Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İzlediğiniz Son Film

Closer'ı izleyeli çok olduğu için hafızamda fazla taze değil ama geçenlerde The Graduate'i tekrar izledim, ne kadar iyi yönetilmiş bir film olduğunu bir kez daha hatırladım. Senin bu işlerin yönetmeni Mike Nichols hakkında genel bir fikrin veya yargın var mı üstat? Ben Angels in America'yı izlemedim bu arada, sen onu da izlediysen daha oturmuş bir düşüncen vardır diye tahmin ediyorum.
İyi yönetmen eski topraktan.Graduate filmi sinemaya malolmuş unutulmaz işlerden.Şöyle baktım en az 8 filmini izlemişim.Öneririm filmlerini.İyi amerikan filmleri.Belirgin bir tarzı yok öyle ama yönetmenliği üst düzey.İyi çekilmiş oynanmış filmler çekmiş genel olarak.Virgina wolf filmi önemli onun dışında birkaç önemli filmi daha var Jack Nicholson,Meryl Streep gibi oyuncuların oynadığı.Closer da 2000 sonrası iyi filmlerinden işte.Dediğin filmi izlemedim malesef.

İyi yönetmen eski topraktan.Graduate filmi sinemaya malolmuş unutulmaz işlerden.Şöyle baktım en az 8 filmini izlemişim.Öneririm filmlerini.İyi amerikan filmleri.Belirgin bir tarzı yok öyle ama yönetmenliği üst düzey.İyi çekilmiş oynanmış filmler çekmiş genel olarak.Virgina wolf filmi önemli onun dışında birkaç önemli filmi daha var Jack Nicholson,Meryl Streep gibi oyuncuların oynadığı.Closer da 2000 sonrası iyi filmlerinden işte.Dediğin filmi izlemedim malesef.
Angels in America mini dizi furyası başlamadan yıllar önce Al Pacino ve Meryl Streep gibi oyuncularla çekilmiş bol Golden Globe sahibi bir mini dizi, Mike Nichols da tamamını yönetmiş sanırım. Ben de Mike Nichols'ın filmlerinde öne çıkan çok belirgin bir tarz tespit etmedim, örneğin Charlie Wilson's War'da Aaron Sorkin'in tarzı çok daha ön plandaydı ama The Graduate'i tekrar izledikten sonra filmlerine biraz daha dikkatli bakmak istedim, belki senin bir gözlemin vardır diye sormuştum. Teşekkür ettim.

Angels in America mini dizi furyası başlamadan yıllar önce Al Pacino ve Meryl Streep gibi oyuncularla çekilmiş bol Golden Globe sahibi bir mini dizi, Mike Nichols da tamamını yönetmiş sanırım. Ben de Mike Nichols'ın filmlerinde öne çıkan çok belirgin bir tarz tespit etmedim, örneğin Charlie Wilson's War'da Aaron Sorkin'in tarzı çok daha ön plandaydı ama The Graduate'i tekrar izledikten sonra filmlerine biraz daha dikkatli bakmak istedim, belki senin bir gözlemin vardır diye sormuştum. Teşekkür ettim.
Diziyi izlemedim.Şu an hatırladım öyle birşey gördüğümü puanı da iyiydi ama belli başlı dizilerden öteye geçemedim ben.Charlie Wilson filmini izleyeli çok olmadı.Konuyu oldukça iyi anlatmış bir film ama aynı zamanda da propagandaya kaçan bir yapısı da var.O açıdan belirgin bir tarz olsa da göstermesi zaten zor böyle filmlerin.Stüdyonun,lobilerin etkisi de hissediliyor çünkü yönetmen tamamen özgür değil.

ÇIĞLIKLAR VE FISILTILAR

Karin ve Maria, ölüm döşeğindeki kız kardeşleri Agnes'e yardımcı olmak için bir araya gelirler. Ancak merhamet dolu geçmesi planlanan bu buluşma, kardeşler arasındaki kıskançlık ve bencillikle gölgelenir.
Kanserin pençesinde kıvranan Agnes, kız kardeşlerinin ufak hesaplarının ötesinde, yaşadığı hayatın bir değerlendirmesini yapar ve geçmişiyle baş başa kalmayı seçer.
İzleyeli belki 1 hafta olmuştur ama ağır bir filmdi konusuna göre sahnelerde gerilmeler çoktu, en alakasız yerde böyle tiksinme yaşayabilirsiniz. Görüntü olarak gene tatmin ediyor ya da müzikleri de aynı şekil sanki senaryo arada kalmış gibi..

PERFECT BLUE

@Perona :utan:
CHAM! isimli pop grubunun üyelerinden Mima Kirigoe radikal bir karar ile şarkıcılık kariyerini bırakır ve oyunculuğa soyunur. Ancak, Mima'nın bu kararı hayranlarının bir bölümünü rahatsız etmiştir. CHAM!'den ayrılmasının ardından bilinmeyen bir numaradan kendisini hain ilan eden bir fax alır. Mima'nın menejeri Rumi, Mima'ya kararlı olması ve yeni kariyerine devam etmesi yönünde telkinde bulunsa da kızgın hayranları ve özellikle de Me-Mania lakaplı saplantılı takipçisi Mima'nın hayatını çekilmez hale getirmektedir. Akli dengesi yavaş yavaş kaybolan Mima kısa bir süre sonra gerçeklik ile hayal arasında ayrım yapamaz duruma gelecektir.
Beğendim valla zaten Paprika nın yönetmeni çekmiş. Kaliteli iş olduğu belli yalnız şaka maka cidden kızı psikopat sanmadım değil xd[

Into the Wild
Üniversiteden yeni mezun olan Christopher, anne ve babasıyla geçmişte yaşadığı sorunların da etkisiyle, sahip olduğu her şeyden vazgeçer ve Alaska'da vahşi doğada tek başına yaşamaya çalışır. Alaska'ya kadar olan iki senelik yolculuğu esnasında pek çok renkli karakterle arkadaşlık kurar.

Keşke çok daha önce izleseymişim dediğim nadir filmlerden biri oldu.İzleyin izlettirin :gamyon:

Jason Bouerne serisinin ilk 2 filmini birden. Genel olarak klasik ajan filmi. Ama hikayesi atmosferini sevdim. Fazla beynini yoracak bir şey yok, çata pata izletiyor kendini.
Filmin türkçe ismi zaten 'Gecmisi olmayan adam' Görevde olan ajan/suikastçı var. Görevini bitiremede hafızasını kaybediyor. Sonrasında olaylar gelişiyor zaten.

Misery
Yazar Paul Sheldon arabasının takla atarak yoldan çıkmasına neden olan kar fırtınasını hatırlamaktadır.Tek hatırladığı Annie Wilkes'in evinde gözlerini açması,bu kadının kendisinin aşırı bir fanatiği olduğu ve hayatının sonuna kadar onu kişisel tutsağı olarak alı koymasının farkına varmasıdır.

Kathy Bates'i Titanic'ten beri zaten çok severdim.Bu filmde de oynadığı rolle cidden devleşmiş.Filmin konusunu okumak bile insanı geriyorken izlemesi çok daha zevkliydi.Stephen King eserinden uyarlanan bu film,King'in işinde ne kadar başarılı olduğunun ekranlara yansımış en iyi örneklerinden biri :utan:

Misery
Yazar Paul Sheldon arabasının takla atarak yoldan çıkmasına neden olan kar fırtınasını hatırlamaktadır.Tek hatırladığı Annie Wilkes'in evinde gözlerini açması,bu kadının kendisinin aşırı bir fanatiği olduğu ve hayatının sonuna kadar onu kişisel tutsağı olarak alı koymasının farkına varmasıdır.

Kathy Bates'i Titanic'ten beri zaten çok severdim.Bu filmde de oynadığı rolle cidden devleşmiş.Filmin konusunu okumak bile insanı geriyorken izlemesi çok daha zevkliydi.Stephen King eserinden uyarlanan bu film,King'in işinde ne kadar başarılı olduğunun ekranlara yansımış en iyi örneklerinden biri :utan:
Oscar aldı Kathy Bates bu filmdeki oyunculuğu başkadır.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık