Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Gerçekten de Mihawk Dünyanın En Güçlü Kılıç Ustası mıdır?

JoyBoy

Shiryuu'ya olan bu güvene bir anlam veremiyorum. Hiçbir şeyini görmedik bu adamın. Mihawkında görmedik ama o adamı bir sıfatla süslediler. Shiryuu ya olan bu güvenin sebebi nedir merak içerisindeyim.

Öte yandan kare sayısını mümkün mertebe düşük tutup maaliyeti düşürüyor animasyon şirketleri. Dolayısıyla ben bu serinin özellikle anime kolunda kılıç dövüşüne doyamıyorum. Yani bir skill ismi haykırıp karanlık ekrandaki bi kesik izinden ibaret oluyor hep. Bu nedenle kim daha iyi karar vermek için hep teorik bilgilere başvuruyorum. O nedenle Mihawktır diyeceğim.

Senin kılıç ustası tanımına göre Mihawk elinde kılıç tutan herkesten daha iyi yada daha güçlü, buna Amiral ve Yonko da dahil. Çünkü ortada bir gerçek var buda dünyanın en iyi kılıç ustasının Mihawk olduğuna dair bunu inkar edemezsin. Ancak benim düşüncem elinde kılıç olan herkes kılıç ustası değildir. Kılıç ustası diyebilmem için ana saldırı gücünün kılıçla olması lazım, yani elinde kılıç var ama ana saldırı gücü meyve gücü ise ben onu kılıç ustaları sınıfına koyamam. Mihawk ile Fujitora karşılaşsa ve Fuji reis kazansa kılıcını kullanmadan ünvanın yine Mihawkta kalacağını düşünüyorum. Bence yapmamız gereken ana saldırı gücüne bakmak. Tabi bu benim düşüncem.
Mihawk'ın böyle bir ayrım yaptığını düşünmüyorum. Zoro'ya göre Daz Bones bir kılıç ustasından çok bir maden yığını ama Mihawk öyle zayıf birini bile kendisine potansiyel rakip olarak görüp ismini biliyor.

Dünyanın en iyi kılıç ustası ünvanına sahip birine 'gerçekten de öyle mi?' diye anket açmak mantıksız olmuş. 'Gerçekten de Ace öldü mü?' gibi bir soru bu. Ünvanı verilmiş birine gerçekten de böyle mi diye konu açmak sadece milleti birbirine düşürüp izlemek amacı ile yapılmış gibi duruyor. Seçenekle de ayrı epic , görmediğimiz bir Shogun , sırf elinde bir kere kılıç gördük diye kel elder. Esas olarak bilinen Shiryu gibi kılıç ustaları diğer seçeneğinde yer alıyor. En iyi ünvanı zaten Mihawk'ta. Gorosei'deki abi kılıç kullanıyorsa şahsen onun gücü dünya ile sınırlı kalmaz. Ve ayrıca dediğim gibi konu ; Shanks - Mihawk kavgasına dönüşsün de izleyeyim diye açılmış.

Son düzenleme:
Gerçekten Mihawk.

Shanks o kadar düello etti ve test etti onayladı.Bileğini bükemiyorum kılıç konusunda dedi.
Anca yeri göğü ortadan ikiye yarmam lazım ki bir şansım olsun diye düşündü.Bunu da düellonun kurallarına aykırı olduğu için yapmadı.

Düelloyu görenler hemen hükümete yetiştirdiler.Hükümette lord yapalım gelsin plaketini de verelim öyleyse dediler.

Gorosei keli de üzerinde en iyi kılıç ustası yazan plaketi Mihawk'a törenle teslim etti.

Dünyanın en güçlü kılıç ustası ünvanına sahip birine 'gerçekten de öyle mi?' diye anket açmak mantıksız olmuş. 'Gerçekten de Ace öldü mü?' gibi bir soru bu. Ünvanı verilmiş birine gerçekten de böyle mi diye konu açmak sadece milleti birbirine düşürüp izlemek amacı ile yapılmış gibi duruyor. Seçenekle de ayrı epic , görmediğimiz bir Shogun , sırf elinde bir kere kılıç gördük diye kel elder. Esas olarak bilinen Shiryu gibi kılıç ustaları diğer seçeneğinde yer alıyor. En iyi ünvanı zaten Mihawk'ta. Gorosei'deki abi kılıç kullanıyorsa şahsen onun gücü dünya ile sınırlı kalmaz. Ve ayrıca dediğim gibi konu ; Shanks - Mihawk kavgasına dönüşsün de izleyeyim diye açılmış.
Abi neden insanlar kavga etsin diye konu açayım ki ? :p WWE izlerim daha iyi yani. Birbirlerine lafta gömüyorlar :p İnsanları kavga ettirme gibi bir niyetim yok. Açıkçası ben Shogun olması gerektiğini düşünüyorum. Shanks'ın olayı kılıç gibide durmuyor yani. Hakinin çok başka, gizemli bir seviyesini taşıdığına inanıyorum. Hatta Shanks'ı seçeneklere bile koymadım. :p Sadece bana nedense Mihawk olması mantıklı gelmiyor. Bu nedenle tartışmaya açtım. Şu anda "Dünyanın En Güçlü Yaratığı ( Yaşayan Varlığı ) diye ünvanlandırılan Kaido bir şekilde hikayenin ilerlemesi için Luffy'ye düşmek zorunda. 1 ve 1 de en güçlü olduğu defalarca vurgulandı. Belki Law'la beraber bişeyler yaparlar ama çoğumuz Kaido'yu Luffy'nin tek başına yeneceğini düşünüyorum. Ünvanlar daha ziyade gizem unsurunu arttırmak için varlar gibi görünüyor. Ayrıca Wano adası dünyanın bihaber olduğu bi yer. Kaç büyük kılıç ustası dünyanın geri kalanı duymadan ölüp gitmiştir yani. Sadece farklı bir bakış açısı. Ne bileyim Büyük Savaş esnasında Getsuga Tenshou benzeri bir yetenek kullanan Mihawk'a birazcıkta antipatim var sanırım.

Sadece goroseideki kel abiye bir şans veriyorum. O da onlarca yıldır belki de yüzlerce yıldır kılıcını kullanıp savaşmadığı için değerlendirme dışı olabilir. Kimse adamı savaşırken görmediyse en güçlü diye de nitelemez. Ama Wano için aynısı geçerli değil. Tamam dünyaya kapalı ama WB korsanları oraya uğramış. WB korsanları Mihawk'ı da gördü. Vista dahil Wano'da daha güçlü kılıç ustaları var demediler, Mihawk'ı en iyi olarak nitelediler.

Abi neden insanlar kavga etsin diye konu açayım ki ? :p WWE izlerim daha iyi yani. Birbirlerine lafta gömüyorlar :p İnsanları kavga ettirme gibi bir niyetim yok. Açıkçası ben Shogun olması gerektiğini düşünüyorum. Shanks'ın olayı kılıç gibide durmuyor yani. Hakinin çok başka, gizemli bir seviyesini taşıdığına inanıyorum. Hatta Shanks'ı seçeneklere bile koymadım. :p Sadece bana nedense Mihawk olması mantıklı gelmiyor. Bu nedenle tartışmaya açtım. Şu anda "Dünyanın En Güçlü Yaratığı ( Yaşayan Varlığı ) diye ünvanlandırılan Kaido bir şekilde hikayenin ilerlemesi için Luffy'ye düşmek zorunda. 1 ve 1 de en güçlü olduğu defalarca vurgulandı. Belki Law'la beraber bişeyler yaparlar ama çoğumuz Kaido'yu Luffy'nin tek başına yeneceğini düşünüyorum. Ünvanlar daha ziyade gizem unsurunu arttırmak için varlar gibi görünüyor. Ayrıca Wano adası dünyanın bihaber olduğu bi yer. Kaç büyük kılıç ustası dünyanın geri kalanı duymadan ölüp gitmiştir yani. Sadece farklı bir bakış açısı. Ne bileyim Büyük Savaş esnasında Getsuga Tenshou benzeri bir yetenek kullanan Mihawk'a birazcıkta antipatim var sanırım.
Birincisi Wano dışa kapalı ama Mihawk bu ünvan için Wano'da gücünü sınamıştır. Sonuçta Wano'dan dışarı çıkmak yasak. Lakin Wano'ya giren bir çok kişi gördük.
İkincisi en güçlü ünvanı mangaka tarafından verilmiş ve aksi çıkana kadar spekülasyona açık değildir. Yaşarken WB'nin en güçlü insan olarak nitelendirilmesi gibi.
Ve son olarak Mihawk'a antipatim var demişsin. Ankete Mihawk'ın kusurlarını ve neden senin gözünde en güçlü kılıç ustası olmadığını niye yazmadın? Forumun önüne kemik gibi atılmış bir anket.

Derdimizi anlatamadık. Mihawk en güçlü değildir, hiç bir zaman ''en güçlü kılıçustası'' denmedi zaten. Resmi çeviriler başından beri ''en iyi kılıçustası'' diyor. En güçlü kılıçustası ile en iyi kılıçustası arasındaki fark bellidir, en güçlü kılıçustası eline kılıç alan herkesten güçlü olmak zorundadır. Ama en iyi kılıçustası eline kılıç alan herkesten güçlü olmak zorunda değildir, sadece kılıçustalığında en iyisi olması gerekmektedir. Fark burada büyük.

Zaten bu farkın kesin olduğuda Shanks ile Mihawk arasındaki seviye farkından bellidir. Garp diyor ki Beyazsakal ile aynı seviyede 3 korsan var, bunlar Shanks, Big Mom ve Kaido. Law diyor ki bu 3 korsan Beyazsakal'a rakip olup onunla savaşabildi. Mihawk'a bakıyoruz, arkasında denizci ordusu yardım alabileceği 3 amiral var, gidip Beyazsakal ile savaşabildi mi ? Hayır. Garp açıkça demiş dünyanın en güçlü 4 korsanı bunlar. Geri kalan diğer korsanlardan güçlüler. Mihawk korsan değil mi birader ? Her Shichibukai gibi o da korsan klasmanında yani Shanks > Mihawk burada kesinleşiyor.

Shanks kılıçustalığının yanında farklı teknikler kullanıp en güçlü olabilir. Fujitora nitekim aşırı güçlü neredeyse Gura Gura no Mi'ye rakip olacak bir paramecia gücü kullanıyor, bu adamın kılıçustalığının yanında böyle bir gücü de sahip. Haliyle Fujitora en güçlüsü olabilir. Mihawk teknik konusunda en iyisidir, ama her kılıç tutan adamdan güçlü değildir. Cracker klonlarını kullanıp Mihawk'ı saatler süren düello sonucunda yordu sonra son vuruşu kılıcı ile yapıp işini bitirdi. Şimdi Cracker en iyi kılıçustası mı olacak ? Tabii ki hayır.

Çok açık ve net Mihawk'a Deiku denmiş. Tabi Deiku olması demek kılıç tutan herkesi yenecek anlamına gelmiyor. Sadece kılıç konusunda inanılmaz yetenekli ve kılıcın en çok güç kattığı kişi o. Yani Mihawk normal 1000ken kılıcı alınca 5000 oluyodur. Shanks 5000ken kılıcı alınca 7000 oluyodur. Tabi bu benim kendi görüşüm

Bu arada Mihawk'ın ünvanı en güçlü mü yoksa en iyi mi ?

Koskoca mangaka yalan mı söyleyecek :artiz:
Şaka bir yana Mihawk'un gücünü kıyas yapamayacak kadar az gördük, kel amcanın gül cemalinden başka bir şeyini görmedik, adamın güçlü olduğundan bile emin değiliz, Wano Shogun'u nasıl bir tip hiç bir fikrimiz yok. Okyanusun ortasında boşa kürek çekiyoruz arkadaşlar :/

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık