Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Vay arkadaş eskinin Sanji savunucusuna bak. :(
Sanji roket gibi düştü gözümden :mincika:

Shiryu'nun 2 yıl önceki BB'den güçlü olduğu falan yok yav.Sağ kollarla zaten bazı amirallerin arasında çok güç farkı olmadığını ben de savunuyorum.Greenbull ya da Fuji'nin King'ten,Shiryu'dan çok daha üstün olduğunu da düşünmüyorum ama Kuzan farklı bence.Akainu>=Kuzan>Fuji>=Kizaru>Greenbull diye düşünüyorum hatta sıralamayı da.2 yıl önceki Shiryu'nun çapı maksimum yc2-yc3tür bu arada.Yc2 bile olacağını tam sanmıyorum.
  1. Magellan Shiryu için "Bb'yi sana bırakıyorum" diyor. Sonra Magellan Bb dahil tayfaya tek atıyor.. Mesaja bak.
  2. Shiryu Bb'ye katılıyor ama "hiçbiriniz hazır değilsiniz" diyip tayfayı beğenmiyor ya da kendini onlardan daha üstün görüyor.
Tabi ki Bb gura gura ile Shiryu'dan daha güçlü oluyor daha sonra. Fakat 2. meyve olmadan Shiryu'nun daha güçlü olduğu belliydi bence. O üstünlüğü mangaka hissettirdi.

San san.Doğru yola gel yavaş yavaş.Çok uzak kaldın buralardan.
Dof'un Shiryu'dan güçlü olmasının doğru yol olacağını pek sanmıyorum ben reis.Meyvesi sıkıntı bu Shiryu kekosunun.Teach'in ortalama bir gözlemle bile etkisiz hale getirilebilen bir meyveyi en güçlü adamına(Kuzan hariç) yedireceğini düşünmüyorum :D

Sanji roket gibi düştü gözümden :mincika:

1. Magellan Shiryu için "Bb'yi sana bırakıyorum" diyor. Sonra Magellan Bb dahil tayfaya tek atıyor.. Mesaja bak.
  2. Shiryu Bb'ye katılıyor ama "hiçbiriniz hazır değilsiniz" diyip tayfayı beğenmiyor ya da kendini onlardan daha üstün görüyor.
Tabi ki Bb gura gura ile Shiryu'dan daha güçlü oluyor daha sonra. Fakat 2. meyve olmadan Shiryu'nun daha güçlü olduğu belliydi bence. O üstünlüğü mangaka hissettirdi.
Magellan'ın Teach'den güçlü olduğu yok ama.Teach'in aşırı dikkatsiz olduğu zaten bilinen bir şey.Ki Magellan'ın meyvesinin ne kadar tehlikeli olduğunu biliyoruz zaten.Shiryu zaten 2 yıl önce de tayfanın en güçlü adamıydı :D Şu an Kuzan'ın olduğu senaryo'da en güçlü 2.adamdır ama tayfadaki bence.

Dof'un Shiryu'dan güçlü olmasının doğru yol olacağını pek sanmıyorum ben reis.Meyvesi sıkıntı bu Shiryu kekosunun.Teach'in ortalama bir gözlemle bile etkisiz hale getirilebilen bir meyveyi en güçlü adamına(Kuzan hariç) yedireceğini düşünmüyorum :D
Teach yedirmemiştir meyve bulanın olduğu gibi meyve Absalom’u öldürenin olmuştur.Shiryuu öldürdü büyük ihtimalle.Bu da gözlem hakisinin sağlam olduğunu gösterir.Aslında şimdi şimşek çakıyor.Millet meyve çöp diye düşündü ama Shiryuu iyi k.hakiye sahipse o meyveyle de kolay kolay darbe almaz.

B.hakisi zayıftı çünkü kendi de demişti hordy bir ısırmaya aklını aldı.Zoro’yu ph arcta köpekbalıkları ısırmış diş geçirememişti diye hatırlıyorum sanki.Luffy daha yeni b.haki power up aldı.Ondan öncesinde g4 formunda b.hakisi sağlam oluyordu çünkü çok fazla hakiyi bir anda harcatıyordu form.Yani power up öncesi ve g4 dışında Zoro’nun zırh hakisi daha güçlüydü bence.Zaten yatkın olduğu söylenmişti.Luffy ise kral hakiye yatkın.
1-)Haplı Hody ile diğer süs balıklarını kıyaslayamayız.
2-)Luffy'nin b.hakim zayıf demesi, Zoro'nunkinden zayıf olduğunu belirtmez. Aynı durumu Zoro yaşasa ve tersi olsaydı o zaman tamam derdik.
3-)Yatkınlık meselesi de kıyas yapmak için yeterli değildir. Sanji de k.hakiye yatkın ama Luffy'nin k.hakisi net daha üstün mesela.

Demek istediğim; yine Zoro'nun b.hakisi daha iyi diye düşünebilirsin elbette, işin orasında değilim ama yanlış argümanlar kullanıyorsun bence.

Magellan'ın Teach'den güçlü olduğu yok ama.Teach'in aşırı dikkatsiz olduğu zaten bilinen bir şey.Ki Magellan'ın meyvesinin ne kadar tehlikeli olduğunu biliyoruz zaten.Shiryu zaten 2 yıl önce de tayfanın en güçlü adamıydı :D Şu an Kuzan'ın olduğu senaryo'da en güçlü 2.adamdır ama tayfadaki bence.
Doffun k.haki kullanmasına gerek yok zaten.Her tarafı iplese ağa takılan sinek gibi olur şiryu.

1-)Haplı Hody ile diğer süs balıklarını kıyaslayamayız.
2-)Luffy'nin b.hakim zayıf demesi, Zoro'nunkinden zayıf olduğunu belirtmez. Aynı durumu Zoro yaşasa ve tersi olsaydı o zaman tamam derdik.
3-)Yatkınlık meselesi de kıyas yapmak için yeterli değildir. Sanji de k.hakiye yatkın ama Luffy'nin k.hakisi net daha üstün mesela.

Demek istediğim; yine Zoro'nun b.hakisi daha iyi diye düşünebilirsin elbette, işin orasında değilim ama yanlış argümanlar kullanıyorsun bence.
İlk 2 maddede haklısın kesin olarak bilemeyiz tabii.Sonuç olarak bir veri yine de.Elimizde öyle bir karşılaştırma olsa zaten tartışmazdık luffy yada zoro daha iyi der geçerdik.Belirsiz olması tartışma yaratıyor yorumlama gerektiriyor.Luffy power up aldı 2 tane de öyle Zoro ve Sanji’yi geçmiştir o 2 haki alanında.2 yıl aradan sonra yatkın açıklaması kimin hangi konuda daha iyi olduğunu gösteriyordu bence.Ki geleceği görmeden 2 hamleyi de atlatan Sanji bunu kanıtlar gibi.Luffy geleceği görmeden önce veletin iğnesini bile yedi Sanji net daha iyi.Luffy hata bende de demişti.Yani Kata dövüşü ve hapishaneyle anca 3 hakide birden zoro ve sanjiyi geçmiş oldu.

?

@Millennium Wizard
Kata'nın geleceği görmesi rakibine her seferinde vurabileceği manasına gelmiyor yalnız. Luffy geleceği göremezken bile saatlerce Kata'nın mızrağından kaçabildi. Sanji'nin durumu da bundan farklı değil.
E tamam işte mızraktan kaçıyor sonra iğne geliyor ikinciden kaçamıyor.Sanji de benzerini yaşadı.Önce mermi sıktılar kaçtı sonra döneceği pozisyona jelibon geldi yine kaçtı.Ve bunlar Kata dövüşü gibi en fazla birer saniyelik aralarla gerçekleşti bir fark yok o konuda.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık