Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yahu ne anlık KO su darbeden sonra kendi de Luffy.:D

Kim çıkardı bunu Luffy'yi kıskanan Zoro fanları tabiki.
Rakip karşındayken ve ondan saldırı bekliyorken, hazırlıklıyken KO olursan dalga geçerler. Verdiğin Yeti örneğiyle bu bir değil. Ha KO, KO'dur gerisine karışmam diyorsan pekala haklısın. İki durum da KO'dur.

Rakip karşındayken ve ondan saldırı bekliyorken, hazırlıklıyken KO olursan dalga geçerler. Verdiğin Yeti örneğiyle bu bir değil. Ha KO, KO'dur gerisine karışmam diyorsan pekala haklısın. İki durum da KO'dur.
Benim kızdığım nokta da o, saldırıyı beklemesine rağmen ve geleceği gördüğünü bildiğimiz bir karakterin bu özelliğini Oda kurgu uğruna kapatıyor mu kapatıyor. Hikaye yürüsün diye Oda'nın güç dengelerini hiçe saymasıdır, ciddiye alınacak hele dalga geçilecek birşey değildir.

Bunları görmek bu kadar basitken dalga geçiliyorsa art niyettir başkada birşey değil.Gırgır şamata olsun diye yapanı anlarım ama belli kişiler bunu hep yapıyor, sinekten yağ çıkarıyorlar.:gamyon:

Yorumlara bakıyorum da garip örnekler var.Yetileri söyleyen mi desen Babanuki mi desen neler neler.Elmayla armut hatta kibrit çöpü birbirine karıştırılıyor öyle örnekler var.

Babanuki mesela adamda kelepçe var haki kullanamıyorum diyor örnek verilmiş.

Kimsenin Apoo > Luffy dediği yok zaten.Söylenen şey Luffy'nin rezilliği bir ana karakter olarak.2 tane darbe arka arkaya yemesine rağmen gözlem haki namına birşey göremeyişimiz ve tabii ki bilincini kaybetmesi taşınmak zorunda kalması.

Apoo bu saldırıları ikiliye yaparken büyük açık veriyor ve akabinde de Kid tarafından yeniliyor spoilera göre.Zamanında o tekniğini mangaka g3 ile eş değer tutuyordu.Yani güçlü bir saldırı aslında ejderha Kaido'yu yerinden oynatacak güce sahip.Kid fiziksel olarak bu değerde vuruşlara sahipmiş.Tabii Luffy ve Zoro olmasa yemezdi Apoo onu.Hem hapiste sanıyor hem de Kid zaman kazanıyor metalleri toplamak için.

Buradan da şuna geleceğim.Her ne kadar Luffy'i bu kadar eleştirsek de spoilera göre fiziksel dayanıklılığının novaları baya baya katladığı anlaşılıyor.Luffy Kata'dan o tarzda hatta biraz daha büyük g3 saldırıları da yemişti.Geri kalkıyordu ayağa.Demek Apoo hazırlıksızken alsaymış onu top kekte işi biterdi büyük ihtimalle devam edemezdi.

Ancak işte patlama olayı farklı.O konuda zayıfmış şok dalgasından olsa gerek.

Bahsettiğin ben oluyorum galiba.
Yeti kardeşler örneğinden sonra tamamen trol amaçlı yazılmıştır. Yoksa mangayı kulağımla falan okumuyorum :D
Yorumlara genel baktım hızlıca kim ne yazmış bakmadım.Dediğim gibi atla deve karşılaştırmak oluyor mangayı okumakla alakası yok.Argüman olarak kullanırım diye Kaido K.O oldu diyenleri de gördük sonuçta.

Benim kızdığım nokta da o, saldırıyı beklemesine rağmen ve geleceği gördüğünü bildiğimiz bir karakterin bu özelliğini Oda kurgu uğruna kapatıyor mu kapatıyor. Hikaye yürüsün diye Oda'nın güç dengelerini hiçe saymasıdır, ciddiye alınacak hele dalga geçilecek birşey değildir.

Bunları görmek bu kadar basitken dalga geçiliyorsa art niyettir başkada birşey değil.Gırgır şamata olsun diye yapanı anlarım ama belli kişiler bunu hep yapıyor, sinekten yağ çıkarıyorlar.:gamyon:
O biraz da Luffy göklere çıkartıldığı için oluyor işte. Yoksa herkes biliyor Oda'nın bu tarz şeyleri hep yaptığını. Bilinmesine rağmen çıkarılması gereken sonuç hep eksik. One Piece kimsenin dokunulmaz olduğu bir seri değil. Serinin zirvesi adamlar için de geçerli bu. Luffy dahil herkes için, seri sonunda bile bu geçerli olacak. Dövüşler çoğu zaman çevresel, duygusal etklenlerle ve karakter-fikir çatışması etrafında şekilleniyor, fizikselden daha çok. Mutlak üstünlük yok. Bunlar anlaşılsa, kimse iki amiral alacak bir karakterin olduğunu düşünmezdi mesela. Konudan saptım biraz ama bence önemli bir nokta serideki güç dengeleri açısından.

O biraz da Luffy göklere çıkartıldığı için oluyor işte. Yoksa herkes biliyor Oda'nın bu tarz şeyleri hep yaptığını. Bilinmesine rağmen çıkarılması gereken sonuç hep eksik. One Piece kimsenin dokunulmaz olduğu bir seri değil. Serinin zirvesi adamlar için de geçerli bu. Luffy dahil herkes için, seri sonunda bile bu geçerli olacak. Dövüşler çoğu zaman çevresel, duygusal etklenlerle ve karakter-fikir çatışması etrafında şekilleniyor, fizikselden daha çok. Mutlak üstünlük yok. Bunlar anlaşılsa, kimse iki amiral alacak bir karakterin olduğunu düşünmezdi mesela. Konudan saptım biraz ama bence önemli bir nokta serideki güç dengeleri açısından.
Doğru diyorsun her karakter kendinden düşük güçteki rakiplere karşı kötü durumlara düşebiliyor hele Luffy en çok o işlendiği için en çok o bu durumlara düşüyor.Seri sonuda muhtemelen böyle olacak.

Luffy'nin abartıldığı doğru ama öyle bir beklentiye soktu Oda insanları en nihayetinde Kaido'ya yürüyor.Zoro fanları da Luffy ile ilgili her olayı kaşıyor maalesef.:D

Neyse keyfini çıkarmaya bakmak en iyisi.:sapkali:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık