Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Issho

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 274 83.3%
  • Sevmem

Kullanılan: 55 16.7%

• Kullanılan toplam oy
    329
Yanlışın var dostum, gözlem hakisi pasif ve aktif olarak kullanılabilen bir yetenek olarak gösterildi.
Bilinçsizce WB'nin Ace'i uykusundayken dövmesi pasif hakiye bir örnek mesela.
Zoro'nun mr1 ile dövüşürken kayaların nereye düşeceğini görmesi gibi, bu aktif kullanım oluyor işte.
Ama genelde herkes tehlike ve ölüm anında görebiliyor bunu, Katakuri ise normal zamanlardada kullanabilmeyi başarmış.
Bu onu en iyi gözlem hakisi kullanıcısı yapmaz.
Herkes katakuri kadar göremiyor işte.K.haki zaten rakibin hareketlerini sezmek,hissetmek,binevi geleceği görmek demek zaten.Katakuri'deki olay ise o sürenin çok daha fazla olması.Kata'nın kullandığı seviye ile diğerleri bir değil.

Kesinlikle muhteşem bir adam, eğer isteseydi dressrosa'yı tayfanın başına yıkardı.
Ama Doffy reyizi indireceklerine inandığı için tayfaya müsade etti.
Kuş kafesinin gücünü sınamak için kılıcıyla 1 kez ittirmeyi denedi, ondan sonra millet bi kuş kafesini bile durduramıyor diye adamla dalga geçiyor şuan.
Adam kör gözlerine rağmen normal bir insan gibi görebiliyor, gözlem hakisi muazzam gerçekten.
Serideki en büyük gözlem hakisi bu adamda var kesinlikle, kata falan hikaye.
Yahu tamam her şeyi anladım Sabo denizci erlerini mangal yaparken niye müdahale etmiyor?:D

Gözlem hakisini bilen herkes geleceği görebilir zaten, ama bu genelde tehlike ve ölüm anlarında oluyor.
Katakuri normal zamanlarda da kullanabiliyor bunu sadece, gözlem hakisi üst düzeyde, ama abartılıyor.
Fuji reyiz apayrı bir boyuta taşımış.
Gözlem hakisini bilen herkes geleceği göremiyor. İyice ustalaşması lazım görebilmek için. Katakuri'nin abartıldığını düşünmüyorum. Fujitora'nın çok iyi bir haki kullanıcısı olduğu ortada ama adamın daha geleceği görüp görmediği bile mangaka tarafından açıklanmamışken bu kadar iyi olduğunu iddia etmek de bana göre abartıdır.

Herkes katakuri kadar göremiyor işte.K.haki zaten rakibin hareketlerini sezmek,hissetmek,binevi geleceği görmek demek zaten.Katakuri'deki olay ise o sürenin çok daha fazla olması.Kata'nın kullandığı seviye ile diğerleri bir değil.
Katakuri milletin ne hissettiğini bilebiliyor mu veya bir insanın gerçek niyetini ? Dostum fujitora göremediği halde bir insan gülse bile sinirli olup olmadığını hissedebiliyor. Yani demek istediğim gözlemin de değişik yönleri var. Katakuri bir yere bakarak geleceği görebiliyor. Eğer fuji göremediği halde geleceği görebilyorsa başka bir boyuta kapı falan açar herhalde :) yani demek istediğim fuji geleceği görmesi gerekmiyor adam zaten milletin hangi niyette olduğunu hissedebiliyor ve üstelik hisleri körlüğün etkisiyle daha gelişmiş bir seviyede.

Katakuri milletin ne hissettiğini bilebiliyor mu veya bir insanın gerçek niyetini ? Dostum fujitora göremediği halde bir insan gülse bile sinirli olup olmadığını hissedebiliyor. Yani demek istediğim gözlemin de değişik yönleri var. Katakuri bir yere bakarak geleceği görebiliyor. Eğer fuji göremediği halde geleceği görebilyorsa başka bir boyuta kapı falan açar herhalde :) yani demek istediğim fuji geleceği görmesi gerekmiyor adam zaten milletin hangi niyette olduğunu hissedebiliyor ve üstelik hisleri körlüğün etkisiyle daha gelişmiş bir seviyede.
Anlatmak istediğim Kata'nın k.hakisi daha iyi demek değil.Katakuri'nin geleceği görmesi basit bir olay gibi anlatılıp,Fuji'nin yaptığının büyütülmesi.Seride k.hakisi en çok vurgulanan karakterinde Katakuri olmasına rağmen.Ki Katakuri k.hakide sadece geleceği görmeyi değil güç sezmeyi de gayet iyi yapabiliyor.

Sabo denizci erlerini mangal yaparken boş boş izleyen zat amiral demeye yüreğim varmiyor bu amiralse akainu ne?
Savaştılar zaten Sabo ile. Yani şimdi adam sempati duyduğu adamlara karşı zaten pasif kalan biri. Bunu Luffy'de de yaptı. Ve devrimcilere de sempatisi olabilir ki zaten kendisi de devrim planlayan biri denizciler tarafında.

Yoksa gidip Dof'u paketlemek o adam için pek bir olay değil. Ya da Sabo'yu.

Ek olarak Akainu kendisi ızgara yapacaktı zaten bir denizci erini. :D

İyi niyetli merhametli karakterler daima güçsüz görülmüştür ve eziklenmiştir.

Aokiji de merhametli ve kısmen iyi niyetli ama bunu harekete geçiremedi ve gösteremedi. Emirlere karşı gelme cesaretini herkes gösteremez zaten. En son dayanamayıp istifa etti.

Fujitora ise emirlere rağmen kendi duygularıyla hareket etti. Fırça da yedi zaten. Kendi duygularına göre hareket etmeseydi görülürdü amirallik neymiş.

Meyvesini deprem kadar güçlü buluyorum. Yer çekimi ile kara delik bağlantılı şeyler. İleride belki Teach ile bir karşılaşması olabilir.

Akainu'nun dediği gibi Adalet'e inanmayan kişilerin Denizci olmaması gerekir. Law'ı başta alacağım demişti o olay arada kaynadı. Herkesin kötü diyeceği o kadar mahkumu hapisten kaçıran Luffy'ye bir şey yapmaması başlı başına saçmalık.

Kizaru gibi takmadığından bu kişilere bir şey yapmadı olsa neyse de hem adalet için Shichibukai sistemini kaldırmak istiyor hem de korsanlara yardım ediyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık