Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Güç, Vs Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ölmeyebilir ama etkisiz hale getirilebilir. İkisi farklı şeyler.
Şimdi eğri oturup doğru konuşalım.Yonkou gücünde birini öldürmek etkisiz hale getirmekten yakalamaktan daha kolaydır.Adamı öldüremediğine göre işin çok daha zor demektir.O sebeple birebir dövüşte misal Wb Shanks ile dövüştüğünden çok daha fazla sıkıntı çeker.Shanks ile ciddi fark yoktur ama ölümsüzlük büyük bir sorun oluşturur.Sen Kaido gibi birini yakalamasını yada etkisiz hale getirmesini kolay birşey sanıyorsun herhalde.Adam nasılsa ölmüyorum diye yarı ölü vaziyette bile savaşabilir.

Enel vs Chinjao kim alır sizce? Enel' in haki denen şeyden haberi olduğunu varsayarsak. İkisi de 500 m eden adamlar.
Chinjao üzerinden silindir gibi geçer.Ödülü 500 değil daha fazla ne kadar olduğu söylenmedi.Adamda kapı gibi h.haki var.Dinç ve istekli hali baya güçlü luffy ile dövüştükten sonraki halini baz alma.

Evet, tam olarak onu demek istiyorum.

İster alırsın ister almazsın ne diyeyim Teror. Mangada da geçiyor yaşayan en güçlü canlı diye Kaido hakkında. Onu da alma mesela bence. Sen dünyanın en güçlü adamı olsan Doğu Mavi'nin en güçlüsü mü derler yoksa dünyanın en güçlüsü mü? Kaidonun sıfatı daha genel.
En güçlü korsan diye geçiyor adam daha ne diyecekler genel olması için, istersen alırsın da almasan bence iyi edersin hacı mangada bile olmayan şey sonuçta :bilmem:

Şimdi eğri oturup doğru konuşalım.Yonkou gücünde birini öldürmek etkisiz hale getirmekten yakalamaktan daha kolaydır.Adamı öldüremediğine göre işin çok daha zor demektir.O sebeple birebir dövüşte misal Wb Shanks ile dövüştüğünden çok daha fazla sıkıntı çeker.Shanks ile ciddi fark yoktur ama ölümsüzlük büyük bir sorun oluşturur.Sen Kaido gibi birini yakalamasını yada etkisiz hale getirmesini kolay birşey sanıyorsun herhalde.Adam nasılsa ölmüyorum diye yarı ölü vaziyette bile savaşabilir.

Chinjao üzerinden silindir gibi geçer.Ödülü 500 değil daha fazla ne kadar olduğu söylenmedi.Adamda kapı gibi h.haki var.Dinç ve istekli hali baya güçlü luffy ile dövüştükten sonraki halini baz alma.
Enel' e vuramadıktan sonra bir anlamı yok ki, belki de Kata ile yarışır düzeyde k.hakiye sahip Enel. Luffy ile olan dövüşünde olduğu gibi yakın dövüşe girmesi gibi bir zorunluluğu da olmadığından bence gayet rahat alır Chinjao' yu, Enel' in hızına yetişme imkanı da yok bence.

Adamın korsanlık hayatı boyunca totali o, anasının karnından imparator doğmadıysa gayet doğal. Luffy bile kaç kere yakalandı 6 ayda.

En güçlü korsan diye geçiyor adam daha ne diyecekler genel olması için, istersen alırsın da almasan bence iyi edersin hacı mangada bile olmayan şey sonuçta :bilmem:
Ace'in kitabı çıksın göreceğiz diyen adam E. Odanın bir kaç kere okuduğu, editörlüğünü yaptığı kitaba mangada bile yok diyor. İşte ben böyle samimiyet yok olunca tartışmak istemiyorum. Ne tartışacağım?

Enel' e vuramadıktan sonra bir anlamı yok ki, belki de Kata ile yarışır düzeyde k.hakiye sahip Enel. Luffy ile olan dövüşünde olduğu gibi yakın dövüşe girmesi gibi bir zorunluluğu da olmadığından bence gayet rahat alır Chinjao' yu, Enel' in hızına yetişme imkanı da yok bence.
Şu Luffy'nin saldırısına çok hızlı diyen Enel'den mi bahsediyorsun ? Kizaru gibi hız şovuyla öne çıkmadı o kadar daha çok mantra ön plandaydı.

Adamın korsanlık hayatı boyunca totali o, anasının karnından imparator doğmadıysa gayet doğal. Luffy bile kaç kere yakalandı 6 ayda.
Enel adam olmamıştır.Doğrudan en güçlü saldırısını vurmaz.Yıldırımı yiyen Chinjao sinirlenip kafa attığı zaman zaten direk fiziksel çöküşe girer.Ben en fazla beraberlik derim.Ace - Jinbei dövüşü gibi olur en fazla.

Oda, Kaido'nun Beyazbıyık'dan daha güçlü olduğunu belirtmek için elinden geleni yaptı.
1) Bire birde Kaido alır.
2) Karada, denizde ve havada yaşayan her şey içerisinde en güçlü yaratık. Bu lakap ayrıca bir önem taşıyor. Beyazbıyık'ın 'en güçlü adam' sıfatı var. Linlin'in de dediklerini düşünüce Kaido bu kısma girmiyor.

Ayrıca Ace'in romanında Beyazbıyık en güçlü korsan diye geçiyor ancak Thatch(yanlış hatırlamıyorsam) Kaido'yu korsan olarak görmüyordu.

Denizlerin Efendisi, En güçlü korsan diye Wb hakkında Sengoku ve Garpın söylemleri var.Bu söylemler daha genel gibi.
Ek olarak bunlar da var @Master of Puppets.

Bu işin özü Kaido'nun tanıtımında yatıyor aslında. Adam 18 kez yakalanmış yani etkisiz hale getirilmiş. Ölüme mahkum edilmesi yakalandıktan sonra olur mantıken dimi ? Velhasılı yakalanıp etkisiz hale getirilebilmiş ki sonra ölüme mahkum etmişler.

Ek olarak.. Ölümsüzlük kafasıyla daha rahat savaşabilirsin. Bu farklı birşey. Lakin savaşmak enerjiyle, fiziksel yeterlilik ve dayanıklılıkla bağlantılı olan birşeydir. Bunlar biterse ölümsüz olman bir işe yaramaz. Çünkü ölümsüzlük birine ekstra güç, dayanıklılık vermez. Adı üstünde; ölümsüzlük. Herkese ne ifade ediyorsa o.

Ace'in kitabı çıksın göreceğiz diyen adam E. Odanın bir kaç kere okuduğu, editörlüğünü yaptığı kitaba mangada bile yok diyor. İşte ben böyle samimiyet yok olunca tartışmak istemiyorum. Ne tartışacağım?
Ace'nin kitabı çıksın neyi göreceğiz demişim hele bir göster gözünü seveyim xD Yapmayın şöyle sözler, olmayan şeyi var gösterme. Ace'nin kitabı çıkacakken kitabın Oda tarafından çıkarılmayacağını duyduğumda söylediğim şeyi hatırlıyorum ama istersen onu yazayım sana xD

Neyi tartışacaksın mangada yok diyorum adamın yazdıklarını gözden geçirmiyor mu demişim ?

Adamın verdiği bilgiler normal seri ile uyuşmuyor ama sen illa kaale alacam diyorsan al bunun yanında adam bu bilgileri verirken bile ne diyor o karaktere göre böyledir diyor. Yani adam bu böyledir bile dememiş bak bahsettiğimiz adam Oda değil artı adam yazdığında da falanca karakter böyle olduğunu sanıyor demiş ve o karakter yeni dünyaya Ace ile giren çöpün biri. Ace'nin tüm tayfasının çöp olması gibi xD

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık