Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
En güçlüsü diyor demiyorum ki ben zaten.Ray gibi adam bunu her önüne gelen adam için kullanmaz.hele Jack ayarında görülen bir adam için hiç kullanmaz onu söylüyorum.Bu adam dünyanın en güçlü adamları içinde bile kendini ayırabileceği bir yeteneğe sahip işte.
Katakuri seviyesi için yazmadım. Ama güçsüzse de sağkollardan güçsüzdür. İkinci adamlara yenileceğini sanmıyorum.

Pek de ufak bir kesik değil bence :D Dof tam olarak iyileşmese bile o hareketiyle kendi durumunu bir nebze kurtardı diyebiliriz.Kata'nın olayı buna yakın bile değil.3 saat boyunca kan kaybederek dövüşüyor.30 dksı da g4e karşı.Dof gibi araya mesafe koymaya çalışıp uyanışıyla da saldırmıyor,direk yakın dövüşe giriyor onda da.
Dof'un g4e karşı çuvallamasının nedeni g4ün ona çok ağır gelmesi başka bir açıklaması yok.
Ufak kesik derken kast ettiğim şu.
Luffy ve Katakuri o yarayla saatlerce dövüştüler ve hala hayattalar. Yara iyileşti ve hatta izi bile kalmadı neredeyse.
Doflamingo'nun aldığı darbe ise doktor onaylı ölümcül yaraydı. Ne yapılırsa yapılsın, kurtarılamayacak bir seviyedeydi.
Tabi insan vücudunun ve tıbbın imkanları dahilinde.
Yani iyileşme yeteneği olmasa ne yapışırsa yapılsın ölecekti bu adam.
Bu kadar ağır yarayı o iplerle tamamen tedavi edip, tam gücüyle dövüşmesi mümkün değildi.
Hele de o kadar kısa sürede.
Bu yüzden Luffy ile dövüşürken yarı ölü haldeydi.
Ben eminim Luffy son darbeyi indirip, Doflamingo'yu bayılttığında bile vücunda hala o ipler organları onarıyordu. Hatta belki günlerce devam etti o onarım. Çünkü darbe kaçarı yok öldürücüydü.

Yoksa Luffy ve Katakuri'nin ikisinin de böğrü deşildi. Bunu lafım yok.

Luffy ve Katakuri o yarayla saatlerce dövüştüler ve hala hayattalar. Yara iyileşti ve hatta izi bile kalmadı neredeyse.
Doflamingo'nun aldığı darbe ise doktor onaylı ölümcül yaraydı. Ne yapılırsa yapılsın, kurtarılamayacak bir seviyedeydi.
Bu kadar ağır yarayı o iplerle tamamen tedavi edip, tam gücüyle dövüşmesi mümkün değildi.
Ben eminim Luffy son darbeyi indirip, Doflamingo'yu bayılttığında bile vücunda hala o ipler organları onarıyordu. Hatta belki günlerce devam etti o onarım. Çünkü darbe kaçarı yok öldürücüydü.

Bosver simdi sende mi kata=dof mu diyorsun:D

Yok kanki sen de az zeki degilsin. Ben utandım şimdi. Dofun sağ kolu Sugar falan unutur mu bu gözler
Görse unutmaz belki de, görmek zor iş azizim.
Senin bu keskin görüş yeteneğin beni hep şaşırtmıştır bu yüzden. :good:

Bosver simdi sende mi kata=dof mu diyorsun:D
Bilemiyorum. Emin konuşamam bu konuda.
Ama kesinlikle Doflamingo'nun G4 darbelerini alırken tam randımanlı dövüştüğünü kabul etmiyorum. O yüzden öyleymiş gibi kıyas yapılmasını doğru bulmuyorum.

Güzel yazmışsın.Dof'un durumu daha ağır da olabilir.Bu konuda net değilim zaten.Benim demek istediğim Dof arkadaşların bu kadar yüceltiği kadar güçlüyse bu handikabına rağmen g4e biraz bile etki edebilmeliydi.Dof-Law-Luff dövüşü en fazla 2 saat süren bir dövüş ise Luffy-Kata dövüşü 10 saati aşkın süren bir dövüştü.Ayrıca Luffy ve Kata fiziksel olarak dövüşen adamlar.Bu adamlar bu yaralarla 3 saat daha dövüştü.Dof'un genel dövüş pek de tekme tokat değil zaten,gammanın etkilediğinin farkındayım. Sadece asıl olayları fiziksel olan kişiler kadar etkilenmesi bana ters geliyor.

Bilemiyorum. Emin konuşamam bu konuda.
Ama kesinlikle Doflamingo'nun G4 darbelerini alırken tam randımanlı dövüştüğünü kabul etmiyorum. O yüzden öyleymiş gibi kıyas yapılmasını doğru bulmuyorum.
Dövüşmek başka bişey karsilik falan verirsin dayak yemek ayri bisey karsilik dahi veremezsin.Ben uyanis actiktan sonra saldiriya gectigini gordum.Ustelik dof kendini iyilestirdigini ve yakinda o saldirinin etkisinin kalmayacagini kendisi soyledi diye hatirliyorum.He o saldiri olmasa bile luffy yine dofu yenecekti.Peki diyeceksin neden o zaman bu saldiri yapildi nedeni cok basit aslinda.Lawu orda etkisiz gostermemek icin yapildi benim tahminimce bak iste lawuda getirdik kolu gitti ama hani hicbiseyde yapamadi dedirtmemek icin.Dofun yerine baska biri daha olsaydi luffy onunla dovusur dof lawa kalir intikamini alirdi ama malum bossu luffy indirmesi gerekiyordu ve öyle oldu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık