Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İlk Okuduğunuz Kitap

• Konbuyu başlatan Quantum20
  • Başlangıç tarihi
Çok iyi kitap gerçekten. Bu kitabın yeri bende ayrı. 2020 yılında okumuştum ve 10 puan vermiştim. Sonra Acımak kitabını okumuştum ona da 10 puan vermiştim. 2 kitabını okuyup 10 puan verdiğim tek yazardır Reşat Nuri Güntekin.

Size kaçıncı sınıfta okuttular bilmiyorum ama senin okuduğun kısaltılmış versiyonu olabilir. 550 sayfalık bir kitap çünkü. Ayrıca bu kitap Atatürk'ün en sevdiği kitaplardan biridir. Tekrar tekrar okuduğu bilinir. Gündüz cephede savaşırkan akşam çadırında kafasını dağıtmak için bu kitabı okuduğu belirtmiştir. Çevresine de bol bol tavsiye etmiştir.
atatürk’ün en sevdiği kitaplardan olduğunu bilmiyordum. 550 sayfalığı okudum yaşım çok küçük değildi 5. hatta 6. sınıf falandır. onun öncesinde o çapta bir kitap okumadığım için ilk aklıma çalıkuşu geliyor . dediğim gibi çocuk kitaplarını saymıyorum.

• Like
Tepkiler: Vvv
OHAAAAAAA MÜKEMMELSİN. AYNEN BU! Şimdi tekrar okuyacam. Çünkü şu an yazdığım Lovecratian, tarihi kurgu bir taslağım var. Tekrar okursam bana güzel şeyler katabilir tekrardan. Çok sağ ol. Umarım PDF'sini bulurum.
Bulması zor. Benoit Becker'ın kitabı çıkıyor sürekli. Ama ingilizce kaynaklarda ne buldum bak:

atatürk’ün en sevdiği kitaplardan olduğunu bilmiyordum. 550 sayfalığı okudum yaşım çok küçük değildi 5. hatta 6. sınıf falandır. onun öncesinde o çapta bir kitap okumadığım için ilk aklıma çalıkuşu geliyor . dediğim gibi çocuk kitaplarını saymıyorum.
O yaşlarda 550 sf benim için çok kalındı ya. Kitabın kalınlığını görsem okumaktan vazgeçerdim büyük ihtimalle

Bulması zor. Benoit Becker'ın kitabı çıkıyor sürekli. Ama ingilizce kaynaklarda ne buldum bak:

Hayal ettiğim tüm şeyleri neredeyse birebir aktarmış. Şimdi yumulayım aksak ingilizcemle.

• Like
Tepkiler: Vvv
İlk roman mı ilk kitap mı soruluyor la, herkesin ilk kitabı masal kitabı falandır.
Benim değildi. 4. Sınıfta yeni sınıf hocam okuma yarışmasını masal kitabından yaptığı için okumuştum ilk kez.

Okumayı okula başlamadan önce gazeteden söken bir insan olduğum için olsa gerek roman ve hikayelerden önce ansiklopedi okumaya başlamıştım. Babamın o zamanki çevremize göre geniş sayılacak kütüphanesindeki ince kitaplar ilk okuduklarımdı. Genelde tarih vs. Mesela 2. Ya da 3. Sınıfın sonunda okuduğum Ömer Seyfettinin kitaplarına kadar hikaye/roman okumadım. Zaten o dönem sınıfımızın yarısı 3. Sınıfa kadar okumayı sökemediği için sınıf öğretmeninin sınıfa kitap alalım derdi olmuyordu. :D

Babamın kitapları da genelde çeşitli konulara ait ansiklopediler olduğu için biraz ağır okumalar okuyordu. Yahu roman okumadan önce tavşan yetiştiriciliğine dair kitaplar okumuştum. Daha ötesi var mı? :D

Herkesin ilk kitabı budur. Konu kilit.
Netflix mi basmış bunu : ))
Keloğlan değil bu Kel Aycan : ))

Bu arada benim de Cin Ali'dir herhalde ya da onun gibi bir şeyler.
Evin en küçüğü olmam sebebiyle doğal olarak okula gitmeden okur yazarlığım vardı.

Bu yüzden okula başladığımda vs. çok sık roman okurdum.

Okuma alışkanlığı devam etmedi o ayrı. Ama okuduğumu hatırladığım ilk romanlar Hasan Nail Canat romanlarıydı. Onun öncesinde okuduklarımın isimleri aklımda pek yok.

--

Şunu okuduğumu hatırlıyorum mesela hayal meyal. En öne geçen merkep.
İçeriği hatırlamıyorum ama kısa fıkralar herhalde : ))

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık