Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İnziva (Hikâye)

Dedektif hikayelerinde genel sorun kaliteli bulmaca ve bu bulmacayı hikayeye yedirmek. Zorlayan kısım bu olur sanırım. Ki yukarıdaki bulmacalara bakarak çok zorlanmayacağını düşünüyorum.
Ne demek ben teşekkür ederim hikaye için.
Bunlar basit denilebilir. Yani benim tek düşünmede aklıma geldiyse benzerleri pek çok kez düşünülmüştür muhakkak. Sıradışı ve mantıklı bir şeyler bulmalıyım, dediğin gibi zor olan bu olacak. Tekrar teşekkürler. :sapkali:
Bir gözlük kullanıcısı olarak özellikle 3D filmlerde çok sıkıntı yaşıyorum ama esas içime oturan kısım o kadar 3D diye dayandığım filmde 3D sahnelerin en fazla 1-2 sahnede 3-5 saniye kullanılması oluyor.
Ben de ilkokuldan beri taktığım için bilirim bu derdi. :respect:

Tam tahmin ettiğim gibi bitti.
Bence en başta fazla ipucu vermişsin. Ya bunu yapma ya da arada kafa karıştırıcıdaha fazla olasılık ver.
Şifrelemelerin ise çok güzel. Çünkü hiçbirini çözemedim.
Ya da bilmiyorum. Üşendim belki. Şifre çözmeyi severim ama hikayeyi biran önce bitirmek istediğimden çok ilgilenmedim.

Ve isteğimi yerine getirdiğin için teşekkür ederim güzel insan. :sapkali:

Tam tahmin ettiğim gibi bitti.
Bence en başta fazla ipucu vermişsin. Ya bunu yapma ya da arada kafa karıştırıcıdaha fazla olasılık ver.
Şifrelemelerin ise çok güzel. Çünkü hiçbirini çözemedim.
Ya da bilmiyorum. Üşendim belki. Şifre çözmeyi severim ama hikayeyi biran önce bitirmek istediğimden çok ilgilenmedim.

Ve isteğimi yerine getirdiğin için teşekkür ederim güzel insan. :sapkali:
Oyunun ilk bölümü olduğu için kendini belli ediyor diyebiliriz. Pek akla gelmeyecek kısmıysa nasıl olduğu. Şifrelemeler falan da okuyucuyu bağlıyor işte, en azından onu amaçladım.

Okuyup yorumladığın için teşekkür ederim. :sapkali:

Genelde birinci kişi ağzındaki hikayeleri pek sevmem ama bu oldukça hoşuma gitti. Belli bir yerden sonra sonunun buna yakın bir şey olacağını hissetmiştim ama yine de hikaye içine çekmeyi başardı.
Bu "challenge"ı kabul edeli birkaç gün oldu diye hatırlıyorum. Bu kadar süre içerisinde gayet güzel bir iş çıkmış bence. Çünkü bence dedektiflik hikayesi yazmak kolay bir iş sayılmaz.

Oyunun ilk bölümü olduğu için kendini belli ediyor diyebiliriz. Pek akla gelmeyecek kısmıysa nasıl olduğu. Şifrelemeler falan da okuyucuyu bağlıyor işte, en azından onu amaçladım.

Okuyup yorumladığın için teşekkür ederim. :sapkali:
Tipik bir polisiyeyle aynı gereksiz karnaşıklıktaydı.
Dedektif Conan'ı okurken en ilgimi çekmeyen kısımlar onlar olurdu.

Genelde birinci kişi ağzındaki hikayeleri pek sevmem ama bu oldukça hoşuma gitti. Belli bir yerden sonra sonunun buna yakın bir şey olacağını hissetmiştim ama yine de hikaye içine çekmeyi başardı.
Bu "challenge"ı kabul edeli birkaç gün oldu diye hatırlıyorum. Bu kadar süre içerisinde gayet güzel bir iş çıkmış bence. Çünkü bence dedektiflik hikayesi yazmak kolay bir iş sayılmaz.
Okuyup yorumladığın için teşekkürler. :sapkali:

19 Mayıs'ta challenge kabul edildi, ben de kolları sıvadım birkaç gün okuma ve izleme yaptıktan sonra. Bir üst seviyeye çıkmak için daha çok karakter ve daha çok gizem kullanmam gerekecek ama bu da sayfa sayısını çoğaltır. Hem kısa hem de etkileyici olmanın yolunu bulurum belki. Bakalım.
Bu arada oyunun ilk bölümünü geçme detayı devamının habercisi mi yoksa?
Devamı olabilir. Henüz düşünmeye başlamadım ne yazsam diye. Bakalım.

Teşekkürler tekrardan. :sapkali:
Tipik bir polisiyeyle aynı gereksiz karnaşıklıktaydı.
Dedektif Conan'ı okurken en ilgimi çekmeyen kısımlar onlar olurdu.
Benim ilgimi çekiyor ama çoğu zaman sallamasyon gibi duran spesifik çözümler oluyor. Ortadaki ipuçlarıyla belki farklı cevaplar da sunulabilir ama bu atlanıyor sanırım yazılırken falan. Bir diğer manasız gelen şey de her şeyi biliyor olmaları. Ona dokundurdum gerçi. :oleyo2:

Bu polisiye hikaye'de anlatış şekli çok ters geldi bana. 6'cı bölümde bırakmak zorunda kaldım. Yani nasıl desem polisiye sever olarak bana göre değil. Çok araya sözler geliyor. Yani kurgusunu iyi tasarlamışsın ama kitap benlik değil. Hikayende bana göre etkilendiğim kısım "ana karekterin" akılcılıkla iş yapıp okuyuca "ana karekterin" yaptigi tahminlerin ve olasiliklarin aktarilmasi, biraz degisiklik olmus. Eger bir kitap yayinlarsan lutfen bu aktarmalari okuyuca goster. Sherlock Holmes okudugumda Holmes bir yere gidip geldiginde cozmus oluyordu. Ama sen farkli olarak "ana karekter" 'le beraber okuyucununda olayda kalip "ana karekterle" olayi cozmeye calismasini aktarmaya calismissin.
Takdir edilesi kitap ama benlik degil uzgunum.

Bu polisiye hikaye'de anlatış şekli çok ters geldi bana. 6'cı bölümde bırakmak zorunda kaldım. Yani nasıl desem polisiye sever olarak bana göre değil. Çok araya sözler geliyor. Yani kurgusunu iyi tasarlamışsın ama kitap benlik değil. Hikayende bana göre etkilendiğim kısım "ana karekterin" akılcılıkla iş yapıp okuyuca "ana karekterin" yaptigi tahminlerin ve olasiliklarin aktarilmasi, biraz degisiklik olmus. Eger bir kitap yayinlarsan lutfen bu aktarmalari okuyuca goster. Sherlock Holmes okudugumda Holmes bir yere gidip geldiginde cozmus oluyordu. Ama sen farkli olarak "ana karekter" 'le beraber okuyucununda olayda kalip "ana karekterle" olayi cozmeye calismasini aktarmaya calismissin.
Takdir edilesi kitap ama benlik degil uzgunum.
Ağır gelmiş bakıyorum. :oleyo2: Okuyup yorumladığın ve sana göre olmasa da nezaketinle iltifat ettiğin için teşekkürler. :sapkali:

Ağır gelmiş bakıyorum.:oleyo2: Okuyup yorumladığın, sana göre olmasa da nezaketinle iltifat etmişsin, teşekkürler. :sapkali:
Yoo cidden oyle. Boyle hikaye veya romanlar agir geliyor bana. Ama okuyucular boyle kitaplari daha cok seviyor. Elimde şuan biyografik bir roman var ve anlatilan kisiye saygim var siirleriyle beraber aldim romani okuyorum agir geliyor. Bu donem yazarlarindan.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık