Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Gintama (Anime)

acayip bi anime serisi. izlerken hem sıkılıyorum hem eğleniyorum çok kafa karıştırıyor :D
Gintama hakikaten garip seridir. Seveni çok sever sevmeyenine de bir türlü sevdiremezsin. Japonların komedi anlayışı bazen bize hiç uymuyor ve kahkaha atılması gereken bölümlerde yani başkalarına göre ben mal gibi bakıyorum bazen. Gülmemenin dışında başka can sıkan yanları da olabiliyor ama her şeye rağmen nadide bir seridir gintama. En güzel yanının da karakter çeşitliliği olduğunu düşünüyorum bu arada. Ana karakterin dahil edilmediği bölümlerde bile çizdiği karakterler çok güzel taşıyabiliyor bölümü çünkü her birine bir alt yapı hazırlıyor adam. Her karakteri geçmişi ile birlikte öğreniyor ve bir bağ kurabiliyorsun. Sözün özü gintama iyidir deyip bitireyim :D

Japonların komedi anlayışı bazen bize hiç uymuyor ve kahkaha atılması gereken bölümlerde yani başkalarına göre ben mal gibi bakıyorum bazen.
Serisinden serisine değişir bu dediğin. Gintama'ya gülmeyen, nefret eden ama komedi-slice of life animelerini çok seven insanlar var. Ya da direkt Myanimelist'de her serisine daha çıkmadan 10 basan fanlarından dolayı nefret edenler oluyor.

Ben Gintama'yı 2013'de henüz çok anime manga tüketmeden başlamama rağmen favori serilerimden olmuştu ancak herkesin seveceği bir tarzı yoktu. Ancak Gintama'dan çok daha genele hitap edecek komedi serileri var. Saiki Kusuo ve Kaguya-sama Japon mizahından ziyade herkesin eğlenebileceği eserler mesela. Ya da daha niş bakarsak Retsuko, bildiğin herkesin empati kurabileceği bir tarzı var izlerken.

Gintama biraz daha bunlardan farklı olarak Japon kültürü göndermeleriyle dolu, ama Japon kültürünü bilmesen de hayvani zevk alırsın yine tabii. Sırf aksiyon arkları bile yeterli olur.

Serisinden serisine değişir bu dediğin. Gintama'ya gülmeyen, nefret eden ama komedi-slice of life animelerini çok seven insanlar var. Ya da direkt Myanimelist'de her serisine daha çıkmadan 10 basan fanlarından dolayı nefret edenler oluyor.

Ben Gintama'yı 2013'de henüz çok anime manga tüketmeden başlamama rağmen favori serilerimden olmuştu ancak herkesin seveceği bir tarzı yoktu. Ancak Gintama'dan çok daha genele hitap edecek komedi serileri var. Saiki Kusuo ve Kaguya-sama Japon mizahından ziyade herkesin eğlenebileceği eserler mesela. Ya da daha niş bakarsak Retsuko, bildiğin herkesin empati kurabileceği bir tarzı var izlerken.

Gintama biraz daha bunlardan farklı olarak Japon kültürü göndermeleriyle dolu, ama Japon kültürünü bilmesen de hayvani zevk alırsın yine tabii. Sırf aksiyon arkları bile yeterli olur.
Bazen diye o sebeple belirttim zaten. Benim için de çok özel bir seri gintama ve bunun asıl sebebi de karakterlerin işlenişi esasında. Komedi ile genel olarak çok aram yok zaten ama gintamada deli gibi güldüğüm tonla sahne vardı. Bana kalırsa gintama bu işin zirvesidir yani. Bak mesela saiki Kusuo'da mimiğim oynamadı reyis ya. Ölüyormuş millet gülmekten bende tık yok. Neyse işte gintama gintamadır tamamen diğerlerinden farklı özel bir seridir. Shounen özellikleri ayrıca tartışılmalıdır çünkü kendisinden böyle bir beklenti olmadığı için istediği gibi zamanlayarak ve zamana yayarak yapabilmiştir. Diğer shounenlerin böyle bir şansı olmuyor doğal olarak. Fakat hem mangasını hakkıyla çizmiş goril hem de animesini canavar gibi yapmıştır. Bir gintoki vs takasuginin yarattığı hissiyatı kolay kolay hiçbir yerde bulamazsın sonuçta. Söylenecek çok şey var da kelimeler yetmez

Gintama hakikaten garip seridir. Seveni çok sever sevmeyenine de bir türlü sevdiremezsin. Japonların komedi anlayışı bazen bize hiç uymuyor ve kahkaha atılması gereken bölümlerde yani başkalarına göre ben mal gibi bakıyorum bazen. Gülmemenin dışında başka can sıkan yanları da olabiliyor ama her şeye rağmen nadide bir seridir gintama. En güzel yanının da karakter çeşitliliği olduğunu düşünüyorum bu arada. Ana karakterin dahil edilmediği bölümlerde bile çizdiği karakterler çok güzel taşıyabiliyor bölümü çünkü her birine bir alt yapı hazırlıyor adam. Her karakteri geçmişi ile birlikte öğreniyor ve bir bağ kurabiliyorsun. Sözün özü gintama iyidir deyip bitireyim :D
Bazı esprileri çok sivri şöyle bi geri çekilme neden oluyor. Onun dışında dediklerin doğru birde çok yaşlı şakası yapıyorlar 32 yaşındayım bi alınmaya başladım :flaugh:

O işin şakası öyle tabi :D yanlız şöyle bi durum var eski olmasından mı kaynaklanıyor anlamadım bazı kısımlar oturmuyor konsepti gereği mi öyle o zamanlar çokta detaylı mı düşünmemişler anlamadım
Anime manga arasında fark olmadığını varsayarak animede 200'lü bölümler başladıktan sonra bir daha sıkıcı bölüm gördüğümü falan hatırlamıyorum. Sanki mangaka da zamanla kendini geliştirmiş gibi. Onun öncesinde de çok iyi bir ton bölüm var ama eski bölümler bana da biraz daha sıkıcı geliyor bazen

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık