Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Hayao Miyazaki vs Satoshi Kon

:D
Aynen, gerçi bende sevdim bu animeyi ama bu yapımla öne çıkamaz.

Miyazaki daha bir ailelere ve çocuklara hitap eder. Satoshi Kon ise tersi :rolleyes:
Miyazaki tüm yaşlara hitap ediyor lütfen.
Prenses'i beğenmememin sebebi, sosyal mesajın gözümüzün içine sokulduğu filmleri sevmiyorum. İzleyiciyi aptal yerine koyma olarak algılıyorum ister istemez. Spirited Away, gerçekten düşündüren bir film lakin "Çocuklara Partizan olmayı öğretiyoruz 101" gibi adamın suratına testislerini sürmüyor.

Miyazaki tüm yaşlara hitap ediyor lütfen.
Prenses'i beğenmememin sebebi, sosyal mesajın gözümüzün içine sokulduğu filmleri sevmiyorum. İzleyiciyi aptal yerine koyma olarak algılıyorum ister istemez. Spirited Away, gerçekten düşündüren bir film lakin "Çocuklara Partizan olmayı öğretiyoruz 101" gibi adamın suratına testislerini sürmüyor.
Pilis, daha çok benim dediğim kesime hitap ediyor :p
Eserleri arasında Spirit Away'in yeri ayrı, aynen ;)

Animasyon izlenmiyordu diyorum. Hayao Miyazaki'den önce Akira Kurosawa var Japon sineması için. O da animasyon değil bildiğimiz canlı kanlı insanların olduğu sinema. Bu türü geliştiren kişi Hayao Miyazaki'dir.
Yalnız biz ülke içinde sallanması hakkında konuşmuyoruz. Zaten sallansa intihar etmezdi adam. Ben de şahsım adına ikisini severim ama Miyazaki bu türün Michael Jordan'ıdır. Satoshi Kon Kareem Abdul Jabbar'dır.

Ben tam olarak 'Hayao Miyazaki'den önce Akira Kurosawa var Japon sineması için' kısmı için dedim kendi ülkesinde sallanmıyordu diye. Miyazaki den önce kim vardı bilemem, ama Japonya için Kurosawa nın olmadığını biliyorum.

Adam Avrupa ve Türkiye de kendi ülkesinden daha sahiplenilmiş durumda bile olabilir. Tabi yeterli veri ve kaynak yok elimde tahmin yürütüyorum.

Heyhat Japonya da bir dolu çeşit insan var. İşkolikler, NEET takılanlar, otakular, sıradan insanlar, hikikomori
tayfa, anti- otaku ihtiyarlar, cüzdanıyla yastıgıyla evlenen tayfa vesaire vesaire. Ben içerik olarak anime-manga tüketsemde bu adamların görüşlerini çok sallamıyorum zaten. Çok fazla garip topluluk var içinde

En sevmediklerinden birinin Mononoke olması da bana ilginç geldi, benim en sevdiğim anime filmidir kendisi. Hayat garip :/.
Şimdi bi' yanda Rüzgarlı Vadi, Totoro, Ruhların Kaçışı var, bir yanda Prenses Mononoke var. Bilemiyorum birader :D
Ayrıca, konuda Kimse Takahata'yı anmamış, ilginç.
Ateşböceklerinin Mezarı, Heidi, Prenses Kaguya, Dün Gibi, Ponpoko gibi klasik film ve serileri var.

Miyazaki'nin eserlerinde bir sıcaklık var. İnsanı içine sürükleyen, kendini orada yaşama isteği uyandıran bir bencillik barındırır. Defalarca kez bıkmadan izleyebilirsiniz Miyazaki yapımlarını.

Diğer şahısta ben bu elektriği hiç yakalayamadım. Paprika'yı izledim. Perfect Blue'yu izleme listeme ekledim ama elimden izlemek gelmedi. O derece yani. Satoshi'den hiçbir şekilde elektrik alamadım.

İkisini kıyaslamak bence uygun olmaz. Kıyaslayacaksanız Miyazaki'nin kendisi ile değil, oğlu ile kıyaslayın. Yerdeniz hikayeleri vardı oğlunun.

Herneyse. Uzak ara Miyazaki alır. :sapkali:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık