Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Hasır Şapka Korsanları'nın Seri Sonunda Geleceği Seviye

Eskiden şöyle düşünüyordum;
Luffy Kk veya üstü
Zoro yonko(Kaido seviyesi diyelim)
Sanji amiral

Şimdilerde şöyle düşünüyorum;
Luffy Kk üstü
Zoro Kk
Sanji amiral

Kk: Zirve olarak bahsedilen en güçlü iki kişi olan Roger ve Newgate'in güç seviyesidir.

Seri sonunda en güçlü karakterlerin kimler olduğunu çatıya bakarak gördük. Onun dışında teach var. Seri sonu zirve 3lü:

1 - Luffy
2 - Teach
3 - Zoro
4 - shiryu
5 - Law

Tahmini seride geçecek 15 yıl sonrasının güç seviyelerini de yazayım;

Momonosuke : Yüksek seviye 1.komutan -- Zunisha ile birlikte Yonko--
Usopp : 1.komutan
Dellinger :3.komutan
Chopper: 3. komutan
Nami:Koramiral

Şimdi efem zamanında Roger beyazsakala birileri gelecek seni beni geçecek diyordu. Yani Luffy Roger'ın seviyesini geçecek. Bu yüzden önce Roger'ın seviyesini anlamak gerek.

Seride Roger'ın Korsanlar Kralı olma unvanına sahip olması en ezici güce sahip olan kişi olmasındansa en çok gezen olmasına bağlandı. Ancak bence gene de Korsanlar Kralı olmanın güçle ilgili yanı da var. Grand Line'ı fethetmek, yonkouları yenmek gibi konulardan pek çok kez bahsedildi. Yani Roger ve Beyazsakalın gençlik hallerinin şimdiki yonkoulardan üstün olduğunu düşünüyorum. Zaten forumca da kabul edilen KK seviyesi yani. Tabi bu seviyede tartışmalı ve bu yüzden mevzuya geçmeden önce bu seviye hakkında düşüncelerimi belirteyim dedim.

Ne diyorduk? KK seviyesi. Yani Luffy KK seviyesini aşacaktır. Peki astlarına ne olacak?

Bildiğiniz üzere Rayleigh genç halinde bir amirali yenebilecek güce sahipti. Yani Rayleigh'in amiral üstü olduğu kabul edilen gerçek. Zoro onu da aşarak yonkou seviyesine gelebilir.

Sanji ve Zoro arasında asla çok büyük fark olmuyor. Sanji de o yüzden o seviyeye yakın hale gelecektir.

Filo Amirali gücünü biliyor musun ?
Evet, amiral üstü.
İşin şakası bir yana ben Akainu'yu Yonkou dengi görüyorum. Aokiji de dolayısı ile öyle, Kizaru'yu bilmesek de bu ikiliye yakın olduğunu tahmin ediyorum, Fujitora için aynısını diyemem o adam çok zayıf görünüyor. Yonkou her zaman > amiral algısıyla takılıyorum biraz :D Forumdaki genel anlayışa göre bir güç dengesi yaparsam şöyle olurdu.
Luffy = KK üstü. Roger'ı geçecektir.
Zoro = Yonkou. Kaido ayarına gelir, belki geçer de.
Sanji = Amiralin bir tık altı. Sanji seri sonunda bir amiral alabilecek seviyeye gelmez muhtemelen (Oda eski Sanji'yi geri getirmezse). Şuan ki işlenişe göre Oda artık eskisi kadar değer vermiyor Sanji'ye. Yine de Zoro'yla dövüşebilecek seviyede olur ama orta zorlukta yenilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık