Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Hasır Şapka Filosu Harekete Geçer mi?

Filo Wanoya gelir mi?

• Kullanılan toplam oy
    79
  • Anket kapatılmış .
Sana saçma gelmesi Oda'nın umurunda değil. Beklenen bir Mesih var. Hz. İsa, Hristiyan inançlarına göre öldü ve göğe yükseldi bir sonraki gelişinde gökten ineceği tasvir edilir birçok Hollywood filminde ana karakter ölür dirilir ve dünyayı kurtarır. Matrix'ten Neo'yu sana misal olarak gösterebilirim. Animelerde de bu şekildedir. Naruto'da da bu olay böyle tasvir edilmiştir.
Naruto'da reenkarnasyon muhabbetine girilmese seri hiçbir şey kaybetmezdi. One Piece de aynı şekilde bu olay sadece kalite düşürür, fayda sağlamaz. Gereksiz bir japon fetişi olarak görüyorum.

Naruto'da reenkarnasyon muhabbetine girilmese seri hiçbir şey kaybetmezdi. One Piece de aynı şekilde bu olay sadece kalite düşürür, fayda sağlamaz. Gereksiz bir japon fetişi olarak görüyorum.
Naruto'da reenkarnasyon muhabbeti çok döndü de ben tam hatırlamıyorum oraları benim bildiğim gücün nesilden nesile aktarılması gibi bir şeydi o iki kardeşin gücü hep yeni nesilde birilerinde oldu falan yani. Naruto kendi benliği kişiliği olan nevi şahsına münhasır bir insan değil miydi lan?

Sadece Japonlarda geçerli değil ki bütün inanışlarda insanlığı kurtaracak olan bir Mesih inanışı vardır. Bir de bütün Peygamberler kavimlerini en büyük fitne olan Deccal'e karşı uyarmıştır.

Şimdiye kadar yaşam kartının yanmış olması gerekirdi kaç kere ayılıp bayıldı Luffy, gelmezlerse saçma olacak gelirlerse de kayda değer rakipleri yok belki Arc sonu Karasakal yada Amiral gelir ondan kaçmasına yardımcı olurlar başka bir şey gelmiyor aklıma.

Sana saçma gelmesi Oda'nın umurunda değil. Beklenen bir Mesih var. Hz. İsa, Hristiyan inançlarına göre öldü ve göğe yükseldi bir sonraki gelişinde gökten ineceği tasvir edilir birçok Hollywood filminde ana karakter ölür dirilir ve dünyayı kurtarır. Matrix'ten Neo'yu sana misal olarak gösterebilirim. Animelerde de bu şekildedir. Naruto'da da bu olay böyle tasvir edilmiştir.
Dostum yaratıcı yazarlık eğitimi aldım, dizi, film, belgesel senaryolarına katkıda bulundum. Bazı Türk yönetmenlerle senaryo yazımı üzerine sohbetlerde bulundum. Bu alanda yüksek lisans tezi yazdım. 14 yıldır şiir yazıyorum, yazdığım hikayelerden üçü birincilik beşi de ikincilik kazandı. Bırak da biraz konuşayım, kalemimden ses çıksın.

Bir kurgunun pek çok kere işlenmesi onu doğru veya güzel yapmaz. Naruto'da o veya bu şekilde oturtulmuş bir akış içerisinde bu benzerlik ve misyon ele alındı. Farkında mısın bilmiyorum ben Luffy Roger ilişkisine bir şey demiyorum bu serinin başından beri işlenen altı doldurulan bir işleme bu ilmek ilmek örülmüş. Bilmem kaçıncı bölümde birisini çıkar ya aslında Roger da değil babam bu olayları asıl yapan Roger değil de JB'ymiş ve Luffy'nin içinde doğacak dersen okuyucu kitlene hakaret edersin. Biz Naruto okurken kişilik benzerliğini veya misyonu sırasında Hashirama=Naruto yaptık mı? Sanıyorum ki hayır. Misyon yükleme mevzuu var orada.

Hee JB Luffy reenkarne olayı değil de irade yüklenmesi olursa da şunu kabul etmek gerekir ki One Piece Naruto çakması bir seri olmaktan çıkamaz ana kurgusu sebebiyle ne yazık ki. Çünkü aynı şekilde işlenmiş bir kurgu olacaklar. Sadece birisi ninjalıktan yararlanmış birisi de korsancılık temasından faydalanmış. Ek olarak yan hikayeler farklı farklı olsa da ana gövde bu şekilde, kabul edelim.

Hee ama olsun bunları yazdım ya ben boş verelim topu topu 7 nota var kaç ayrı beste yapılabilir ki düşüncesiyle devam aynen...

Son düzenleme:
Naruto'da reenkarnasyon muhabbeti çok döndü de ben tam hatırlamıyorum oraları benim bildiğim gücün nesilden nesile aktarılması gibi bir şeydi o iki kardeşin gücü hep yeni nesilde birilerinde oldu falan yani. Naruto kendi benliği kişiliği olan nevi şahsına münhasır bir insan değil miydi lan?
Naruto aslında Zoro, Zoro da yolunu kaybetmiş Tazmanya Canavarı'dır. Yön kavramı olmamasının nedeni de sürekli etrafında dönmesinden.

Hatırladığım kadarıyla Naruto ve Sasuke'nin kendi kişilikleri vardı ama reenkarnasyon olayı kişiliklerine etki etmişti. Aralarındaki savaşın sebebi de kısmen reenkarnasyon olayıydı. Okuyalı çok oluyor tabi.

Sadece Japonlarda geçerli değil ki bütün inanışlarda insanlığı kurtaracak olan bir Mesih inanışı vardır. Bir de bütün Peygamberler kavimlerini en büyük fitne olan Deccal'e karşı uyarmıştır.
Japonları vurguladım çünkü manga ve animelerde bu olayı yapmayı seviyorlar. Kore ve çin serileri de aynı şekilde reenkarnasyon ile dolu. Bana sıradan ve anlamsız geliyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık