Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Daha çok misal var, her birine dram diyemeyiz. Zoro net olarak tayfa içinde dayanıklık bakımından en ileride olan kişidir. Luffy de hakisini saymazsak ona çok yakın derecede dayanıklılığa sahiptir ama meyveyi de dahil edersek.
Tabiki de zoro luffy den daha dayanıklı olabilir. Ama Katakuri tarafından deşilmedik yeri kalmayan luffy örneği varken emin olamıyorum.

Tabiki de zoro luffy den daha dayanıklı olabilir. Ama Katakuri tarafından deşilmedik yeri kalmayan luffy örneği varken emin olamıyorum.
Meyveye sahipken kesici darbe almadığı sürece çoğu saldırıyı yarı hasarla kapatıyorsun. O yüzden Luffy yumruklarla yenilmesi zor bir rakip. Ayrıca bazen Luffy aşırı yorgun olmasına rağmen irade gücüyle ayakta kalabiliyor, aldığı hasarları görmezden geliyor bedeni vs. Mesela; Lucci vs Luffy'de, Luffy yerdeyken Usopp'un gazıyla yerden kalkıyor, ondan sonra bir ton darbe almasına rağmen irade gücüyle bedeni bitik olduğu halde çok güçlü saldırılar yapmaya devam ediyor. Zoro'nun da iradeyle ayakta kaldığını gördük ama Luffy'e nispeten Zoro daha çok dayanıklılığı sayesinde ayakta kalıyor.

Niye elinden kaçırmış o zaman King ? Ya da neden Perospero belki edecek adam tarafından gafil avlanmış ya da Kawamatsu tarafından ? King''in ağırlığı Kata etmez.Anca İzo deyip şaşırsın o.
O arc'ın en önemli dövüşü Luffy vs Katakuri olduğu için haliyle Katakuri son derece detaylı ve iyi tasarlanmış bir karakterdi. King Kata'nın ağırlığını veremiyor gibi gözüküyor çünkü ana karakterle kapışacak biri değil kendisi Katakuri kadar detaylı gösterilemez. Yoksa King'in güç konusunda Katakuriden aşağı kalır yanı yoktur.

Meyveye sahipken kesici darbe almadığı sürece çoğu saldırıyı yarı hasarla kapatıyorsun. O yüzden Luffy yumruklarla yenilmesi zor bir rakip. Ayrıca bazen Luffy aşırı yorgun olmasına rağmen irade gücüyle ayakta kalabiliyor, aldığı hasarları görmezden geliyor bedeni vs. Mesela; Lucci vs Luffy'de, Luffy yerdeyken Usopp'un gazıyla yerden kalkıyor, ondan sonra bir ton darbe almasına rağmen irade gücüyle bedeni bitik olduğu halde çok güçlü saldırılar yapmaya devam ediyor. Zoro'nun da iradeyle ayakta kaldığını gördük ama Luffy'e nispeten Zoro daha çok dayanıklılığı sayesinde ayakta kalıyor.
Luffy'e meyve verilmişken onu meyvesiz mi değerlendireceğiz. Ya da luffy meyvesiz olsa kesin zoro dan dan dayanıksız olurdu da diyemeyiz.
Bir de kata dan aldığı saldırı kesiciydi. Baya baya deşti yani.

Son düzenleme:
Luffy'e meyve verilmişken onu meyvesiz mi değerlendireceğiz. Ya da luffy meyvesiz olsa kesin zoro dan dan dayanıksız olurdu da diyemeyiz.
Bir de kata dan aldığı saldırı kesiciydi. Baya baya deşti yani.
Luffy'nin dayanıklılığı Meyve + Haki + Fizik = 100 diyelim. Haki + Fizik = 100-110 vardır Zoro. İşin içine irade girince Luffy +70, Zoro +50 dayanıklılık alıyordur. Sanji ise 85 vardır, irade ile +45 artıyordur. Net olarak Zoro-Luffy-Sanji şeklinde ilerliyordur dayanıklılık. Jinbe'yi bilmiyorum, daha net olarak görmedik kendisini.

Luffy'nin dayanıklılığı Meyve + Haki + Fizik = 100 diyelim. Haki + Fizik = 100-110 vardır Zoro. İşin içine irade girince Luffy +70, Zoro +50 dayanıklılık alıyordur. Sanji ise 85 vardır, irade ile +45 artıyordur. Net olarak Zoro-Luffy-Sanji şeklinde ilerliyordur dayanıklılık. Jinbe'yi bilmiyorum, daha net olarak görmedik kendisini.
Bu sayılar neye göre? Ben hala kesinlik yok diyorum. Ha ikiside sanji den dayanıklı. Bak o kesin işte.

Bu sayılar neye göre? Ben hala kesinlik yok diyorum. Ha ikiside sanji den dayanıklı. Bak o kesin işte.
Hocam o sayılar benim görüşüm ama mangayı az çok tartacak olursan, az çok doğru olduğunu fark edersin. Luffy'nin dayanıklılığını pek çok yerde gördük, ne seviyede olduğu malum ama Zoro bir tık daha dayanıklı olduğu net bir gerçektir bana göre. Diğer unsurlarda Luffy daha üst seviyelerde olabilir tabii.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık