Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kimi alıntıladıysam ona dedim işte. Kyros da yetersiz kaldı şerefli bir insan olması Doffy’i indirmeye yetmezdi. Karısının intikamını aldı yazar herkese bir pay biçiyor en büyük lokma Luffy’de kalıyor.
En büyük lokmanın Luffy'ye kalması sorun değil. Adam korsanlar kralı olacak, tabiki en büyük lokma onun.
Ama Oda'nın yaptığı herkesin emeğini de Luffy'ye mal etmesi. Luffy'ye en büyük payı değil, bütün pastayı vermesi.
Kyros konusunda tartışılacak bir şey yok. Adam Doflamingo'nun tepki bile verme imkanı bulmadan başını kesti. Hiç zorlanmadan en güçlü adamlarından birini indirdi. İsyan güçlerini topladı. Ülkenin kralını kurtarmak için bacağını feda etti. Ve şimdi o da Dresrosa kahramanı.
Bu adamın daha fazla hiçbir şey yapmasına gerek yok. Harika bir şekilde işledi Kyros'u Oda. Batırmadığı ender yan karakterlerden.

Ama koca ülkede kim biliyor Rosinante'nin asıl kahraman olduğunu? Korsanlar Kralı'nı ülkeye getiren kişinin bile çok az kimsece bilindiği ülkede, Doflamingo'ya karşı hazırlanan o 13 yıllık planı mümkün kılan adamı kim biliyor.
Hiç gerek yokken o insanları kurtarmak için canını feda eden, ama öldükten sonra bile onları kurtaracak imkanı kurtaran adamı kim biliyor?

Herkes sadece Luffy'yi biliyor. Luffy de böyle böyle korsanlar kralı oluyor.

Hep diyorum, hep diyeceğim Dressrosa sonu bir rezaletti. Umarım bir daha bu kadar rezil bir kapanış yapmaz Oda.

Bana güçten bahset. Gerisi tırı vırı.

Karasu iletişim, gözlem ve strateji için işe yarıyor olabilir. Peki olası bire bir savaşta kargalarla ne yapıp kimi indirecek ? Fos.

Lindberg. Buz fırlatıyor. Kizaru bir tane vursa yarısı boşa gider. Fos.

Belo Betty. Gaz veriyor. Savaşmak için cesareti olmayan adam gaz aldığında Jack olup çıkacak ? O eziklerin bir kral hakilik işi var. Bu da fos.

Aralarında dövüş anlamında en çok işe yarayacak adam Morley. Ee kusura bakma da +20 yıldır Dünyayı değiştirmek isteyen adam bunu sadece Morley'le mi yapacak ? Şu an Dragon ve Sabo var. Gerisi tırt. Koskoca devrim ordusu bu olmamalı. Şu an için hayal kırıklığı.
Bak yine diyorum "Komutanlar aşırı güçlü olmak zorunda değil". Kimse aşırı güçlü olmak zorunda değil,doğru zamanda doğru hamleyi yapmaları gerek devrimcilerin. Kaldı ki senin o " Fos" dediğin elemanların güçleri bir örgütteki en önemli güçler.

Taktik maktik güzel şeyler de kimse Wb'den acayip taktikçi diye tırsmadı. X devrim komutanı, X amiralin karşısına çıktı mı taktik kurtaracak mı bu adamları ? Bu seride hiçbir zaman taktiksel güç bireysel dövüş kazanmadı. Güçlü olan kazandı. Söz konusu devrim ordusu olunca bu durum değişecek değil ya. Taktiksel ve işlevsel anlamda en iyi ordu devrim ordusu olabilir belki ama bireysel güç konusunda devrim tırt şu an. Dediğim adamlar devrim ordusunda çıkmazsa da tırt olmaya devam edecek :bilmem:
Tabi canım tabi. Sakazuki'nin gidip de Squard'ı manipüle edip WB'ye ölümcül bir hasar vermesini sağlaması savaşın kazanılmasında etkisiz bir şeydi aynen.
Doflamingo'nun Kuş Kafesi kullanıp millete giderek ufalan bir alanda resmen PUBG oynatması,milletin başına ödül koyup iç savaş çıkarması Dressrosa Arc'ında hiçbir olayın seyrini değiştirmedi de di' mi?
Hatta Teach'in gereken zamanda gereken yerde gereken hamleleri yapıp şu an serideki en büyük unvanlardan birine sahip olmasının da taktik ve strateji ile alakası yok. Baya haklısın ya

Kaido yenilecekse Oda öyle bir karakteri Luffy veya diğer sümüklülere bırakmadan önce BM ile hırpalatır. En fazla Kaido geri çekilmek zorunda kalır , gözü tekrar Wano yerine Luffy'ye diker. Benim aklımdaki senaryo böyle şuan.
Bir sürü Süpernova var şu an Wano'da. En büyük etken bu olacak. BM'nin sadece Queen'i indirmesi bile bizimkilerin tarafına çok büyük avantaj sağlar. Jack,King ve Kaido üçlüsüne karşı naz yapsalar da bizimkilere katılacakları kesin olan 3 Samuray,Zoro,Luffy,Kid,Law gibi 4 Süpernova,Minkler ve Ninjalar olacak. Bana gayet adil bir eşleşme gibi geliyor. Asıl dengeyi bozacak taraf Kyoshiro.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık