Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Hayao Miyazaki vs Satoshi Kon

Toriko takip etmedigim bir seri ama hayao miyazaki kadar hayal dunyasi genis ve cizimleri son derece sanatsal bir eser ortaya koyan görmedim. Oyum hayao miyazaki ye
Kon manga sahnesine ilk olarak 1984 yılında iki bölümlük doujinshi’si olan Toriko-Prisoner ile çıkmıştır. Manga robot polisler tarafından idare edilen bir distopyadaki çocukları konu almaktadır. Manga Young Magazine’nin Tesuya Chiba Ödüllerinde ikincilik almıştır. Normalde hiçbir kolej çocuğuna Akira’yı çizmeye yardım etmesinde güvenemezsin, fakat Kon’un yeteneği başlangıçtan beri kendisini gösteriyordu. Katsuhiro Otomo bundan etkilendi ve onu yanına aldı. Sanatçının Toriko ve 1984-1989 yılları arasında yaptığı diğer kısa hikayeler sonradan Dream Fossil adlı ciltte toplanmıştır. Yaptığı bu hikayeler türden türe atlayış göstermiş ama genelde bilimkurgu/fantazi türleri tercih edilmiştir.
Yazının tamamı, https://www.animeler.net/galeri/agustos-ayinin-cizeri-satoshi-kon

Hayao Miyazaki'yi çok duydum, Satoshi Kon'u ise hiç duymadım.

İkisinin eserlerini ne izledim ne de okudum. O yüzden hangisi daha iyi karar vermem çok zor :confused:

Yaşa bakınca Satoshi Kon alır, Miyazaki Satoshi yaşlarındayken böyle eserler verememişti bildiğim. Satoshi Kon, Miyazaki kadar yaşasaydı farklı olurdu bence

Yaşa bakınca Satoshi Kon alır, Miyazaki Satoshi yaşlarındayken böyle eserler verememişti bildiğim. Satoshi Kon, Miyazaki kadar yaşasaydı farklı olurdu bence
Bu çok garip bir bakış açısı. Ve elle tutulur değil. Ayrıca Miyazaki'nin Satashi Kon'un bu işe başladığındaki yaşı zamanında bu tür filmler izlenmiyordu. İzlenseydi Miyazaki çok daha fazla eser bırakırdı derim bende.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık