Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Hasır Şapka Korsanları'nın Seri Sonunda Geleceği Seviye

Evet, amiral üstü.
İşin şakası bir yana ben Akainu'yu Yonkou dengi görüyorum. Aokiji de dolayısı ile öyle, Kizaru'yu bilmesek de bu ikiliye yakın olduğunu tahmin ediyorum, Fujitora için aynısını diyemem o adam çok zayıf görünüyor. Yonkou her zaman > amiral algısıyla takılıyorum biraz :D Forumdaki genel anlayışa göre bir güç dengesi yaparsam şöyle olurdu.
Luffy = KK üstü. Roger'ı geçecektir.
Zoro = Yonkou. Kaido ayarına gelir, belki geçer de.
Sanji = Amiralin bir tık altı. Sanji seri sonunda bir amiral alabilecek seviyeye gelmez muhtemelen (Oda eski Sanji'yi geri getirmezse). Şuan ki işlenişe göre Oda artık eskisi kadar değer vermiyor Sanji'ye. Yine de Zoro'yla dövüşebilecek seviyede olur ama orta zorlukta yenilir.
Güç konusunda çok farklı bakış açılarımız var.

Anime, timeskip sonrası; kurgusu, hikayesi, tasarmı radikal bir değişiklikler sunuldu. Hikayesel olarak; Oda, yeni bir kurgu aşamasına geçmesine şahit olduk ve oluyoruz. Artık işin içine yeni unsurlar girdiği için hikaye aynı ilerleyemezdi. Ki One Piece'i uzun süre izlettirmezdi o zaman. Bu da Oda'nın usta bir yazar olduğunun kanıtı ama animesi timeskip sonrası gerek tasarım gerek müzik olarak pekte iç açıcı değil.

Timeskip sonrası evrilen kurguda şu ana kadar odaklanılan karakterler Sanji, Luffy ve Jinbei'ydi. Jinbei'nin hikayesi tayfaya katılarak şu an farklı bir evreye geçti. Karakterin hikayesi diğer tayfa üyeleri gibi devam edecek ama eskisi kadar odaklanılmaz. Sanji'nin hikayesi ne kadar odak noktası olmaktan çıktı olarak sayılsa da, hala radikal karakter gelişimleri sunuyor ve Wano ile birlikte çok yeni bir evreye geçecek. Bunu kendi yazacağım konuda için detaylıca ele alacağım.
Wano'dan sonra da muhtemellikle Usopp ve Franky'ye odaklanacaktır E. Oda. Bakalım nasıl bir hikaye bekliyor bizi.

Son düzenleme:
Monkey D. Luffy, Evrendeki en güçlü kişi olacak. Newgate, Roger, Garp, Xebec, seri sonu Teach hariç, ulaşacağı güç sonucunda karşısında durabilecek tarihte totalde 5 karakter falan olur. Kısaca KK seviyesi diye adlandırılan güç seviyesi

Roronoa Zoro, Mihawk'ı yenip dünyanın en güçlü kılıç ustası olduğunda Kaido, Linlin, Shiki, Shanks gibi ortalama bir İmparator seviyesine ulaşır.

Vinsmoke Sanji, Fujitora kadar güçlenir. Meyvesine hakim olmayan Fujitora mı eder yoksa hakim olan mı muallak.

Jimbei, şimdi jimbei zaten prime döneminde olan bir karakter, birden Eline Enma alıp veya Sövüp sayıp gücünden yararlandığı babasının ürettiği Suit'i giyip güçlenmezse. Çok bir oynama yaşamaz. Şuan 3. Komutan Ligiyse, en baba Queen, Smoothie seviyesine gelir.

İşte tam da bu durumdan ötürü;

Usopp, aka "Tanrı" Shanksın elit komutanı olan babası Yasopp gibi, Luffynin elit kumandanı olur ve Sağ Kol ligine ulaşabilir.

Franky 3. Komutan ligine girer

Brook, Perorpero, Snack ligi

Nami, Robin, Chopper biraz daha altı işte

Monkey D. Luffy, Evrendeki en güçlü kişi olacak. Newgate, Roger, Garp, Xebec, seri sonu Teach hariç, ulaşacağı güç sonucunda karşısında durabilecek tarihte totalde 5 karakter falan olur. Kısaca KK seviyesi diye adlandırılan güç seviyesi

Roronoa Zoro, Mihawk'ı yenip dünyanın en güçlü kılıç ustası olduğunda Kaido, Linlin, Shiki, Shanks gibi ortalama bir İmparator seviyesine ulaşır.

Vinsmoke Sanji, Fujitora kadar güçlenir. Meyvesine hakim olmayan Fujitora mı eder yoksa hakim olan mı muallak.

Jimbei, şimdi jimbei zaten prime döneminde olan bir karakter, birden Eline Enma alıp veya Sövüp sayıp gücünden yararlandığı babasının ürettiği Suit'i giyip güçlenmezse. Çok bir oynama yaşamaz. Şuan 3. Komutan Ligiyse, en baba Queen, Smoothie seviyesine gelir.

İşte tam da bu durumdan ötürü;

Usopp, aka "Tanrı" Shanksın elit komutanı olan babası Yasopp gibi, Luffynin elit kumandanı olur ve Sağ Kol ligine ulaşabilir.

Franky 3. Komutan ligine girer

Brook, Perorpero, Snack ligi

Nami, Robin, Chopper biraz daha altı işte
Usopp ne yav? Küfür gibi... oraya Bir Yamato alalım. ✍

zoro, luffy çok güçlü benden hadi emrinin altına giriyim diye düşünmüyor burda hayaller ve birçok etmen söz konusu ben zoro ile luffy arasında güç farkının az olduğunu düşünüyorum hatta meyvesiz luffy zoro ile eşdeğerdedir verilen eğitim zoroyada verilse tamamdır.

Luffy: Gelmiş geçmiş en güçlü olur (100 diyelim sıralama yaparken kolay olsun)
Zoro: yonko seviyesi (94-95) (Dünyanın en güçlü kılıç ustasını geçecek adam yani Mihawk seviyesi olmayacak Mihawk'ın üstünde olacak bu kısmı bir çok arkadaş karıştırııyor ki görünen kadarıyla Mihawk Amiral üstü Yonko altı gibi duruyor)
Sanji: En güçsüz amiral seviyesi olur (88-89)
Franky/Brook: En güçlü yc2 seviyesine geliriler
Nami:Yc3 eder herhalde
Usopp:Önce adam olsun sonra seviyesini düşünürüz

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık