Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Gerçekten de Mihawk Dünyanın En Güçlü Kılıç Ustası mıdır?

Shiryuu'ya olan bu güvene bir anlam veremiyorum. Hiçbir şeyini görmedik bu adamın. Mihawkında görmedik ama o adamı bir sıfatla süslediler. Shiryuu ya olan bu güvenin sebebi nedir merak içerisindeyim.

Öte yandan kare sayısını mümkün mertebe düşük tutup maaliyeti düşürüyor animasyon şirketleri. Dolayısıyla ben bu serinin özellikle anime kolunda kılıç dövüşüne doyamıyorum. Yani bir skill ismi haykırıp karanlık ekrandaki bi kesik izinden ibaret oluyor hep. Bu nedenle kim daha iyi karar vermek için hep teorik bilgilere başvuruyorum. O nedenle Mihawktır diyeceğim.
Iki yıl önce alayını kovalayan ( :) ) Magellan'a denk ve ondan daha tehlikeli bir adam olması ıki yıl sonra çok daha güçlü olacağının sinyallerini veriyor.

Iki yıl sonraki Magellan vs. Mingo anketi açılsa ve Magellan'ın haki kullandığı varsayılsa anket çekişmeli geçer diye düşünüyorum. Shiryu'nun Magellan'dan fazlası yonkou tayfasina olması ve kendisini geliştirme imkanının daha fazla olması.

Mangakanın güçlü olmak isteseydim Karasakal tayfasında olurdum cümlesi zaten direkt mangaka tarafından referans.

Lanetli kılıcı var (muhtemelen). Nasıl bir gücü ihtiva ettiği belli değil. İkinci bir kişiliğe sahip olması muhtemel. Yani ucu açık bir güce sahip.

Iki yıl önce haki kullandığını belli eden ve içine girdiği tayfayı beğenmeyip eleştiren bir adam.

Karasakal'dan sonraki en güçlü adam. Karasakal yonkou gücünde ise kendisinden sonraki ismin koramiral düzeyinde olacak hali yok :) Falan felan. Bir çok sebebi var Shiryuu denilmesinin. Sen asıl Beckmann'a takıl. Adam bi "nani mo sırına Kizaru" dedi en güçlü yonkou sağ kolu olarak görülüyor :bilmem::D

Çok açık ve net Mihawk'a Deiku denmiş. Tabi Deiku olması demek kılıç tutan herkesi yenecek anlamına gelmiyor. Sadece kılıç konusunda inanılmaz yetenekli ve kılıcın en çok güç kattığı kişi o. Yani Mihawk normal 1000ken kılıcı alınca 5000 oluyodur. Shanks 5000ken kılıcı alınca 7000 oluyodur. Tabi bu benim kendi görüşüm

Bu arada Mihawk'ın ünvanı en güçlü mü yoksa en iyi mi ?
En güçlü ve en iyi arasında bir fark yok :) O ünvanı almak için bu adamı kılıç düellosunda yenmen gerekiyor. En iyi olsa bu şu demek değil; kılıçla akrobatik hareketler yapmıyorlar sonuçta savaşıyorlar :)

En güçlü ve en iyi arasında bir fark yok :) O ünvanı almak için bu adamı kılıç düellosunda yenmen gerekiyor. En iyi olsa bu şu demek değil; kılıçla akrobatik hareketler yapmıyorlar sonuçta savaşıyorlar :)
Ünvan farklı olsa da bir şey değişmeyecek merakımdan sordum.

O konuda ki fikrimi ise yukarıda yazmıştım. Mihawk ve Shanks'ı örnek vererek. Tabi bunlar benim düşüncelerim.
Bide senin dediğine göre Mihawk'ı yenmek şart biri Mihawk'tan güçlü olsa ve savaşmasa Mihawk ile ne olur ?

Yakında Mihawk kılıçla bale yapıyor, çok ince, çok zarif yetenekler sahip deyip DEIKU unvanını kainat güzellik yarışmasıyla bir tutacaklar herhalde. Saçmalığın da bu kadarı! :artiz:

Yakında Mihawk kılıçla bale yapıyor, çok ince, çok zarif yetenekler sahip deyip DEIKU unvanını kainat güzellik yarışmasıyla bir tutacaklar herhalde. Saçmalığın da bu kadarı! :artiz:
Burada herkes kendi fikrini belirtiyor. Eleştirmene bir şey demiyorum. Ama biraz daha yumuşak bir şekilde eleştirmeni tavsiye ederim.

JoyBoy

Iki yıl önce alayını kovalayan ( :) ) Magellan'a denk ve ondan daha tehlikeli bir adam olması ıki yıl sonra çok daha güçlü olacağının sinyallerini veriyor.

Iki yıl sonraki Magellan vs. Mingo anketi açılsa ve Magellan'ın haki kullandığı varsayılsa anket çekişmeli geçer diye düşünüyorum. Shiryu'nun Magellan'dan fazlası yonkou tayfasina olması ve kendisini geliştirme imkanının daha fazla olması.

Mangakanın güçlü olmak isteseydim Karasakal tayfasında olurdum cümlesi zaten direkt mangaka tarafından referans.

Lanetli kılıcı var (muhtemelen). Nasıl bir gücü ihtiva ettiği belli değil. İkinci bir kişiliğe sahip olması muhtemel. Yani ucu açık bir güce sahip.

Iki yıl önce haki kullandığını belli eden ve içine girdiği tayfayı beğenmeyip eleştiren bir adam.

Karasakal'dan sonraki en güçlü adam. Karasakal yonkou gücünde ise kendisinden sonraki ismin koramiral düzeyinde olacak hali yok :) Falan felan. Bir çok sebebi var Shiryuu denilmesinin. Sen asıl Beckmann'a takıl. Adam bi "nani mo sırına Kizaru" dedi en güçlü yonkou sağ kolu olarak görülüyor :bilmem::D
Magellanı Magellan yapan dokunsan öldüren OP saçma sapan meyvesiydi. Aslında sadece kılıç kullanarak böyle birine denk olmak bir güç kıstası kabul edilebilir haklısın :D Ama Karasakaldan sonraki tayfanın en güçlü elemanı demek için erken gibime geliyor.

Beckmann meselesine gelince. O düşüncelerin yegane sebebi Kizarunun tekmesi. R yapmak yerine yanına ışınlanıp çenesine ışık hızında tekmeyi yapıştırsaydı kimse Beckmann için böyle düşünmezdi. E yapabiliyordu madem niye yapmadı diye soran herkes demek ki Beckmann boş değil şeklinde düşündü. Bende öyle düşünenlerden biriyim en güçlü Yonkou sağ kolu demek için daha fazla bilgiye ihtiyaç duyuyor olsam da.

Şöyle düşünün.

Shiryu 2 yıl önce diyelim ki 15 di. Mihawk ise 20 diyelim. Mihawk 22 olmuştur. Unvan hala onda.

Shiryu ise 25 olmuştur.

Shiryu daha dövüşe gitmediyse unvanın Mihawk'ta kalması normal değil mi? Mihawk'dan güçlü olan birisi olabilir bu yüzden.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık