Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Hasır Şapka Korsanları'nın Seri Sonunda Geleceği Seviye

Seri sonuna dair düşüncem şu;

E. Oda'nın "Marinford yaninda filler gibi kalacak" diye bahsettiği "Son Büyük Savaş"la ilgili şöyle bir şey düşünüyorum;

Muhtemelen tayfa bir arada savaşmayacak. Yani Raftel ve yakınlarındaki adalarda ve okyanusta dönecek çok büyük çaplı bir savaş olacak.

Ve her bir Mugiwara üyesinin ayrı ayrı orduların başında duracağını düşünüyorum.

Usopp, Elbaf'ın yerlileriyle beraber savaşması gibi, ya da Sanji'nin Germa ordusuyla gelmesi gibi.

Kim bilir, belki Brook muazzam bir Ruhlar Ordusu bile kurabilir?

Zira son büyük savaşla beraber tayfadaki herkesin teker teker hâyâllerinin gerçekleşeceğini düşünürsek; bilmiyorum ama ne zaman bu tarz şeyler düşünsem bi heyecanlanıyorum.

Seri sonuna dair düşüncem şu;

E. Oda'nın "Marinford yaninda filler gibi kalacak" diye bahsettiği "Son Büyük Savaş"la ilgili şöyle bir şey düşünüyorum;

Muhtemelen tayfa bir arada savaşmayacak. Yani Raftel ve yakınlarındaki adalarda ve okyanusta dönecek çok büyük çaplı bir savaş olacak.

Ve her bir Mugiwara üyesinin ayrı ayrı orduların başında duracağını düşünüyorum.

Usopp, Elbaf'ın yerlileriyle beraber savaşması gibi, ya da Sanji'nin Germa ordusuyla gelmesi gibi.

Kim bilir, belki Brook muazzam bir Ruhlar Ordusu bile kurabilir?

Zira son büyük savaşla beraber tayfadaki herkesin teker teker hâyâllerinin gerçekleşeceğini düşünürsek; bilmiyorum ama ne zaman bu tarz şeyler düşünsem bi heyecanlanıyorum.
Öyle olacak zaten.

Sanji, Germa
Zoro, Samuray
Usopp, Devler
Jinbe, Balıkadamlar

Buna ek olarak belki Minkler de dahil olur ya da Zoro Samuray+Minklere komuta eder.

Öyle olacak zaten.

Sanji, Germa
Zoro, Samuray
Usopp, Devler
Jinbe, Balıkadamlar

Buna ek olarak belki Minkler de dahil olur ya da Zoro Samuray+Minklere komuta eder.
Minkleri zoronun kontrol edeceğini sanmıyorum. İno neko yada zaman atlaması olursa momonosuke kontrol eder gibime geliyor. Onlara müttefik gözüyle bakılıyor nasıl bartelemeo müttefik olarak savaşıcak bizimkilerden birinin komutasında savaşmicaksa oda öyle olur. Bide senin şu konudaki düşüncene pek katılmıyorum. son savaşta belki bizim zoro sanji bir gruba önderlik edebilir belki ama hatırladığıma göre senin bunun daha önce olcak gibi bir düşüncen vardı. Yani ilerde herkesin bir ekibi olcak onlar onları komuta edicek onlarla takılacak felan. Şimdi şöyle bir durum var. Bizimkiler tümen sistemine geçerse elbet bizim gemi kaldırmaz bunun anlamı nedir ? Zoro kendi gemisinin başında durcak sanji kendi gemisi. Sanji zaten aşçı kendi gemisi olamaz yemeği kim pişircek. Zoroda başka gemide olamaz. One piecein ana temalarından birisi birlikte eğlenmeleri zaman geçirmeleri aynı gemiyi paylaşmaları vb. Yani luffynin amaçlarından birisi bu sayılır hatta. Bundan kimse gemiden çıkıpta bir grubu yönetemeZ. Ha ne olur diyelim wanodakiler derki bundan sonra liderimiz sensin zoro (samurayların bir kısmı yoksa wano momonosukenin ) ordan ayrılınca ta en son savaşta bidaha gözükür bunlar. Çok toparlayamadım. Hani senin düşüncene karşı fikrimi belirttim sen anlamışsındır zaten.

Zoro - mihawk seviyesi
Luffy - mihawk tan bi tık alt
Sanji - mihawktan 10 tık alt
Geriside sanjiden birer tık alt alta..

Minkleri zoronun kontrol edeceğini sanmıyorum. İno neko yada zaman atlaması olursa momonosuke kontrol eder gibime geliyor. Onlara müttefik gözüyle bakılıyor nasıl bartelemeo müttefik olarak savaşıcak bizimkilerden birinin komutasında savaşmicaksa oda öyle olur. Bide senin şu konudaki düşüncene pek katılmıyorum. son savaşta belki bizim zoro sanji bir gruba önderlik edebilir belki ama hatırladığıma göre senin bunun daha önce olcak gibi bir düşüncen vardı. Yani ilerde herkesin bir ekibi olcak onlar onları komuta edicek onlarla takılacak felan. Şimdi şöyle bir durum var. Bizimkiler tümen sistemine geçerse elbet bizim gemi kaldırmaz bunun anlamı nedir ? Zoro kendi gemisinin başında durcak sanji kendi gemisi. Sanji zaten aşçı kendi gemisi olamaz yemeği kim pişircek. Zoroda başka gemide olamaz. One piecein ana temalarından birisi birlikte eğlenmeleri zaman geçirmeleri aynı gemiyi paylaşmaları vb. Yani luffynin amaçlarından birisi bu sayılır hatta. Bundan kimse gemiden çıkıpta bir grubu yönetemeZ. Ha ne olur diyelim wanodakiler derki bundan sonra liderimiz sensin zoro (samurayların bir kısmı yoksa wano momonosukenin ) ordan ayrılınca ta en son savaşta bidaha gözükür bunlar. Çok toparlayamadım. Hani senin düşüncene karşı fikrimi belirttim sen anlamışsındır zaten.
Evet öyle bir düşüncem vardı. Fakat ayrı ayrı takılmaktan kasıt sadece savaşa giderken ayrı takılacakları idi. Böyle düşünmenin diğer bir sebebi, savaşın dünya çapında bir savaş olması nedeniyle bir çok cephede mücadele verilmesi. Bakarsın bizimkilerin hepsi bir gemide olur ama arkalarında Minkler, Samuraylar, Devler, Balıkadamlar olabilir. Böyle olması daha havalı olsa da Arabasta gibi tek bir ülkede bile savaş verilirken her tayfa üyesinin dövüşünün ayrı ayrı cephede gerçekleşiyor gibi yansıtılması göz önüne alındığında tüm dünyayı kuşatacak bu savaşın farklı kollar ve farklı liderler eşliğinde gerçekleşecek olması daha mantıklı geliyor bana.

Zoro ve Mink bağlantısı, Minklerin Wano'ya olan bağlılığı be Zoro'nun da Wano'lular tarafından lider olarak görüleceğinden kaynaklı. Pek tabi Momo da samuraylara ve Minklere liderlik edebilir.

Aşçı diyorsun ama son savaşa giderken Sanji'nin mutfakta bizimkilere yemek yapacağını, tencere tava ile uğrayacağını zannetmiyorum :) Öncesinde büyük bir parti verip depoları full'ledikten sonra gidebilirler savaşa. Luffy'yi düşünüyorsan zor zamanlar için her zaman cebinde bir but et saklar diye tahmin ediyorum :oops:

Jinbei dayanıklılık olarak Dof'la minimum aynıdır diye düşünüyorum. Diğer etkenlerde dofy'yi önde görüyorum. Seri sonunda Jinbei'nin tayfada zoro ve sanjiden sonra geleceğini düşünüyorum. seviye olarak da yaşayan en güçlü balıkadam korsanı olacağını yonkou 1. adam seviyesinde seriyi tamamlar diye ümit ederim efenim
Jinbei de artık resmen tayfada olduğuna göre seviyesini konuşmamız lazım. Bu mesaj bence çok iyi olmuş. Ben de böyle düşünüyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık