Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İzlediğiniz Son Film

Dün gece Kore yapımı olan Parazite (Gisaengchung) filmini izledim. Ama çok yüksek beklentiler içerisine girdigim için hayal kırıklığına yaşadım.
Aslında film güzel başladı ama ortalarında ve özellikle sonlarına doğru tempo o kadar düştü ki sıkıldım izlerken. Fakir ailenin teker teker zengin ailenin evine entrikalar ile girmesi ile ben ailenin parazit gibi zengin ailenin icine yayilacagini herşeylerini ellerinden alacaklar sandim ama oyle olmadi, entrikalar ile evden attiklari hizmetci kadin ve bodrum kati ile beraber gerilim sonlara dogru yukselecek sandim oda olmadi. Birde olaylar cok hizli gelisti gibi, eve yerlesmeleri, cocuk ile kizin sevgili olmasi, hersey cok hizli oldu.
Yanı Kore filmlerini, hikayelerini ve sosyal hayatini nerak ettigim için sıkılmadım ama beklediğimi de alamadım.

Dün gece Kore yapımı olan Parazite (Gisaengchung) filmini izledim. Ama çok yüksek beklentiler içerisine girdigim için hayal kırıklığına yaşadım.
Aslında film güzel başladı ama ortalarında ve özellikle sonlarına doğru tempo o kadar düştü ki sıkıldım izlerken. Fakir ailenin teker teker zengin ailenin evine entrikalar ile girmesi ile ben ailenin parazit gibi zengin ailenin icine yayilacagini herşeylerini ellerinden alacaklar sandim ama oyle olmadi, entrikalar ile evden attiklari hizmetci kadin ve bodrum kati ile beraber gerilim sonlara dogru yukselecek sandim oda olmadi. Birde olaylar cok hizli gelisti gibi, eve yerlesmeleri, cocuk ile kizin sevgili olmasi, hersey cok hizli oldu.
Yanı Kore filmlerini, hikayelerini ve sosyal hayatini nerak ettigim için sıkılmadım ama beklediğimi de alamadım.
Filmin ilk yarısı tam bir Yeşilçam havasında geçti, ikinci yarı "Asyalı" işlerindeki o malum olaylar başlayınca film biraz gözümde yükselmeye başladı. Sonu güzel değildi bence saçmalamışlar orada.
"Oscar Adayı" dendiği zaman bende hep 10/10'luk film olması gerektiği düşüncesi var fakat aday olan filmleri izleyince çoğu zaman 8'i bile zar zor verdiğimi fark ettim.

LUPIN III: CAGLIOSTRO NO SHIRO
(LUPIN THE 3RD: CASTLE OF CAGLIOSTRO)
(1979)

Süre: 110 dakika

Miyazaki abimizin ilk filmi. Gayet güzeldi, tek sıkıntısı çoğu eski anime gibi sahneler aşırı yavaş, oynatıcı üzerinden hız ayarını birazcık yükseltirkeniz bu sorun ortadan kalkıyor.

Inception

Bu zamana kadar neden izlememişim diye kendime kızdım. Nolan'ın Interstellar ve Prestige filmlerini de cok beğenmiştim ama bu en iyisi sanırım. Bilimkurgu filmi diye girmişken ana karakterin kendi içinde böyle bir dram barındırmasını beklemiyordum çok hoşuma gitti .

Mulholland Drive

İzlediğim en karışık film olabilir herhalde. Çok övgülerle bahsedilen bir filmdi hakkını verdiğini düşünüyorum 10/10 film.

Joker

Güzel film güzel oyunculuk ama başyapıt denemez bana göre. Imdb puanı biraz şişik.

Türkler Geliyor filmini izledim gayet iyi kotarılmış kanında Türk kanı akan her bireyi coşturacak sahneleri var ve Türkiye standartlarını düşünürsek gayet de başarılı bir prodüksiyona sahip. Hollywood filmleriyle rahat boy ölçüşür elbette göze çarpan bazı prodüksiyon hataları var ( dikkatli izleyiciler fark eder) filmin. Onun dışında müzikleri gayet iyi, oyuncular rolünün hakkını vermiş. Filmin tek eksik yanı senaryo biraz güdük kalıyor. Yan karakterlerin hikayeleri işlenmemiş kim kimdir öğrenemiyoruz sadece ana karakterlerin kim olduklarını ve geçmişlerini öğrenme şansımız var. Böyle tarihi filmler yapılacaksa artık tek filmde anlatmak imkansızdır. İlk filmde karakterleri tanıtıp güzel bir konu işlenmeli ki ikinci ve üçüncü filmin üstünden bu yükü alsın.

Türkler geliyor sadece hikayeyi Akıncıların başı ve onun en gözde Alperen'ini konu ediniyor. Akıncıların sırbıstan kralı Lazar'ın ihanetini ve Akıncıların kahramanlıklarını anlatıyor.

Türk filmi izlemeyi sevmem (çünkü bel altı küfürden başka bir şey üretmiyorlar)ama bu gayet başarılı olmuş. Aile ile sinemada izlenebilecek gayet başarılı bir yapım. 10/7 veririm. Keşke senaryo daha incelikli işlenseydi ama bununla şimdilik idare edelim ileride bu eksikliği gidereceklerdir. Sinemaya gidiyorsanız izleyicinin aklıyla dalga geçen saçma komedi filmlerine gitmektense böyle başarılı filmleri ödüllendirmemiz gerekir ki daha iyi yapımlar görebilelim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık