerle bekliyoruz seni.
Les Tombales

Christophe Barratier'in 2002 tarihli kısa metrajlı filmi. Yine kendisinin ilk uzun metrajlı sinema filmi olan Les Choristes'in dvd'sinde de yer alıyor. Film bir grup arkadaşın üye oldukları kulüpte kadınlar ile ilgili sohbete başlamasıyla oldukça ilginç bir hale geliyor. Lambert Wilson'ın canlandırdığı karakterin kendisiyle ilgili anlattığı hikaye 10 dk içinde insana büyük bir şok yaratıyor.

Sanırım kastettiğin böyle bir film ?

Les Tombales

Christophe Barratier'in 2002 tarihli kısa metrajlı filmi. Yine kendisinin ilk uzun metrajlı sinema filmi olan Les Choristes'in dvd'sinde de yer alıyor. Film bir grup arkadaşın üye oldukları kulüpte kadınlar ile ilgili sohbete başlamasıyla oldukça ilginç bir hale geliyor. Lambert Wilson'ın canlandırdığı karakterin kendisiyle ilgili anlattığı hikaye 10 dk içinde insana büyük bir şok yaratıyor.

Sanırım kastettiğin böyle bir film ?
Harbiden 2 saatlik bir şey falan söyledin sandım gidip araştırıyordum. Mizah şov yapıyormuşsun. :D Les Choristes'e bakardım belki ama müzikal-drammış. Yok istemez. :(

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık