Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Im kimdir?

Im gibi belirsiz bir eleman için, küçük detaylardan çok şey çıkarmışsın. Biraz daha üstüne ekleme yapılabilir gibi, yarıda kesilmiş sanki teori.
Bir kaç şey daha var fakat net olamayan söylemler.

Mesela oyun ve film de işlenen Himiko için Onepiece üzerinde çok şey buldum.

''Tek bir dokunuşunun ölüm ve yıkım getirir. Kendi generallerinden oluşan bir ordu Himiko'yu yakalayıp şeytan denizinde hayat olmayan bir adaya sürüyorlar. Mezarı ise o ulaşılmaz dağların altında'' film de bu şekilde tasvir ediliyor Himiko. ''Şeytan denizi'' ve ''Hayat olmayan ada'' ve ''ulaşılamaz dağları'' One piece ile bağdaştırabiliriz.

Hele de Raftel bu şekilde çizilmişken...

Daha bir şeyler bulurdum fakat o kadar üstüne gitmedim. Temel şeylere baktım.

Im gibi belirsiz bir eleman için, küçük detaylardan çok şey çıkarmışsın. Biraz daha üstüne ekleme yapılabilir gibi, yarıda kesilmiş sanki teori.
Bana kalırsa ekleme yapılabilecek neredeyse hiçbir şey yok çünkü dediğin gibi IM hakkında kesin olan hiçbir şey bilmiyoruz sayılır ve yakalaşık 50 sayı daha muhtemelen hakkında hiçbir şey görmeyeceğiz

Ölümsüzlük kısmı ope ope no mi(Law'ın yeteneği) sonucu oluşmuş olabilir Dof nereden bilsin meyvenin ölümsüzlük getirdiğini demek ki ölümsüz biri var seride Dofun bir kutsal ejder olması ve onların herkesçe bilinmeyen sırlarına vakıf olması ortadan kaldırılmak istenmesinin nedeni bu olabilir seride Gurosei dışında İm'in varlığından haberdar olanların olduğunu düşünüyorum özellikle Dof ve Shanks biliyor olabilir.
Joy Boy'un Roger ve Luffy gibi D. olduğunu onların eski reenkarnasyonu olduğunu düşünüyorum ve İm de o gördüğümüz hasırşapkanın sahibi olabilir, D. olabilir tüm D.lerin illa ki iyi kişiler olacak halleri yok. Teach gibi bir şeydir belkide Teach'te onun mirasçısıdır.
Birde Joyboy ile İm in arkadaş olma ihtimali var Joyboy ope ope no mi yeteneğinin eski sahibiydi bu sayede noah'ı hareket ettirecekti İm için ope ope no mi'yi kullanıp ölmüş olma ihtimali var ya da 3.bir kişi kendini feda etmiş olabilir. İm Joyboy'a ihanet etmiş olabilir şapkanın İm,Joyboy veya 3.şahısa ait olduğunu düşünüyorum. İm ile Joyboy arasındaki ilişki Law ile Luffy gibi olabilir. Law'ın Dof ile olan ilişkisi boşuna değildir. Law'ın Luffy'e ihanet edeceği düşüncesindeyim.

Bence serinin Pain'i-Kaidou, Obitosu-Law, Madarası-Teach, En derinde de İm olabilir.

Öncelikle eline sağlık. Gördüğüm en iyi Im teorisi, Yazını okuduktan sonra dikkatimi çeken nokta bu tarz kötü karakterlerin düşünceleri kendi içinde mantıklı tutarlı olması. Kimine göre iyi kimine göre kötü olması ve bütün bunları yapmasının arkasında yatan olaylar zinciri madara, light(let the linç begin). Dediğin gibi geçmişte yaşadığı bir olay yüzünden bu hale gelmiş olabilir. Im buraya kadar planladığı her şeyi yapmış. gerçekten çok ilginç bir karakter göreceğiz, forumu düşünceleri ile ikiye böleceği günü merakla bekliyorum.

Fena değildi , bence tarih bekçisi olacak bir karakter ama farklı çıkma ihtimali daha çok olduğu için beklemedeyim :D

Eline sağlık teorileri yeni keşfediyorum.Usopp-Sanji şimdide Im teorini okudum.Im ilgi çekici bir karakterdi.Senin teorinle daha çok ilgimi çekti.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık