Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ben birkaç açıdan değerlendirmiştim. Kişilik olarak İsviçre deme sebebim, soğuk, planlı ve mesafeli olması. Bir şeylere pek bulaşmıyor ama elinde güç var. Dahası doktor yani bilim insanı olduğundan İsviçre ile özdeşleştirmiştim. Gerçi o zaman Vegapunk için sıkıntı oluyordu ama madem Law Almanya o zaman İsviçre Vegapunk oluyor.
Hikayesine baktığımda ise sömürülen ve trajedilerle dolmuş bir halk görüyoruz. O zaman da aklıma Ortadoğu gelmişti.
Kızılderililer ise vahşice katledilip, soykırıma uğramışlardı. Bu bağlantıları kurmuştum.
Bilim dediğin zaman akla Almanya gelir İsviçre değil. Zira dünyadaki bilimin %80’nini Almanlar icra etmişlerdir.

Eee ben oradaydım oğlum bilmiyor musun? Hakemdim ben.

Şu yoruma bak hemen; dokundurma yapmalar falan. Yahu ara versinler tamam da yani nasıl olabilir mesela? Ölümüne bir dövüşte neye göre kaç kere ara verirsin? Yani oraya yemek falan mı götürdüler? Mesela Tam dövüşün ortasında Aokiji acıkıp; dur dur dur yemek molası mola banane mola vereceğiz mi der? Luffy açlığa hiç dayanamayan bir adam dövüş bir gün aralıksız devam etse mantıken güme gider. He ama ben dediğim gibi ne olursa olsun Luffy de dövüş esnasında dayanır bunu zaten söylüyorum neden? Çünkü mantıklı düşünüyorum aynı mantıkla kaç bölüm dayanıklılık gördüğümüz Zoro da dayanır ama birini es geçip diğerine laf edilirse, o birini de ben es geçmem.

Bu arada Ace vs Jinbei manga da kaçıncı bölüm ne kadar dövüşüyorlar bilmiyorum?

Edit: Şimdi baktım 5 gün dövüşmüş ace ve jinbei ve hiç mola vermişe benzemiyorlar. Adamları; 5 gün oldu böyle giderse ölecekler diyor. Zaten ölümüne bir dövüşte mola verip dinlenmek yemek yemek kendini yenilemek saçmalık bence. O zaman kim bitkin düşüp yenilecek?
Hacı Bigmom yarım gün boyunca kovalama sırasında, yolun yarısında dövüşmeden sadece WEEEEEDDDINGGG CAKEEEE diyerek kilo veren birisi, o zaman bu karı da 5 gün boyunca dövüşemeyecek bir Yonkou mu demeliyiz :S Ben sadece ihtimali olduğundan bahsediyorum sen Ace ve Jinbei hiç mola vermişe benzemiyorlar diyorsun. Bu dövüşlerin tüm ayrıntılarını bilmeden tek seçeneğe kendimizi kitlemenin anlamı yok. Zoro konusu ilgimi çekmiyor, ben sadece uzun süren dövüşlerdeki muğlakları mutlak yapmayalım diyorum :T

Yahu ara versinler tamam da yani nasıl olabilir mesela? Ölümüne bir dövüşte neye göre kaç kere ara verirsin? Yani oraya yemek falan mı götürdüler? Mesela Tam dövüşün ortasında Aokiji acıkıp; dur dur dur yemek molası mola banane mola vereceğiz mi der?
Bunu hikayeye yedirirsin olm ne var bunda :S Dövüşürken aralarında bi muhabbet geçer, eskiye dayanan bi anıları, pişmanlıklarını falan işler, adalet konusuna biraz girer, hop ordan bi an gaza gelip deli gibi dövüşürler ama birbirlerini denk karşılarlar falan. Hop sonra nefes nefese birbirlerine bakıp beklerler. Dorry ve Brogy mesela nasıl dövüşüp ara veriyorsa ki kendileri bilmem kaç senedir "ölümüne" dövüşen karakterler, bunlar da o şekilde ara vermiş olabilir :S

Law'ın D. ismiyle beraber neden Water ismini de gizlediğini merak etmişimdir.

İsim analizinde şöyle bir şey vardı. " Tabu ismi Water 'ordunun hakimi' anlamına gelen Alman kökenli Walter ismiyle de benzerdir. Japonca da Walter isminin son derece gizli bir yazımı olduğu belirtilir."

Tam olarak bahsedilen ismin gizli tutulmasıysa sebebi budur diye düşündüm. :bilmem: @Notanymore

Law'ın D. ismiyle beraber neden Water ismini de gizlediğini merak etmişimdir.

İsim analizinde şöyle bir şey vardı. " Tabu ismi Water 'ordunun hakimi' anlamına gelen Alman kökenli Walter ismiyle de benzerdir. Japonca da Walter isminin son derece gizli bir yazımı olduğu belirtilir."

Tam olarak bahsedilen ismin gizli tutulmasıysa sebebi budur diye düşündüm. :bilmem: @Notanymore
Sen ne diyorsun değişik? Waterloo'dan geliyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık