Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Gayet iyi anlıyorum da görüldüğü gibi zor anlatıyorum, belli.
Bir insanın dövüş gücü sadece kasları değildir, bilincidir de.
Sanji ruhu Nami'nin bedenindeyken tekniklerini kullanıyordu, neden?
Çünkü savaş gücü aynı zamanda bilincini de içeriyordu.
Killer kendinde değil. Evet dövüşüyor, "dövüşmüyor" diyen yok. "Tam gücüyle dövüşmüyor" diyorum.
Saatlerdir dediğim bu.
Ah bir anlatabilsem.

Zoro ve Killer'ı da eşit değil, denk görüyorum. Daha doğrusu, bu gördüklerimizden çıkardığım sonuç denk oldukları.
Böyle bir vs olmasaydı "Zoro'nun daha güçlü olduğunu düşünüyorum." derdim. Ama gördüklerimiz ortada.
Mangaka yeni bir şey diyene kadar Zoro ve Killer denk duruyor.
+1 Her şeye fiziksel yara olarak bakılıyor. Ayakta durup dikiliyor fafafa gülüyor çocuk kovalıyor diye adam sağlam sanılıyor. :artiz:

Tamam işte. Adamın iradesini kırdılar, aklını yitirdi. Bu hale geldi.
Şimdi ben nasıl diyim "Bu adam tam performans savaştı" diye?

Killer kendinde değil. Evet dövüşüyor, "dövüşmüyor" diyen yok. "Tam gücüyle dövüşmüyor" diyorum.
Saatlerdir dediğim bu.
Ah bir anlatabilsem.

Zoro ve Killer'ı da eşit değil, denk görüyorum. Daha doğrusu, bu gördüklerimizden çıkardığım sonuç denk oldukları.
Böyle bir vs olmasaydı "Zoro'nun daha güçlü olduğunu düşünüyorum." derdim. Ama gördüklerimiz ortada.
Bak dostum ben seni anliyorum hak veriyorum ikisinde de bazi dezavtajlar vardi onuda kabul ediyorum ama ikisininde dezavtajli durumunda zoro net olarak yani birbirlerine esit olamayacak kadar guclu oldugunu ortaya koydu.Bundan dolayi zoro esittir killer diyemem.Law desen dusunurum ikiside guclu karar veremem hawkins desen derim zoro yener zorlanmaz.Baska kilic kullanan kaptan varsada hatirlamiyorum.Ama gidipte killer esittir demem yani supernova olarak saysalar bile demem.

Kamazo halini en başından beri 3. kılıcı olsa daha kolay yenerdi bunu eline 3.tekniği yapacak başka bir kılıç tarzı şeyi aldığında gördük.

Ama Zoro'nun her şeyi karizmaya yoruluyor. Oysa Mangaka zoru göstermiş.

Kamazo atağı vuruyor. Zoro kılıcı sıkıştırıyor. Oradaki ifadesi tamamen Zoro'nun karizmasına yoruldu o bölüm. Doğrudur. Ama bu bölümden sonraki bölüm gelip de Zoro bayıldığında işin rengi değişti. Oraya ''Throb throb'' efeklerini koymuş ki bunların anlamı zonklama ve ağırma demek.Yani o görsel de hem zorlanmanın hem de poz kesmenin hepsinin emaresi var. Bayılması zaten o gülüşe daha çok anlam katıyor. Zoro yarasını daha da ağrıtacak bir şeyi yapıyor. Niçin yapıyor gördük. Orağı ağzına alıp 3 kılıç stili yapıp işi bitirmek için. Bu benim bu sahneye yorumumdur.

Onun dışında kim daha handikaplıdır felan tartışılır.

Normal Killer'ın kullandığı şeyler bu tarzda. Yani elinde bunlar olsa öyle saplanıp kalacak şekilde de giremezdi. Girse bile Killer'in eline girmiş şeyler onlar. Ta burada kendi stilinden uzak kaldığı anlaşılıyor. Onu geçtim Zoro'nun Killer'a tek attığı darbede janjanlı hakip basıp en iyi 3 kılıç stili tekniklerinden birini de yaptığını görüyoruz. Oysa Killer ne b.haki kullanmış ne de bir teknik yapmış. Hadi diyelim ki belki de öyle düm düz orak sallayan bir adam. B.hakide bilmiyor. Ama bunu Sanji'den zamanında öne koyulan bir adama yakıştırabilecekler mi? :D

Neyse handikap konusuna girmiyorum. İlerledikçe daha çok açığa çıkar bu. Ama bu adamın aklının başında olmadığı ortada gibi. Aklı başında Kuma Kuma diyenler aklı başında Killer'da desin. Duruma göre şekil almasın yorumlar.
Tamam eyvallah o kadar şey yazmışsın da benim sorduğuma cevap olmamış bu.Dereceli kılıç diyip duruyordun dereceli kılıçlarından bir olmadan Killer tekleyen Zoro’yu 3 kılıçla nerede görüyorsun ? Law falan alması lazım 2 kılıçla Killer tekleyen adamın dereceli kılıç o kadar güç veriyor diyorsan.

Bak dostum ben seni anliyorum hak veriyorum ikisinde de bazi dezavtajlar vardi onuda kabul ediyorum ama ikisininde dezavtajli durumunda zoro net olarak yani birbirlerine esit olamayacak kadar guclu oldugunu ortaya koydu.Bundan dolayi zoro esittir killer diyemem.Law desen dusunurum ikiside guclu karar veremem hawkins desen derim zoro yener zorlanmaz.Baska kilic kullanan kaptan varsada hatirlamiyorum.Ama gidipte killer esittir demem yani supernova olarak saysalar bile demem.
Bu senin fikrindir inancındır. Elinde iddianı savunacak düzgün veri yok.
Sen olasılıklara bakarak "Zoro daha güçlü" diyorsun. Aynı olasılıkların içinde "Killer daha güçlüdür" de var yalnız. Adam baştol diye neden bazı olasılıklar gözardı ediliyor?

Zoro'nun yaptığı hiçbir şey onun Killer'dan daha güçlü olduğunu ispatlamıyor.
Adam en son yenebilmek için isimli teknik kullandı. Bu bile aslında onun aleyhine bir durum.
Rakibi isimli teknik kullanmıyorken, Zoro onu yenmek için isimli teknik kullanıyor.
Dahası bunu yaparken rakibinin elindeki silahlardan birini alarak, dövüşme ve savunma gücünü azaltıp, kendininkini artırıyor.

Tamam işte. Adamın iradesini kırdılar, aklını yitirdi. Bu hale geldi.
Şimdi ben nasıl diyim "Bu adam tam performans savaştı" diye?

Saatlerdir dediğim bu.
Ah bir anlatabilsem.

Almanya ve fransa maç yapıyor iki takımında handikapları var ve iki takımında yıldız oyuncuları eksik ancak almanya daha güçlü olduğu için kazanıyor. -Umarım anlarsın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık