Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Her şeyin Sesini Duyma Yeteneği Luffy'ye Miras mı Kaldı?

Hani kader anlaşılır da ama mesela bu konudaki gibi eğer duyma yeteneği direkt Roger'den miras ise Roger açıkça Luffy'i seçmiş ya da onun bedeninde vücut bulmuş demeye yaklaşırız. Roger Luffy benzerliği bu çeşit başkasında olamayacak şeyler ile kaderden farklılaşıyor.

Mesela başka biri Roger'in geçtiği yollardan geçebilir ama duyma yeteneğini miras almadığı için duyması gereken şeyleri duyamaz. Bu durumda neyi başarması gerekiyorsa sadece Luffy başarabilir olacak çünkü ötekiler duyması gerekeni duyamadı olacak. Seçilmiş kişi iması zaten hep vardı, reenkarnasyon olmaz tabii :D ama yavaştan ona doğru gitmiyor değiliz.
Fal Taşı muhabbeti var ya. Luffy'nin olayı da budur bence. Daha mantıklı birşey gözükmüyor şimdiye kadar. Yoksa Roger'ın doğmamış bir çocuğu seçmesi mantıksız olurdu. Tabi zaman-boyut ötesi bir meyvesi yoksa.

İki yıl önce yoksa iki sonuç çıkıyor bence.
Roger>Ace>Luffy şeklinde miras kalması
Yada Kral haki ile ilgili bi güç olacak.
Bu şekilde miras kalması büyü gibi oluyor ama. Kelebek gibi ondan ona konması gibi yani. O şekilde değildir.

Kral haki ile ilgili olmasını da beklemiyorum pek. Şu anda kral hakide Luffy'den çok daha iyi olanlar mevcut. (Shanks-Rayleigh gibi) Buna rağmen bu kişilerde bu yetenek yok. Farklı bir olayı çıkacak bence.

Bu şekilde miras kalması büyü gibi oluyor ama. Kelebek gibi ondan ona konması gibi yani. O şekilde değildir.

Kral haki ile ilgili olmasını da beklemiyorum pek. Şu anda kral hakide Luffy'den çok daha iyi olanlar mevcut. (Shanks-Rayleigh gibi) Buna rağmen bu kişilerde bu yetenek yok. Farklı bir olayı çıkacak bence.
İki yıl önce olmayan ama şimdi olan ne var ki bu çocuk duymaya başladı ? Yukarda yazdığım gibi eğer mevzu herşeyin sesini duymaksa Luffy'nin şuan gördüğümüz hali ile iki yıl önceki hali arasında Kral haki farkı ve Ace'nin ölmesi var. Aksi halde daha önce en azından bunun belirtisi olmalıydı ama hiç bi belirti hatırlamıyorum şahsen gözardı ettiğimiz bir yer varsa birileri söylesin.

Luffy Roger reenkarnasyonu o yüzden duyarsa duyar.Bu tarz güçler Shirahoshi gibi tek bir kişide oluyor.Yaşayan 2 kişinin aynı güce sahip olacağını düşünmüyorum en azından bu tarz bir güce.Luffy antik silah olabilir Roger gibi.

İki yıl önce olmayan ama şimdi olan ne var ki bu çocuk duymaya başladı ? Yukarda yazdığım gibi eğer mevzu herşeyin sesini duymaksa Luffy'nin şuan gördüğümüz hali ile iki yıl önceki hali arasında Kral haki farkı ve Ace'nin ölmesi var. Aksi halde daha önce en azından bunun belirtisi olmalıydı ama hiç bi belirti hatırlamıyorum şahsen gözardı ettiğimiz bir yer varsa birileri söylesin.
Yani, haklısın aslında ama bana Oda bu işi sonradan çıkardı gibi geliyor. Ya da kişilerin kral hakileri kendilerine özel olabilir. Parmak izi gibi. Bundan dolayı Luffy kral hakisinde çok iyi olmamasına rağmen dolayı duyuyor olabilir.

Bu yeteneğe Ace'in de sahip olduğunu varsayalım. Ölünce ne oldu da Luffy'ye geçti? Nasıl geçiyor yani?

Yani, haklısın aslında ama bana Oda bu işi sonradan çıkardı gibi geliyor. Ya da kişilerin kral hakileri kendilerine özel olabilir. Parmak izi gibi. Bundan dolayı Luffy kral hakisinde çok iyi olmamasına rağmen dolayı duyuyor olabilir.

Bu yeteneğe Ace'in de sahip olduğunu varsayalım. Ölünce ne oldu da Luffy'ye geçti? Nasıl geçiyor yani?
WB bunu açıklamıştı kan bağları olmasa bile şimdi de Ace'nin mirasını taşıyacaklar diye ama İlla Ace'de vardı demiyorum.
Ya Ace'den aldı yada Kral hakisine özel bir durum. Çünkü diğer türlü Luffy'de daima varsa bunun belirtilerinin de olması gerekirdi gerçi senin de söylediğin gibi Oda'nın sonradan çıkan başka bi icadı da olabilir.

Meyveler nasıl geçiyorsa öyle geçiyordur.Açıklanır.

Yalnız parmak izi olayı diyince baya mantıklı geldi. O zaman Shanks'ın yaptıklarını da hakisine bağlayabiliriz. Belki Ray'de kara kral lakabını bundan dolayı almıştır. Yeterli doküman olsa güzel teori çıkar ha.

Fal Taşı muhabbeti var ya. Luffy'nin olayı da budur bence. Daha mantıklı birşey gözükmüyor şimdiye kadar. Yoksa Roger'ın doğmamış bir çocuğu seçmesi mantıksız olurdu. Tabi zaman-boyut ötesi bir meyvesi yoksa.
Roger'in seçmesi değil de şu vaat edilen kişi muhabbeti ile olabilir. D.'nin iradesi diyorlar ya bu yetenek vaat edilen kişide bulunur der geçer. Roger'da önceki taşıyıcıdır, bir sonraki Luffy'dir.

Tabii yukarıda demişler arada Ace olabilir :p

Ama bütün bunlar D. olmayanın önünü kesmektir, ayıptır :rolleyes:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık